reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZAKUPY OGOLEM /polaczone tematy/

ja w temacie butelek wybralam opcje dr Brown !!
i tak jesli nie zamierzasz/nie dasz rady karmic piersia to przydadza sie przynajmniej 3-4 butle duze /240 - 280ml/ i ze 2 butelki male ... na wejsciu maja one po jednym smoczku typu 1 czyli te najmniejsze ... wydaje mi sie ze powinno na poczatek starczyc ... potemw miare uplywu czasu powieksza sie smoczki i luzik

co do karmienia mleczkami "sztucznymi" to najlepiej sprawdza sie opcja z termosem ... masz przegotowana wode w termosie a w butli naszykowany proszek ... zalewasz mieszasz i podajesz dziecku /podgrzewacz przyda sie pozniej jak przyjdzie faza picia herbatek w nocy i bedziesz chciala zeby mialy dobra temperature!!/

z laktatorem zaczekalabym do porodu /nie ma po co wydawac kasy jak nie wiesz czy bedzie ci potrzebny .../

a sterylizowac butelki najlepiej w garnku z goraca woda !! /kolejna strata kasy to kolosalny sterylizator !!/

acha wazne to zakupic porzadna szczotke do mycia butelek ktora tylko do tego bedzie uzywana !!!

o czyms zapomnialam ??

acha o te butle mi chodzi: /sa dwa systemy waski i szeroki ... jak kto woli ja wybralam waski :)/
DR BROWN'S butelka 237 ml STANDARD - 1szt (760393167) - Aukcje internetowe Allegro
 
reklama
Potrzebuje porady! Chodzi mi o komplet butelkowo/laktatorowo/smoczkowy na start.
Tzn.
Mam zamiar karmić piersią, ALE, u mnie praktycznie żadne kobieta w rodzinie nie miała pokarmu (duże cyce mamy, ale do dupy z nimi:p). Więc wolę się chociaż bazowo przygotować na obydwie opcje. Laktator kupię reczny (bez szaleństw) - jakby się jednak udawało, ale co do laktatora dokupić to już nie mam zielonego pojęcia. Czyli moje pytania brzmią dokładnie po tym rozwlekłym wstępie:
1. Ile i jakich trzeba buteleczek (pojemność itd)
2. Do buteleczek ile smoczków (domyślam się , że takich z najmniejszymi dziurkami antylkolkowych, ale ile ich dokupić? czy są już w kompletach)
3. Czy konieczne są jakieś podgrzewacze itd, jaki sterylizator jak się nie ma mikrofalówki.
4. Co jest jeszcze potrzebne ?:)
5. Czy przykładowo możecie podać mi co Wy kupiłyście ?
6. Czy któryś z takich zestawów jest całkowicie kompletny, albo co trzeba dokupić?
TOMMEE TIPPEE ZESTAW LAKTATOR+PODGRZEWACZ+BUTELKI (794840253) - Aukcje internetowe Allegro
PHILIPS AVENT STERYLIZATOR LAKTATOR BUTELKI ZESTAW (785209864) - Aukcje internetowe Allegro
MEDELA STARTER SET-LAKTATOR HARMONY,TORBA,BUTELKI (797490211) - Aukcje internetowe Allegro

Będę Wam baaardzo wdzięczna za pomoc, bo po różnych postach są różne informacje porozszczepiane, ale tak łącznie by było bardzo pomocne.

