reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

ja tam z czajnika nie kożystałam wode piłam;) a u nas wszystko swoje trzeba było w szpitalu -kapturki na sutki- ja nie używam -polożna mnie namawiała ale doradczyni laktacyjna-mówiła ze mogą-nie musza ale moga powodować innątechnike ssania-ja przeżyłam 2 razy mega poranione brodawki bez;):-D ale ja twarde babsko jestem ból mi nie straszny-zahartowana na treningach lekkiej i karate:-D:-D


wsumie to co do kosmetyków to im mniej tym lepiej i im maja krutsze składy tym lepiej poza tym każda mama ma swój system potem-wychodzi w praniu

u nas czajnik szedł np do wyparzenia smoczka czy kapturka

kapturków zaczęłam używać "dzięki" położnej - powiedziała mi że jak przerwa między karmieniem jest krótsza niż 15 minut to jest to jedno karmienie i nalezy z tej samej piersi karmić - w rezultacie młody wisiał mi 2 godziny na jednym cycku, sutek miałam przeżuty, zmacerowany - koszmar, po tym założyłam kapturki i się jakoś udało wyleczyć
ale mó młody był specyficzny pod tym względem - jemu było obojętne czy je z piersi czy z butelki, z osłonką czy bez, smoczek silikonowy czy kauczukowy, moje mleko czy modyfikowane
nie miałam ani razu problemu że np. dałam mu butlę to już cycka nie chciał - a po połogu okazało się że mi się macica nie obkurcza, została mi jakaś błona i musiałam brać jakiś lek, o wielu skutkach ubocznych i to dość konkretnych, więc na 3 dni odstawiłam małego od piersi i po 3 dniach bez problemu wrócił do cycka
a wiem, że niektóre dzieci są wybredne pod tym względem

a z ostatnim zdaniem się zgodzę - im mniej kosmetyków z jak najmniejszym skadem tym lepiej - nie dać się skusić na promocje w stylu "kup oliwkę i puder a dostaniesz miseczkę" hehe sama się na coś takiego skusiłam
 
reklama
co do wózka to ja skłaniam sie do zakupu tego modelu
WÓZEK CHICCO TRIO ENJOY FUN + GRATIS!!! (2887220415) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

z kilku powodów po pierwsze potem i tak zamierzam kupić taką typową spacerówkę właśnie myślałam o chicco więc po co mam kupić wózek wielofunkcyjny za ponad tysiąc zł którego będe uzywać przez pół roku a potem i tak wyląduje w piwnicy a ja i tak kupiłabym taka własnie spacerówkę więc to będzie jednorazowy zakup na cały okres ''wózkowania''
po drugie lubię taki sportowy wygląd wózka
wiem że taka spacerówke chcę mieć potem i jest sprawdzona przez koleżanki nie wiem tylko jak się będzie prowadzić gondolka ale to nie problem bo gondola bedzie używana jakieś pół roku więc da się przeżyć ;-)
podoba mi się kolor fiolet lub czerwony
 
teri,ten wózek jest bombowy.Swoją małą woziłam w nim do 5 roku życia.Byłam bardzo zadowolona,jest wygodny dla dziecka i mamy.Pod warunkiem,że będziesz prowadziła go po chodniku-na plażę nie wjechałam.I własnie z tego powodu,że teraz mieszkamy w domku wśród pól i lasów,wybieram inny.

dzięki no właśnie plaża mi nie grozi haha mieszkamy w bloku więc noszenie na 2 piętro takiej spacerówki nie będzie chyba kłopotem a jezdzić będziemy właśnie po chodnikach bo my mieszczuchy jesteśmy i żadne wertepy nam nie grożą hah ;-)
 
teri fajny ten wózek... a fiolet to mój ulubiony kolor:) ja już od paru dni na Allegro podglądam różne wynalazki...
Przede wszystkim musi być lekki... mieszkam na 1p bez windy także będę musiała go nosić... te opcje 3w1 są super, tylko nie wiem na ile potrzebna mi jest gondola... i czy te spacerówki z 3w1 są lekkie...
Ja zastanawiam się nad tym poniżej + fotelik maxicosi
QUINNY ZAPP XTRA 2012 Graphic Purple 24H +GRATISY (2889808147) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

albo faktycznie jakieś 3w1... narazie czekam, 3/4 mojej rodzinki mieszka w DE i już zaczęli kupować Maleństwu ciuszki i kupili łóżeczko... więc może wózek też dostane:)))
 
Smile ten też fajny uwielbiam takie sportowe wózki ;-)

te spacerówki z 3w1 sa ciężkie jak cholera więc ja bym jej i tak nie używała mieszkam na 2p więc mam jeszcze więcej schodów do pokonania a ta z chicco jest składana jak parasolka leciutka i mało miejsca zajmuje :tak:ja z gondolki liczę jakieś pół roku korzystać
 

Ja w chicco enjoy (spacerówka) woziłam swojego Michałka do 4 roku życia, potem wózek sprzedałam znajomym i oni juz 3 rok jeżdżą spacerówką.
Tym razem tez zamierzam kupić chicco enjoy, nawet też zastanawiałam się nad chicco enjoy wersja głęboka+ spacerowa, ale nie jestem przekonana jeszcze.... Zastanawiam się czy on za mocno nie trzęsie takiego maluszka. No nie wiem zastanowię się jeszcze.
Musze sie jeszcze na zywo przyjrzec gondolce i jej wielkosci. Urodze w czerwcu to mlode pewnie cala zime przejezdzi w glebokim (tak do marca), szybko licząc 9 miesięczny maluch, musialby mi sie zmiescic w gondolce. A jak sie urodzi znów 4300, to moze byc ciezko....
Ale jedno jest na 100% pewne spacerówka będzie pewnie chicco enjoy :tak:

Cena jest bardzo atrakcyjna, 6 lat temu to taki zestaw chodził za prawie 3 tys:szok:
 
Ostatnia edycja:
nitka nie liczyłabym na to że 9 miesięczne dziecko będzie ci jeździć w gondolce - raz że nie ma takich dużych, a dwa że nie będzie chciał leżeć, a jak ma siedzieć to lepiej w spacerówie - oparcie i osłona od wiatru - teraz są takie śpiwory że nie ma problemu z zimnem, ja swojego przesadzałam zimą i było spoko
 
nie liczyłabym na to że 9 miesięczne dziecko będzie ci jeździć w gondolce - raz że nie ma takich dużych, a dwa że nie będzie chciał leżeć, a jak ma siedzieć to lepiej w spacerówie - oparcie i osłona od wiatru - teraz są takie śpiwory że nie ma problemu z zimnem, ja swojego przesadzałam zimą i było spoko

Masz rację, nie pomyślałam o tym, że maluch już będzie siedział w najlepsze. Pewnie po pół roku juz trzeba bedzie się przesadzić w spacerówkę.
 
Dziewczyny w rossmanie z kartą rossne jest 20% rabatu na wszystko do końca roku. Jeżeli kupujemy coś dzieciowego to jest naliczany rabat z naszej karty plus 20% ja dzisiaj robiąc zakupy zaoszczędzilam aż 24% :)) Promocja do końca roku tylko
 
reklama
Dziewczyny w rossmanie z kartą rossne jest 20% rabatu na wszystko do końca roku. Jeżeli kupujemy coś dzieciowego to jest naliczany rabat z naszej karty plus 20% ja dzisiaj robiąc zakupy zaoszczędzilam aż 24% :)) Promocja do końca roku tylko

to super a jak ja nie mam jeszcze tej karty rossne coś potrzeba do założenia tej karty ?
 
Do góry