reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

reklama
Obiecałam się odezwać w tym wątku ;-)

Jaki materac do łóżeczka będzie najlepszy? Znalazłam kokos-pianka-gryka, kokos-pianka i jeszcze jakiś sprężynowy.
Na allegro pełno jest łóżeczek w zestawach z wyposażeniem 10, 15 elementowym. Zastanawia mnie czy warto takie komplety brać, czy kupić ikeowskie łóżeczko i do tego skompletować swoje wyposażenie?

Strasznie mi się podobają łózeczka z moskitierą, ale nie wiem czy to co mi się podoba, będzie wygodne dla dziecka - ograniczenie światła, powietrza...?

Doradźcie mamuśki :-)

I nie uwierzycie - dzisiaj mój mnie woła i pokazuje aukcje na allegro, a tam łóżeczka, wózki, foteliki, i to jakie ładne. Co prawda nie oszczędził sobie pytania "ile zamierzasz wydać na łóżeczko", poprawiłam go "dobrze jakbyśMY się zmieścili w 450zł" i nic nie powiedział :-)
 
:-D

wiesz co, zależy ile macie miejsca
ja przy pierwszym kupiłam łóżeczko drewniane o wymiarach 140x70, teraz po zdjęciu jednej ścianki uzywa tego jako tapczanu
mamy materac kokos gryka

teraz dla drugiego kupuję najtańsze ikeowskie łózeczko i też materac kokos-gryka

nam niepotrzebna jest np szuflada
moskitiry do łózeczka bym nie kupowała - szczerze? ile macie owadów w mieszkaniu? moim zdaniem niepotrzebnie ogranicza dostęp powietrza i zbiera kurz

w sumie to się zastanawiam co może być na wyposażeniu łózeczka? ja jestem zdania że prostota i wygoda przede wszystkim
teraz mam zestaw pościeli do łóżeczka, ale gdyby nie to że go dostałam, to połowy bym nie kupiła - podkładka falbanka pod materac, kołderka, ochraniacz, przybornik, prześcieradła - z tego bym zostawiła jedynie prześcieradła i kołderkę ;-)
sama kupiłam rożek i zestaw pościeli do wózka, przybornik [wcześniej niż dostałam tamten]
rożka używałam, pościel do wózka też, przybornik w ogóle mi sie nie przydał [ani jeden ani drugi] jakoś wygodniej mi było najpierw na szafce a potem na wannie to trzymać
według mnie żadne tam baldachimy i inne tego typu pierdoły nie są potrzebne
 
:-D

wiesz co, zależy ile macie miejsca
ja przy pierwszym kupiłam łóżeczko drewniane o wymiarach 140x70, teraz po zdjęciu jednej ścianki uzywa tego jako tapczanu
mamy materac kokos gryka

teraz dla drugiego kupuję najtańsze ikeowskie łózeczko i też materac kokos-gryka

nam niepotrzebna jest np szuflada
moskitiry do łózeczka bym nie kupowała - szczerze? ile macie owadów w mieszkaniu? moim zdaniem niepotrzebnie ogranicza dostęp powietrza i zbiera kurz

w sumie to się zastanawiam co może być na wyposażeniu łózeczka? ja jestem zdania że prostota i wygoda przede wszystkim
teraz mam zestaw pościeli do łóżeczka, ale gdyby nie to że go dostałam, to połowy bym nie kupiła - podkładka falbanka pod materac, kołderka, ochraniacz, przybornik, prześcieradła - z tego bym zostawiła jedynie prześcieradła i kołderkę ;-)
sama kupiłam rożek i zestaw pościeli do wózka, przybornik [wcześniej niż dostałam tamten]
rożka używałam, pościel do wózka też, przybornik w ogóle mi sie nie przydał [ani jeden ani drugi] jakoś wygodniej mi było najpierw na szafce a potem na wannie to trzymać
według mnie żadne tam baldachimy i inne tego typu pierdoły nie są potrzebne

VYSSA VACKERT Materac do łóżka dla dziecka - IKEA a taki materac?

Też właśnie myślałam, że te baldachimy to tylko ładnie wyglądają. Co prawda ciągle się jakieś muchy z żyrandola wyciąga, no ale.... ;-)

Nie planujemy kupowania żadnych mebli, więc myślę że każda dodatkowa przestrzeń się przyda. Ten przybornik też za mną przemawia.

Wkleję kilka linków do takich gotowych zestawów:007- Łóżeczko 6 kolorów GP pościel 17 el + gratis (2964198729) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.


