reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

S
Będę Cię prosiła o pomoc w doborze fotelika... Jak w aucie mam isofix to jaki powinnam kupić??? Baza w tym momencie jest niepotrzebna, prawda????

tak jak pisze dmuchawiec - jak jest baza to łatwo wypiąc łatwo przypiąć, niektóre montuje się bezpośrednio
ja polecam zajrzeć na fotelik.info :: foteliki samochodowe dla dzieci tam sa testy adac i sprawdzić który fotelik jest wyżej notowany w tych testach
te testy, to są niemieckie testy zderzeniowe - im wyższa ocena tym lepiej, normy na które niektórzy sprzedawcy się powołują nie sa tak ostre jak te testy [oni testują też samochody pod względem bezpieczeństwa]
moimi faworytami są dwie firmy - maxi cosi i roemer, widzę tez że britax stoi wysoko z ocenami


Fotelik - to mam teraz zagłostkę. Kompletnie się nie znam na tych bazach - czy będzie potrzebne u nas. Wogóle na początku fotelik zamontować (z tyłu, czy na przednim siedzeniu pasażera? Przodem, czy tyłem do kierunku jazdy?). Nasze auto to staruszek :sorry:

nigdy z przodu! chyba że nie masz w ogóle poduszki powietrznej! jak jest ale nie ma przeglądu chybaco 10 lat to nie ufałabym wyłączeniu poduszki
uderzenie w tył głowy poduszką powietrzną to mniej więcje taka sama siła, jakbyś dostała kijem bejsbolowym!
najbezpieczniejsze siedzenie to środek tylnej kanapy [jak są pasy trzypunktowe lub isofix] ewentualnie za psażerem
jeśli nie masz isofixu, to bazy w ogóle nie potrzebujesz, bo będziesz montować pasami
dziecko w kubełku jeździ ZAWSZE tyłem do kierunku jazdy, uderzenie w samochód - czołowe czy z tyłu, powoduje dużą siłę działającą w kierunku jazdy, gdyby dziecko siedziało przodem może po prostu złamac kark


serio dziewczyny, przed kupnem jakiegokolwiek fotelika sprawdźcie na fotelik.info :: foteliki samochodowe dla dzieci
tam są filmiki, oceny, testy...

a zwłaszcza filmiki
tu jak wygląda wypadek z dzieckiem na przednim fotelu tyłem do kierunku jazdy i jak wystrzela poduszka powietrzna
fotelik.info :: Poduszka powietrzna jest niebezpieczna dla dziecka w foteliku -


a teraz coś innego - kolejne pranie za mną i kilka perełek :-D
100_3435.jpg100_3436.jpg100_3437.jpg100_3438.jpg100_3439.jpg100_3440.jpg100_3441.jpg100_3442.jpg100_3443.jpg
 
reklama
Popieram to co napisał nasz Fiolecik:tak: Przed kupnem fotelika zawsze kieruję się wynikami testów ze stony fotelik.info:tak:Można czasami spotkac w sklepach naprawdę drogie i zachwalane przez sprzedawców foteliki, które albo wcale nei brały udziału w tych testach, albo nie wypadły w nich najlepiej. Naprawde warto tam zajrzeć.
 
Obecnie mamy 20- paro - letnią fiestę, więc tam w ogóle nie ma poduszek powietrznych, nie mówiąc już o tych ISOFIXach. Nieraz widziałam własnie fotelik na siedzeniu pasażera z przodu - dlatego pytam. Choć i tak pewnie będzie z tyłu, a ja będę siadać razem z Mikołajem (obok, nie w foteliku ;-)). Ale już planujemy kupić coś nowszego: dla większego poczucia bezpieczeństwa, większej pojemności bagażnika i - co dla mnie ważne - drzwi tylnych (bo jakoś niespecjalnie podoba mi się przeciskanie do tyłu auta, żeby "zapakować" dziecko w fotelik).
 
Oj bezpieczeństwo na pierwszym miejscu to fakt, ja wiedziałam ze wole fotelik bezpieczny a nie nowy kupiłam 2 razy maxi cosi (cabrio fix i priori) i 2 razy byłam bardzo zadowolona, ten pierwszy za 200+orginalny śpiworek- super stan ten drugi coś 210 ale dostałam praktycznie nówkę. Wiadomo jest ryzyko ze cos tam połamane może być, ale to chyba rzadkość (moze dlatego ze ja dużo na allegro kupuje i zawsze zadowolona jestem), choć sprzedawców trzeba sprawdzić bo jak ktos ma 5 fotelików to wiadomo o cio chodzi. Oj pamietam jak w przychodni byłam na usg stawów biodrowych i widziałam te dzieciaczki w nowych "marketowych" fotelikach za 59 zł, aż mnie wściekłość brała że takie cos można sprzedawać
Ja isofix nie mam na początku sie zastanawiałam, wiadomo jest troche bezpieczniej to tez zależy czy się wyciąga fotelik czy nie jak często sie jeździ, teraz też nie będe dokupywać
 
Ostatnia edycja:
dzika - jak nie ma zaczepów w samochodzie to isofix w foteliku nic nie da
ja mam opla zafirę też bez isofixa, ale ja trafiłam na dobrych sprzedawców w hurtowni - jak przyszłam z moimi typami na drugi fotelik - to przymierzaliśmy te foteliki, pokazali mi jak bezpiecznie przypiąć fotelik [ma się nie gibaćna boki, maksymalnie sztywno, maksymalnie naciągnięte pasy] i jak wpinać dziecko - też bez luzów na pasie - im sztywniej tym lepiej
normalnie całe szkolenie mi zrobili- teraz nie wiem, albo pożyczymy od kuzynki maxi cosi, albo będziemy coś kupować - zastanawiam się nad kupnem z bazą isofix, bo rodzice mają nowszy samochód i oni mają dla Artura fotelik romera z isofixem no i w sumie można byłoby miec u nich bazę do nowego fotelika a u nas montować go pasami
 
JENY - Maxi Cosi Mura jest w tym sklepie do oglądnięcia, ale w ciemno brązowym - nieciekawym jak dla mnie kolorze. Może dlatego ten wózek tak mi się nie spodobał... nie wiem...
Nie mam ceny 4Ridera, chyba zgubiłam tę kartęczkę, bo mam tylko cenę Mutsy Evo -ok. 2500zł/3w1.
Muszę znaleźć konkretny zestaw w necie, poszukać najniższej ceny i pojechać do nich zamówić. Podobno Mutsy mają dostępne od ręki, ale i tak za miesiąc zamierzam kupować.

FIOLETOWA - dzięki za stronkę z testami. Napewno z niej skorzystam. Muszę podjechać do sklepu zobaczyć te foteliki i sposób ich wpinania tak na żywo...
A ciuszki piękne :-) rewelacja!
 
reklama
Do góry