reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

czpelka- kołyska ładna ale dziecko pospi w niej 5-6 mc. później zacznie się podnosić i będziesz musiała ją wymienić
sa-raa- ja poszukam używanej, czegoś takiego
AVENT PHILIPS SCD470/00-T SUPER STAN ZOBACZ SAMA!! (2972824271) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
podobają mi się te z kamerka ale cena:szok:, monitora nie kupuje, fajna rzecz ale droga, myślę ze bardzo mocno promowana wśród mam, no chyba żeby się okazało że dziecko może mieć problemy to wtedy kupie, ale narazie nie
 
reklama
Mama2013- fotelik 0+ ustawiony jest tyłem do kierunku jazdy, więc juz z samego tego faktu jest bezpieczniejszy od jakiegokolwiek fotelika mocowanego przodem do kierunku, choćby z isofixem. My mamy mocowania isofix w aucie, ale pierwszy fotelik mocowaliśmy tylko pasami samochodowymi. Zresztą w crash-testach biora udział rózne foteliki z isofixem i bez i one też wypadają nieźle. Ocena 4 w testach to jest nadal bardzo dobra ocena:tak:
fotelik.info :: testy :: foteliki samochodowe z grupy wagowej 0-13 kg :: sortowanie wg kryterium ocena
 
Dziewczyny- mam pytanie odnośnie fotelików samochodowych. Zaczęłam zagłębiać się w temat bezpieczeństwa i wychodzi na to, że te najbezpieczniejsze są mocowane na bazie isofix, jednak, żeby to zastosować, trzeba mieć samochód z takim rozwiązaniem, tymczasem my póki co jeździmy kilkunastoletnim autem, który nie jest wyposażony w takie patenty. I zastanawiam się, czy w takiej sytuacji nawet najdroższy fotelik mocowany zwyczajnie o pasy, bez tej bazy, spełnia swoją funkcję?

Zastanawiałam się nad jakimś fotelikiem maxi cosi, jednak czy są one bezpieczne bez isofixu? Macie o tym jakieś pojęcie?

Nie w każdym aucie masz isofix. My np mamy ale ja planuje mocować foteliki normalnie - tylko na pasy. Nie wiem czy jest sens zakupu tych mocowań. Moja sis nie kupowała i młodym nic nie było. Wśród znajomych też nikt nie kupił tylko na pasy zapinał i nikomu się krzywda nie stała.
 
Moim zdaniem sens jest, jeśli ma się auto wyposażone w mocowania isofix. Myslę, że widzi się sens, gdy się zobaczy jak stabilny jest fotelik na isofixie- zupełnie inaczej niz na samych pasach. Ale myślę, że to dotyczy fotlików dla większych dzieci, które są montowane przedem do kierunku jazdy.
 
Nasze auto ma mocowanie isofix ale mimo wszystko pierwszy fotelik będzie bez, Wiki fotelik jest z isofixem, jak wyrośnie następny nie wiem jaki kupie dla niej ale wiem że Majce zostawie fotelik po Wiki (9-18kg) z isofixem.
Fotelik zapięty u nas w aucie jest bardzo stabilny, na dodatek mamy kratę z tyłu i jest mocowanie do niej (od góry fotelika) w ogóle się nie buja... gorzej jak już przestawiamy go do auta teściów...
 
Nie w każdym aucie masz isofix. My np mamy ale ja planuje mocować foteliki normalnie - tylko na pasy. Nie wiem czy jest sens zakupu tych mocowań. Moja sis nie kupowała i młodym nic nie było. Wśród znajomych też nikt nie kupił tylko na pasy zapinał i nikomu się krzywda nie stała.

baza isofix to po prostu wielka wygoda, jak wracasz z fotelikiem ze sklepu to tylko klik wpinasz go w bazę nic nie musisz kombinować z pasami samochodowymi, więc jak tylko masz w aucie isofix to bardzo polecam fotelikiem z baza :) ja na pewno tylko fotelik i baza isofix :)
 
serio chcesz mieć zafoliowany ten pałąk? po co?
moim zdaniem to nie praktyczne - dziecko czasem obgryza, targa, więc zaraz będzie w strzępach, a taki materiałowy można zdjąć i wrzucić do pralki
xlander nie ma koszyka metalowego, ale też nie plastikowy - po prostu materiał z siatką

a jaki wybrałaś?
 
nie, z pianki też nie, u nas jest taki z tego hmm ortalionu co reszta wózka

a roan, fajny wózek
mi one się bardzo podobają
ja go też rozważałam, przed zakupem
ale w końcu zdecydowaliśmy się na xlandera
 
Zapomniałam sie pochwalić, że kupiłam sobie wczoraj na ciuchach płaszczyk wełniany ciążowy za 10zł:-D:-D
Uprałam, ogoliłam maszynką do swetrów bo był troche spęclony i jest jak nowy:tak: W sam raz się nadaje do założenia na sukienkę na sobotnie wesele. Jak już zdecyduję w co sie ubiorę to zrobię sobie zdjęcie w sukienkce i w płaszczyku:tak: Powiecie mi czy ujdzie w tłumie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
A ja się pochwalę co kupiłam Pączkowi w Zarze :blink:
Tamta kurtka mi się po nocach śniła,a ja jak zwykle problem z zamówieniem miałam i TADAMMMM w sklepie stacjonarnym nabyłam. Też za 49,90
I spodenki które wyhaczyłam na zupełnie innym zdjęciu,z inną kurtką..Za całe 39,90. Grzechem byłoby nie skorzystać! A rozmiar 3-6 był minimalnie naprawdę mniejszy od 6-9 :tak: tak się podnieciłam tymi zdobyczami,że sobie kupiłam tylko spodnie :sorry2:

kur.jpgspod.jpg
 
Do góry