ARUŚ 10 EL. ŁÓŻECZKO MIÓD/ORZECH POŚCIEL GRYKA (2963041949) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

075 Łóżeczko szuflada KPK pościel 14 el moskitiera (2966085134) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ala i As - ŻYRAFKA łóżeczko materac posciel 16el (2974088669) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Miałam linki do takich zestawów i za niecałe 400zł ale gdzieś mi skubane pouciekały :(
Nie znalazłam zestawu bez baldachimu/ moskitiery...
 
wiesz to by trzeba było policzyć, czy kupienie łóżeczka, materaca, pościeli osobno, pewnie u różnych producentów, nawet jakbyś znalazła mniejsze zestawy, ale za to z kilkoma opłatami za przesyłkę czy wyszłoby taniej czy nie
co do materaca sprężynowego, nie wiem, pewnie dobrej jakości mógłby być i być może ten z ikei jest ok, nie wiem
co do przybornika moim zdaniem to miałby sens gdybyś miała przewijak stawiany na łóżeczko to wtedy ten przybornik byłby pod ręką, ale jeśli planujesz inny przewijak, bądź brak przewijaka to może ci się nie przydać
u nas łózeczko było za duże na przewijak [za szerokie] więc przewijak był gdzie indziej i nie było sensu wieszać przybornika przy łózeczku

a szuflada, nam by się kompletnie nie przydała, bo pościel jest jedna, chyba że na kocyki, bo na ubranka to mega niepraktyczne, żeby się tak schylać po każdego bodziaka
ale wiem, że niektórym się przydają
 
właśnie znalazłam aukcję z ikeowskim łóżeczkiem i materacem z linka. Do tego pościel i ochraniacz oraz rożek. I znowu zagwostka - o ile łóżeczko, materac, ochraniacz może być używka, to pościel... mam mieszane uczucia.
Może mam zryty beret :biggrin2: No ale co poradzę :-p Na razie stanęło na 54 zł...

A przewijak... myślę czy by sobie naszego łóżka nim nie zastąpić... Łóżeczko i tak będzie stało przy mnie/nas.
 
wiesz co, ja bym prędzej wzięła używaną pościel niż materac - pościel nawet z wsadem to wrzucisz do pralki i wypierzesz, są nawet antybakteryjne proszki do prania pieluszek, prawie jak sterylizacja, a materac raczej nie
ja mam zryty beret jeśli chodzi o materace i powiem ci że spani w hotelu dla mnie to makabra [ale staram się trzymać wyobraźnie na wodzy ;-) ]
 

ariena sliczny jest ten pierwszy zestaw, lozeczko tradycyjne, bez udziwnien a do tego cudna posciel :)
Ja mialam i baldachim i przybornik + falbanke i calą resztę. Pięknie to wygląda i byłam bardzo zadowolona. Niestety u mnie w zestawie nie bylo moskitiery, a szkoda, bo w sezonie letnim nie raz mi komarska dziecko pogryzły i to zlosliwie bardzo po buzi, rano było 5 ugryzien na buzce :(, a wieczorem bylam pewna ze zadnego komara w mieszkaniu nie ma....
Teraz juz sie rozgladalam i zamierzam sobie kupic ladny zestaw poscieli (bo lozeczko juz mam), wlasnie taki z przybornikiem, moskiteira, rozkiem i falbanka i resztą.
Przybornik bardzo sobie chwalilam bo mialam przewijak na lozeczku i wszystko bylo pdo reka, trzymalam tam mokre chusteczki, pieluszki, kremiki, wszystko to co przy przewijaniu sie przydaje.
Materacyk mialam kokos + pianka (chyba bez gryki), a moze z, nawet juz nie pamietam.
Oczywiscie ani baldachim, ani moskitiera, czy falbanki i inne przyborniki nie sa niezbędne, ale jak ktoś ma ochotę, to czemu nie :)


PS. Baldachim co jakis czas pralam, bo faktycznie kurz sie zbierał, no ale posciel tez sie wkolko pierze bo sie brudzi, nie uwazam zeby baldachim ograniczal powietrze czy swiatlo. Ładnie wygląda i to jego główna funkcja :)
 
reklama
Nika - mi też ten pierwszy podoba się najbardziej :) Myślałam, żeby do sprzedawców napisać czy mozliwy jest zakup bez niektórych elementów za niższą cenę... Ale tymczasem mam łóżeczko ikeowskie z ochraniaczem, i materacem z linka, do tego jakieś nakładki na łóżeczko. Za całe 55zł. Jutro obejrzymy co to za połów, najwyżej się znowu wystawi :p

Pościel do wózka znalazłam taką, wzór 13 mi się podoba :) Pościel- poszewki do wózka kołyski SUPER CENA EMKA (2921818240) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
Do góry