reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

smile u nas super sie sprawdził linomag, bardzo tłusta maść, położna mówiła ze co 2/3 przewijanie można posmarować dziecku pupcię, pachwinki itp. Ja uzywałam sudocremu dopiero jak się jakieś maleńkie zaczerwienienie pojawiło tak tez położna radziła.

Też myślałam o linomagu albo linodermie (zielonym) iiiiii już coraz bardziej głupieję hehe :-p
 
reklama
ja używałam linomagu, do każdego przewijania
żadnych pudrów czy zasypek, boję się, że jak się zawilgocą to zrobi się "ciasto"
u dziewczynek podobno trzeba natłuszczać skórę, żeby zapobiegać sklejaniu się warg sromowych

w razie podrażnienia sudokrem - już hehe kupiłam, stwierdziłam że się nie będę rozmieniac na drobne i kupiłam "słój" 400 ml

no i jak pisze dmuchawiec, nie mieszać specyfików - zwłaszcza pudrów z tłustymi kremami
 
Dzięki dziewczyny, dobrze wiedzieć jak to jest z tym "mieszaniem" kremów...

A czy ja mogłabym prosic o linki allegro z podkładami poporodowymi które kupowałyście? Te wielkie podpachy z belli już mam (2 paczki, jakby brakło mężu skoczy jeszcze do apteki) a właśnie w podkłady jeszcze musze się zaopatrzyć...
Z góry dziękuję!! :)
 
u mnie w szpitalu wymagają żeby mieć bephanten więc i tak muszę kupić to w razie odparzeń tym będę smarować a jak nic nie będzie się działo to tak jak dmuchawiec pisze dupka pod kran i wietrzenie :-D z synkiem tez tak robiłam i sie sprawdziło nie ma nic lepszego jak goła dupka synek uwielbiał tak sobie powierzgać na golaska :-D a zwłaszcza że teraz będzie lato to dupkę trzeba wietrzyć pudru do dupki tez nigdy nie używałam i nie będę a czy dziewczynkę trzeba tam natłuszczać dziewczyny powiedzcie oliwką smarować czy jak ???:nerd:
 
ja używałam linomagu, do każdego przewijania
żadnych pudrów czy zasypek, boję się, że jak się zawilgocą to zrobi się "ciasto"
u dziewczynek podobno trzeba natłuszczać skórę, żeby zapobiegać sklejaniu się warg sromowych

w razie podrażnienia sudokrem - już hehe kupiłam, stwierdziłam że się nie będę rozmieniac na drobne i kupiłam "słój" 400 ml

no i jak pisze dmuchawiec, nie mieszać specyfików - zwłaszcza pudrów z tłustymi kremami

noo, zgadzam się, dziewczyny, ktore spodziewacie sie coreczke obserwujcie wargi sromowe, lekarze niemal nigdy tego nie spawdzaja :(. u Zuzi sie sklejaly ja nie zauwazylam jako niedoswiadczona mama, dopiero w szpitalu jak lezala na plucka zobaczyli a byly juz mocno sklejone, moglo sie zle skonczyc..
 
dmuchawcu a pamiętasz przypadek lorien? jej córa miała właśnie problem, potem maść sterydowa żeby się rozkleiło
podobno wystarczy linomag, albo coś takiego
 
Nie mówię, ze nie trzeba na to zwracać uwagi, ale niekoniecznie sa potrzebne mazidła, jeśli nic sie nie dzieje.
 
Ostatnia edycja:
Przede wszystkim trzeba patrzeć i mieć to na uwadze :) Ja nie miałam pojęcia, że coś takiego może się nawet dziać.. U nas skonczyło się na chirurgicznym rozcinaniu..
 
reklama
Przede wszystkim trzeba patrzeć i mieć to na uwadze :) Ja nie miałam pojęcia, że coś takiego może się nawet dziać.. U nas skonczyło się na chirurgicznym rozcinaniu..

Ło matko!!!:szok: Biedactwo. To faktycznie kiepska sprawa. U nas było naprawdę ok. Po prostu uważam, że nie ma co przesadzać. Przy pierwszym dziecku kupiłam wszystko- i puder i oliwkę i kremy, a potem połowy z tego nie uzywałam. Teraz wychodze z załozenia,że im mniej chemii, tym lepiej. Poza tym jak sie na codzien specyfików używa, to potem przy pojawieniu sie problemów one juz nie mają takiego oddziaływania.
 
Do góry