reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

Ewa, fajnie ciuszki :)

Jeżeli o materacach mowa, też słyszałam, że lateksowe są dobre. Dla młodego miałam kokos/gryka i wciąż taki mam i chłopisko proste :)
 
reklama
Dziewczyny ale się cieszę, wygrałam aukcję z łóżeczkiem takim jakie mi się podobało (tylko cena nowego powala), łóżeczko praktycznie nówka + do tego nowy materacyk lateksowy za 330zł z przesyłką :-)

3024570693.jpg
 
ISIS - piękne łóżeczko, do tego ze stałą pokrywą - super!!!! Cena też super.

DZIKA - też słyszałam o tych materacach, że najlepsze lateksowe. Ale ceny wysokie.
 
Ja kupiłam gryka-kokos fakt lateksowe najlepsze ale dość drogie a nigdy nie mamy pewności że nasze maluchy będą spać w łóżeczku!mam też piankowo-gryczany ale on był dołączony do łóżeczka!
 
u mnie pewnie bedzie jak poprzednio - młody najpierw z nami, a po kilku miesiącach u siebie w łóżeczku
a w dzień to mata, albo wózek albo fotelik, bo przeciez nie bede go zostawiac w łóżeczku na górze gdy ja na dole np w kuchni bede
a jak podrośnie to kojec
wiec on za duzo czasu w łóżeczku nie bedzie spędzał
 
W sumie to taki materac można później sprzedać, lub komuś podarować. Ale jak podliczymy rzeczy niekoniecznie potrzebne takie jak np. karuzela, ozdobna pościel, moskitiery to też sumka się uzbiera, nie mówiąc o innych "bajerach". Dlatego wydaje mi się ze ta 100 lepiej do materac dołożyć. To nie chodzi tyle o kręgosłup, bo on się nie skrzywi, tu też chodzi o wygodę i komfort. Pamiętam jak spałam na takim rozkładanym łózko, wydawało mi się że jest ok. ale jak przesiadłam się na porządny materac to czułam dużą różnice. Myślę że dziecko tez czuje.
Treba samemu się zastanowić co jest potrzebne a co nie, co jest ważne a z czego zrezygnujemy, bo prawda jest taka że jeśli byśmy chcieli kupić wszystko najlepszej jakości to sumka sie niezła uzbiera.
Ja z droższych rzeczy to właśnie miałam tak:
-kosmetyki musteli dla siebie i dziecka
-materac
-wózek (choć to była używka)
-mleko bebilon (pojedyńcza puszka to tylko parę zł więcej, ale chodzi mi o sumę)
-e i chyba coś jeszcze nie przypomnę sobie
na innych oszczędzam, a kasy idzie i tak sporo pewnie większość z Was wie..... a wydaje mi się że czym dziecko starsze tym kosztów więcej

Isis-super cena i ten materac, gratuluje.
 
Ostatnia edycja:
Isis, świetny zakup !
Też myślę, tak jak Dzika. Ja rezygnuje ze wszystkich zbędnych ozdób ( bo za bardzo się kurzą ) na rzecz czegoś dobrego. Aczkolwiek materacyki gryka/kokos zanim weszły lateksowe były super...

Ja raczej kupię lateksowy.
 
reklama
heh tak naprawdę to nie będziemy wiedzieć ile w tym marketingu ile realnych badań
opinie instytutu mnie nie przekonują, bo wiem jak to funkcjonuje, sama pracowałam w firmie w ktorej "wygrywaliśmy" nagrody typu "teraz polska" i inne opinie różnych instytutów - to niestety polega na tym, że zapłacisz to masz pozytywną opinię/nagrodę itd
Artur ma 3,5 roku, nie ma najmniejszych problemów z kręgosłupem, śpi na materacu kokos-gryka i jesteśmy zadowoleni, sama spałam na takim materacu i dla mnie był wygodny, jedyny wygodniejszy jaki znam to mój "panieński" - ortopedyczny:happy:

a nie chcę też wydać 200 na materac który potem może się okazać że uczuli mi dziecko - co w naszej alergicznej rodzinie jest możliwe
 
Do góry