reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

Wenusjanka dzięki za opinie które zawsze są cenne ;-)w takim razie będziemy używać przez miesiąc samego mydełka a puder wziełam nie do dupki tylko któraś mamusia pisała że jak był upał to zasypywała pod paszki na potówki wtedy dziecko sie nie pociło zobaczymy jak wyjdzie w praniu ;-) a o pielęgnacji dziewczynki fakt jestem zacofana bo mam w domu siusiaczka :-D;-)więc chętnie poczytam co nieco ;-) przejdę do rossmana i kupię coś do nawilżania od pierwszych dni
 
reklama
No właśnie dziewczyny mam pytanie: czego będziecie stosowały do pupki? Tak po przewijaniu przed ubraniem pieluszki czy w ogóle coś będziecie stosować, czy dopiero jak pojawią się jakieś podrażnienia? Nie wiem właśnie czy puder, Alantan czy Bepanten czy inne kremiki to są rzeczy które stosuje się na co dzień?
 
Smile- ja planuję robic tak: do każdego przewinięcia miseczka z woda i mydełko. Wacikiem dokładnie umyć, opłukać, papierową chusteczką dokładnie osuszyć. Pupcię powietrzyc 5 minut. Jak nie ma odparzen czy zaczerwinienia to niczym nie smarować. A jak się pojawi cokolwiek- to mąką ziemniaczaną zasypać. Na powazne odparzenia- naprzemiennie: raz cieniuśko Sudocrem, raz obficie mąka ziemniaczana. Dla mnie nie ma nic lepszego (i tańszego jednoczesnie). Tez nie wierzyłam, ale przekonałam się :tak:Marysię oryginalne pampersy bardzo odparzały- miała rany na pupie. I niczym to się nei chciało zagoić- tylko mąka pomagała i wietrzenie.
 
smile u nas super sie sprawdził linomag, bardzo tłusta maść, położna mówiła ze co 2/3 przewijanie można posmarować dziecku pupcię, pachwinki itp. Ja uzywałam sudocremu dopiero jak się jakieś maleńkie zaczerwienienie pojawiło tak tez położna radziła.
 
Dziewczyny tez warto pamiętac o tym, zeby w przypadku odparzenia nie mieszać preparatów natłuszczających z wysuszającymi bo pupa nie będzie się leczyć.

Linomag, Tormentiol sa natłuszcxające
Sudocrem, bephanten, alantan, mąka wysuszające.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kremik bambino to bardzo fajny kremik na codzień.
Sudocremu i innych kremów z cynkiem nie wolno używac codziennie- ale dopiero wtedy, jak pupcia odparzona.
 
Do góry