reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

KORBA - bardzo fajny ten wózeczek :tak: tak jak dziewczyny pisały ma wszystko co potrzebne :).

MARCELINOOWA - ale zakupy zrobiłaś :-) widzę, że obie już jesteśmy tak przygotowane :)

ANUSIA - ja też czekam na meble i doczekać się nie mogę. Chciałabym już wszystko w nich układać :)
 
reklama
Lubię robić konkretne zakupy :tak::-) a że dostałam kasę z Zusu, to musiałam ją zainwestować ;-)

Korba też patrzyłam na ten wózeczek. Czytałam kiedyś, że ma dobre opinie :-)

Natis wstaw fotki, jak już będziesz miała mebelki! ;-):tak:


Mi jeszcze zostało do kupienia:
- łóżeczko duże i pościel do niego (teraz mamy kołyskę/łóżeczko, które można przystawić do łóżka sypialnianego)
- śpiworek
- leżaczek/huśtawka
- nożyczki do pazurków (polecam BabyOno, bo mają cienkie końcówki i łatwo obciąć paznokcie)
- coś na komary (wiem, że jest taki specyfik chyba Chicco, który się wkłada do wózka i żadne askudztwa nie lecą do malucha)
- pas poporodowy - polecałyście jakiś. Jaki? Poproszę o linka :-p
- krem do brodawek
- mata edukacyjna
- kojec
- ew. łóżeczko turystyczne (co prawda mamy na działce po Marcelu, ale musimy je przejrzeć, czy będzie się nadawało)

I tyle! :-);-)


:tak:
 
Kingusia, opakowanie termiczne na butelkę na pewno się przyda, pod warunkiem, że się butlą karmi :) Czesto są one dołączane do torby do wózka, nie wiem czy kupujesz takową..

Och, dostałam maila - podobno moje łóżeczko ma być dziś lub jutro, super!! :) Choć mąż pewno skręci dopiero po powrocie z delegacji.. :( ja lubię sama skręcać, ale łóżeczko to za dużo w moim stanie..

Natis, zyczę, żeby Twoje mebelki też szybko przybyły! nie mogę się doczekać zdjęcia pokoiku córci, w ogóle mnie kręci dekorowanie wnętrz, domo+ to mój ulubiony kanał :D :) U nas Sebastianek będzie spał w naszej sypialni i na razie nie szykujemy mu pokoiku, nie wiem nadal co z naszym kredytem i nowym domem, walczę nadal z durnym Urzędem Skarbowym , wieć póki co nic nie planujemy.. Obecny dom wynajmujemy.. dobrze nam się tu mieszka więc jak kredytu nie dostaniemy to pewnie będzie tak jak jest, też nieźle :) Mamy co prawda własne mieszkanie, ale mąż ma tam teraz biuro :)
 
Ostatnia edycja:
anusiakanusia nie mam torby do wózka bo nie było w zestawie i chyba na razie nie będę kupować bo mam przy wózku duży zapinany kosz. Chyba jednak kupię to opakowanie termiczne bo pewnie szybko przejdziemy na butle.

Planuje zrobić sama literki z imieniem dla Laury na ścianę :-)
 
dziewczyny a nie myślałyście żeby nie kupować na razie tych bujaczków -leżaczków-huśtawek, mat edukacyjnych? karuzel do łóżeczka??
ja nie kupowałam i powiem Wam szczerze że wszystko Wojtuś dostał w ciągu 1-1,5m-ca po urodzeniu jak przychodzili znajomi, rodzina goście do maleństwa, czy na chrzciny od chrzestnych.

Moja dobra kuzynka rodzi za 2-3tyg i ona właśnie też wszystko sama sobie już kupiła i ja teraz szykując się do maleństwa nie wiem co jej podarować...:baffled: dosłownie wszystko już kupiła, łącznie z cienkimi i grubszymi kocykami już na chłodne dni oraz zabawkami :-(
 
my matę mamy po Arturze [a jakże] dostał ją na chrzciny, karuzelę i bujak sama kupowałam też dla Artura
u nas heh będzie problem z prezentami, bo wszystko mamy, głownie po starszaku
ale coś się wymyśli ;-)
a jak nie to niech kasę dają, albo ubrania na starsze dziecko w sensie na roczek czy dwa
 
asiulka ja z tych rzeczy, które wymieniłaś chcę tylko bujaczek-leżaczek i to ten, któr anusiakanusia kupiła. Dla mnie to alternatywa dla kojca/łóżeczka turystycznego. Jest przede wszystkim funkcjonalny (rozkłada się na płasko) i mobilny - sama bez problemu mogę go przenieść do kuchni czy do salonu. Jest też ustawny i dzięki wymiarom zmieści się wszędzie i nie zagracę nim całego pomieszczenia. Ja częsciej będę sama w domu i dlatego chcę mieć oko na Maluszka jak będę gotować obiad, czy robić przepierkę.
 
ASIULKA - wczoraj właśnie usłyszałam od Olki 'co my mamy tej Lence kupić, jak ona wszystko już ma' :-) ale ja nie kupiłam żadnej zabawki, więc coś napewno się znajdzie, poza tym ubranka w większych rozmiarach też będą mile widziane :-).
W sumie zależy od podejścia - zależało mi na zgraniu kolorystycznym poszczególnych rzeczy - dlatego wolałam sama wszystko kupić.

ANUSIA - ja też kocham urządzać wnętrza, po części to moja praca... choć ja z tych co muszą dotknąć i niestety z tym miałam teraz największy problem. Zamówiłam w necie drogą tapetę do pokoiku - wszystko rozrysowałam przeliczyłam, a jak dotarła i ją zobaczyłam to się rozpłakałam, bo taka beznadziejna... ale muszę ją zużyć, bo Darek by mnie udusił ;-).
Co do domu to faktycznie jeśli macie wizję własnego domu to nie ma sensu ładować kasy w remont na chwilę. A nie chcecie kupić tego wynajmowanego domu, skoro się dobrze w nim czujecie???


KINGUSIA - ja właśnie czekam na literki :-) zamówione są już od kilku dni ;-) z czego planujesz robić?
 
łał ale idziecie ja burza ja jestem jeszcze w proszku :zawstydzona/y:

to moje dzisiejsze lumpkowe zdobycze :-)
 

Załączniki

  • SAM_4221.jpg
    SAM_4221.jpg
    56,8 KB · Wyświetleń: 45
  • SAM_4220.jpg
    SAM_4220.jpg
    59,3 KB · Wyświetleń: 49
  • SAM_4219.jpg
    SAM_4219.jpg
    40,3 KB · Wyświetleń: 48
  • SAM_4223.jpg
    SAM_4223.jpg
    41,5 KB · Wyświetleń: 44
  • SAM_4222.jpg
    SAM_4222.jpg
    40,4 KB · Wyświetleń: 55
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry