reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

u nas czajnik szedł np do wyparzenia smoczka czy kapturka

kapturków zaczęłam używać "dzięki" położnej - powiedziała mi że jak przerwa między karmieniem jest krótsza niż 15 minut to jest to jedno karmienie i nalezy z tej samej piersi karmić - w rezultacie młody wisiał mi 2 godziny na jednym cycku, sutek miałam przeżuty, zmacerowany - koszmar, po tym założyłam kapturki i się jakoś udało wyleczyć
ale mó młody był specyficzny pod tym względem - jemu było obojętne czy je z piersi czy z butelki, z osłonką czy bez, smoczek silikonowy czy kauczukowy, moje mleko czy modyfikowane
nie miałam ani razu problemu że np. dałam mu butlę to już cycka nie chciał - a po połogu okazało się że mi się macica nie obkurcza, została mi jakaś błona i musiałam brać jakiś lek, o wielu skutkach ubocznych i to dość konkretnych, więc na 3 dni odstawiłam małego od piersi i po 3 dniach bez problemu wrócił do cycka
a wiem, że niektóre dzieci są wybredne pod tym względem

a z ostatnim zdaniem się zgodzę - im mniej kosmetyków z jak najmniejszym skadem tym lepiej - nie dać się skusić na promocje w stylu "kup oliwkę i puder a dostaniesz miseczkę" hehe sama się na coś takiego skusiłam
kochana ja karmiałam-nawet po 15 min z raz jednej raz drugiej-nie jest potrzebny pełen cykl 30 min-moje dzecko 3-3razy na dobe jadlo tak długo reszta to-5-15 min ale ona miała ssanie jak odkuzacz -zawsze najedzona i rozluźniona -i ładnie sie rozwijała i dalej sie rozwija a moja nie tolerowała smoczków butelek-nic pierwsze picie poza mlekiem wypiła z kubeczka

Rossnet > Rossne! > Karta Rossne
Tam po kolei wujek Google poprowadzi,co i jak ;)
Ja z kolei wpadłam na pomysł rejestracji w różnych serwisach w celu otrzymania darmowych próbek,i gadżetów.Można dostać sporo całkiem fajnych rzeczy,można wypróbować produkty...Fajna rzecz.Trzeba poszperać,ale Mustela,Hipp,Johnson,Bebilon,Bobo-Vita,firma Pelagros (np.pudełko będę mamą ,Skarb malucha) przedstawiaja swoją ofertę.
podlinkuj gdze sie rejstrowałaś -wogóle moze zróbmy baze danych żeby sie porejstrować i podostawać gratisiki
 
reklama
Ostatnia edycja:
teri fajny ten wózek... a fiolet to mój ulubiony kolor:) ja już od paru dni na Allegro podglądam różne wynalazki...
Przede wszystkim musi być lekki... mieszkam na 1p bez windy także będę musiała go nosić... te opcje 3w1 są super, tylko nie wiem na ile potrzebna mi jest gondola... i czy te spacerówki z 3w1 są lekkie...
Ja zastanawiam się nad tym poniżej + fotelik maxicosi
QUINNY ZAPP XTRA 2012 Graphic Purple 24H +GRATISY (2889808147) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

albo faktycznie jakieś 3w1... narazie czekam, 3/4 mojej rodzinki mieszka w DE i już zaczęli kupować Maleństwu ciuszki i kupili łóżeczko... więc może wózek też dostane:)))

Bierz pod uwagę, że Quinny nie ma regulowanego oparcia i o ile bardzo podoba mi się ten wózek to wizja dziecka śpiącego na siedząco...


Super lista linków!
 
kochana ja karmiałam-nawet po 15 min z raz jednej raz drugiej-nie jest potrzebny pełen cykl 30 min-moje dzecko 3-3razy na dobe jadlo tak długo reszta to-5-15 min ale ona miała ssanie jak odkuzacz -zawsze najedzona i rozluźniona -i ładnie sie rozwijała i dalej sie rozwija a moja nie tolerowała smoczków butelek-nic pierwsze picie poza mlekiem wypiła z kubeczka

mój tez nie jadał po pół godziny, a położna w szpitalu powiedziała mi o przerwie 15 minutowej między karmieniami, że jak jest mniejsza to ciągle jest "jedno karmienie"- wiesz drugi dzień po porodzie, pierwsze dziecko, więc nie ma że boli i jedziemy na jednym cycku, bo co ja tam wiem o karmieniu, no i potem były potrzebne kapturki
trzeciego dnia pediatra powiedział żeby nie dawać herbatki i smoka
czwartego dnia przestałam słuchać: lekarza, położnej - dogadałam się z dzieckiem sama ;-)
 
aha w H&M mega wyprzedaż ciążówek między innymi :tak:
Kupiłam spodnie i bluzkę i bokserkę za każdą rzecz po 20zł :cool2:

A dzieciowe wyprzedażowe zacznę kupować jak poznam płeć (Myślę, że za tydzień ;-))

Ja kapturków używałam od początku bo podobno nie dałabym rady inaczej z powodu zapadniętych brodawek. Tym razem przycisnę położne bardziej :dry:

Fioletowa BRAWO - część o dogadaniu się z dzieckiem bardzo mi się podoba :cool2:



PS> Jakieś opinie na temat laktatorów?????
 
Ostatnia edycja:
ja chyba też tak konkretnie zakupy i inne takie ogarnę po poznaniu płci - muszę sobie porozkładać rzeczy na raty, bo niektórych nie ma co za wcześnie kupować - np. fotelik samochodowy - nie ma sensu żeby stał i zbierał kurz, a gwarancja uciekała

a co do laktatorów mam avent ręczny - mi wystarczał, chociaż początek też nie był łatwy, jak złapałam jakieś zapalenie [i na dodatek miałam 3 dniową przerwę w karmieniu po lekach] to nie udoiłam za wiele - sutki mnie bolały, a ja siedziałam 40 min i doiłam 40 ml, po kropelce i ze łzami w oczach
ale potem pfff dwa machnięcia dłonią i setka była
a najlepszym latatorem na świecie okazało się dziecko ;-)
 
reklama
co do tych linków,ja narazie rejestrowałam się tylko na Bebilonie i już przysłali mi misia :) Trochę za nim czekałam,nawet w pewnym momencie zapomniałam :p Ale przyszło awizo i tadammm..Myślałam,że w pudełeczku coś jeszcze będzie typu masa ulotek ale tylko karteczka informacyjna i misiek :) Fajny upominek ;-)
 
Do góry