U nas w rodzinie jest dokładnie ten sam problem- zero pokarmu. My kupiliśmy zestaw startowy Aventu
ZESTAW STARTOWY AVENT PHILIPS MYSŁOWICE w 24h (788610679) - Aukcje internetowe Allegro
Do tego mamy laktator Aventu ręczny (używany od bratowej) i zestaw pojemników do przechowywania mleka i pokarmów (też Avent) AVENT zestaw pojemników na pokarm VIA 180 ml (790738365) - Aukcje internetowe Allegro (coś w tym stylu). Do tego sterylizator do butelek do mikrofalówki (też używany od brata) i tyle. Podgrzewacza nie kupowałam, bo znajome twierdzą, że wystarczy robić mieszankę z przegotowanej zimnej wody 150 ml plus 30 ml wrzątku i jest ok. Nic nie podgrzewać, tylko wymieszać. Za to ponoć jest coś takiego jak miarka do mleka, w której można sobie przyszykować gotowe porcje ilościowe formuły i tylko wrzucać - super rzecz dla zaspanych nocą mam. Nie kupowałam, więc nie wiem. Można ewentualnie jeszcze dokupić jakąś torbę do butelek utrzymującą ciepło na spacery, ale ja sobie na razie odpuściłam. Myślę, że to co mam w zupełności mi wystarczy w razie czego. A jak się uda karmić piersią to butelki przydadzą się potem na wodę czy picie, pojemniki na gotowane jedzonko a resztę sprzedam albo będzie dla następnych dzieciaków w rodzinie.
 
No i mam juz wsyztsko dla dzidziusia, został tylko wózek i niania elektroniczna;-)
A dzisja piekny komplet poscieli kupiłam, miałam zamawiac przez allegro ale w sklepie był taki sam, zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia;-)
278_mat_mini4.jpg
Po prosu sliczny:tak:tez mi sie podobal ale to nie na moja kieszen:no:

Co do butelek to ja zamowilam jedna z Aventu i jak narazie starczy:tak:nie zamierzam jej szybko uzyc:no:jak cos to zawsze moge meza wyslac i kupi reszte.
Ze sterylizatorem tez mam dylemat,w pierwszej ciazy robilam tak jak Mea pisala i teraz gdybym miala kupic to taki do mikrofalowki:tak:ale to sie jeszcze zobaczy.
 
sliczna !!! Tez sie czailam na taka tylko ze w zielone paseczki :) ...jednak do turystycznego lozeczka wogole mi nie pasuje ( a glupio mi rozkladac szczebelkowe wyrko po Patryku jak maz sie szarpnol i mi niespodzinke walnoł zakupujac turystyczne :zawstydzona/y:) ,z Patrykiem mialam caly zestaw poscieli i szczerze szybko to sciagnelam bo mialam shizy ze tylko kurz lapie !
Zakupie sobie taka tylko ze 2 czesciowa w zielone paseczki ,ale to za jakis czas bo juz mam 2 posciele na zmiane ,a jeszcze upatrzona mam jedna :) To MANIA maz stwoerdzil ale co poradze!

Tak czy siak jest piekna ta posciel i bardzo elegancka ! Zazdroszcze !
 
Ufff, byłam dzisiaj z mężem w sklepie i w końcu zakupiliśmy 'prawie' wszystko :tak:
Brakuje nam tylko materaca do łóżeczka, płynu do prania, dla mnie koszuli i biustonoszy do karmienia, wózka (wybrany) i rzeczy z apteki :-)
Za pranie biore się za 2tyg. Mam nadzieję, że dotrwam ;-)
 
Ufff, byłam dzisiaj z mężem w sklepie i w końcu zakupiliśmy 'prawie' wszystko :tak:
Brakuje nam tylko materaca do łóżeczka, płynu do prania, dla mnie koszuli i biustonoszy do karmienia, wózka (wybrany) i rzeczy z apteki :-)
Za pranie biore się za 2tyg. Mam nadzieję, że dotrwam ;-)

a plyn to zamiast proszku ?? ja kupilam jelpa i bardzo go sobie chwale :D
 
Dzięki za rady odnośnie butelkowania, już mniej więcej wiem co i jak. Jeszcze tylko pytanie o podgrzewacz przy opcji karmienie cycem, naturalnie jest on potrzebny, żeby tatuś mógł odgrzać ?:)

Wczoraj do nocy kończyłam wyprawkę, jak poprzychodzą rzeczy to się pochwalę.Chociaż w sumie bez większych szaleństw kupowałam :)
 
reklama
Do góry