reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy styczniówek 2009

Dlaczego?
Dla mnie jest taniej, bo wiadomo, że dziecko mi bardzo szybko z tego wyrośnie, więc przynajmniej nie wydam fortuny.

Nie chcę tu niczyich uczuć obrazić, bo wiadomo, że pieniądze to drażliwy temat, więc mam nadzieję, że żadna afera z tego nie wyniknie ;-)
Po prostu uważam, że bodziaki, śpioszki, koszulki, czyli tzw bielizna mająca bezpośredni kontakt z ciałem nie powinna być z lumpeksu, niewiadomego pochodzenia, dla noworodka.
Zaznaczam, że to moje prywatne poglądy ;-)
 
reklama
Ale podstawowe pytanko koleżanki czy zapniecie w takim kombinezonie malucha w fotelik samochodowy??
nie widzę na tej fotce zadnej dziurki między nózkami przez która mozna szelki przełożyć:baffled:
wiem ze firma cocodrillo czy jak jej tam robi takie ale cena ok 100zł..

Co do nosidełek-gondolek to prawdopodobnie kupie maxi-cossi ponieważ to jeden z nielicznych fotelików które w ocenie bezpieczeństwa dostały 5pkt.
podoba mi sie też z firmy be-safee(nie pamietam pisowni) w domu mozna go rozłozyć do pozycji leżacej prawie ale nie wiem jakie ma oceny w testach..
dobre są też z recaro(specjalisci od foteli wyscigowychi lotniczych (mamy teraz taki)
 
Ostatnia edycja:
Nie chcę tu niczyich uczuć obrazić, bo wiadomo, że pieniądze to drażliwy temat, więc mam nadzieję, że żadna afera z tego nie wyniknie ;-)
Po prostu uważam, że bodziaki, śpioszki, koszulki, czyli tzw bielizna mająca bezpośredni kontakt z ciałem nie powinna być z lumpeksu, niewiadomego pochodzenia, dla noworodka.
Zaznaczam, że to moje prywatne poglądy ;-)

Tu nie chodzi o poglądy tylko o brak pieniędzy.
 
Pysia w zadnym wieku nie wolno przewozić dziecka na rękach!!!!!!!!!!!!! czy w torbie na siedzeniu!!!!!!!!!!!!!!! TYlko w fotelikach dostosowanych do wagi i wieku!!! poczytaj przepisy o ruchu drogowym!!!!Nie wiem czy czytałaś ostatnio zgineła dziewczyneczka 2 mieś bo nie była w foteliku a mamie nic sie nie stało!! Foteliki sa dostosowane dla noworodków i kazdy specjalista ci to powie od zdrowia i fotelików
Pomysl co sie stanie gdy bedzie potrzeba gwałtownego hamowania bo jakis palant wymusi pierwszeństwo!!!



yssaya rozumię ze kasa jest problemem ale np w auchanie na promocjach można bodziaki kupic po 3-4 zł inne ciuszki tez czesto sa w niskich cenach trzeba tylko utrafić Oboje pracujemy ale tez starałam sie kupowac tanie ciuchy a nie w smyku czy 5 10 15 gdzie bodziak na 56 to ponad 15 zł za sztuke albon i lepiej
 
Ostatnia edycja:
A ja mam całą bieliznę dzidziowa z lumpka. Kupowałam taka lepszych firm i powiem wam, że jedyna wysypka była po nowym body kupionym w markecie za 7 czy 9 zł... A te które mam sa super, jak kupowałam nie patrzyłam na metki, a potem tylko moje kochanie siedziało i co chwilkę pokazywało "patrz to nowe!", "patrz to ma metki ze sklepu" :-p. No i finansowo nie byłoby mnie stac na zakupy nowych rzeczy. Za 4 zł miałam przy dobrym kombinowaniu kilka ubranek.
No ale wtedy było lepiej, te ubranka tam były czyste, nigdy nie śmierdziało nic, a teraz juz nie tak fajnie :-/.
 
Tam gdzie ja wczoraj oglądałam tez było wszystko czyste, nawet powiedziałabym, że wyprasowane, jak nowe hehe:)
Większość rzeczy może dostanę, może babcia kupi, ale będe na pewno częstym klientem lumpka:)
 
Zgodze sie z Madzią do samochodu tylko fotelik!!!! zadna gondolka czy wklad, nie wazne ze macie blisko. U nas ze szpitala nie wypuszcza cie jak nie masz fotelika. To sa foteliki specjalnie przystosowane do przewozenia noworodkow. Sa specjalne wkladki do glowki zeby nie latala.

Przeciez teraz wiele rodzicow jezdzi normalnie w fotelikach na spacery montowane do ramy wozka. I to dla mnie przesada i wtedy moge powiedziec ze dla kregoslupa to jest nie zdrowe. Bo wole zeby taki maluszek lezal sobie swobodnie na plasko.
 
Ostatnia edycja:
Mówili ostatnio w telewizji, że jechała kobieta z siostrą, która siedziała z tyłu w samochodzie i trzymała dziecko na kolanach, paromiesiączne, uderzyły chyba w drzewo, dziecko zginęło na miejscu...

Madzia_33,jak się jeszcze ma ten Auchan pod ręką...
Ja nie mówię, że większośc rzeczy będę miała z lumpka, ale jak pójde i coś mi się spodoba, a będzie w dobrym stanie to na pewno kupię:)
 
reklama
Ostatnia edycja:
Do góry