reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy majóweczek

reklama
Asia zrobisz jak zechcesz.Jednak pamiętaj ,że dziecko bobasek powinien być bezpieczny (zeby nie wypadł) ,no i chyba sa zalecenia żeby leżało na płasko.
dodatkowo w spacerówkach prowadząc nie widzisz dziecka (dla mnie to miało ogromne znaczenie)
co do samej spacerówki to bardzo fajna.

gosiulek może i ja się skusze jak naprawdę taki fajny ten wózek :)
 
ja z ubrankami czekam na carbooty :) tam za parę groszy można kupić siatki ciuchów. Ja się bardzo ciesze bo mam już dla maluszka koszyczek do spania z materacem i podstawką i drugi z rączkami a'la nosidełko :)

A co to są te carbooty?

Aśka spacerówka fajna, choć ja bym też z głębokiego chyba nie zrezygnowała.
Sama nie wiem, widziałam tu latem, że maluszki jeździły w spacerówkach, nigdy się nic nie działo, ale ja jakoś nie jestem przekonana.
 
car boot sale to popularna w Anglii forma wyprzedaży tak jak w stanach mają wyprzedaze garażowe tak tutaj każdy przyjeżdża z bagażnikiem wypchanym niepotrzebnymi rzeczami które odsprzedaje za grosze. Takie carbooty odbywają się latem na polach, a zimą na parkingach supermarketów. Można kupić wszystko od podstawek pod kufle po białą broń. Jest to też świetna forma spędzania czasu, grzebanie i wyszukiwanie perełek to moje hobby. Dorzucam kilka obrazków poglądowych: http://www.carbootsales.org/images/car_boot.png
http://static.guim.co.uk/sys-images.../2009/3/2/1236010729708/Car-boot-sale-001.jpg
http://www.carboot.com/boot_sale_items/images/boot_88_crayford.jpg

osobiście polecam Carboot nie daleko Guildford przy autostrdzie m3, jeśli akurat czyta to ktoś z Surrey. Odbywa się co niedziele od marca do listopada od 7:00 do około 13:00, wstęp+parking - 1f.
 
Sembonzakura - ale rewelacja! Że tez w PL jeszcze na coś takiego nie wpadliśmy! :) Ale bym miała radochę!
Aśka - ja też z Antkiem zastanawiałam się, czy nie zrezygnować z gondoli, ale w końcu kupiłam - jednak to dużo wygodniej dla takiego maluszka! Rozkładana spacerówka najwcześniej przyda Ci się ok. 4 m-ca i nigdy nie jest idealnie prosta - sprawdzałam różne! A w foteliku po pierwsze, że dziecko b. się poci, to taka półsiedząca pozycja na dłuższą metę zdecydowanie niewskazana! Antek urodził się w czerwcu, więc bardzo dużo spacerowaliśmy - wierz mi - w gondoli spał tak długo, jak jechała - w foteliku poza autem - zdecydowanie gorzej.. no i był cały mokry po wyjęciu.. tak więc zastanów się jeszcze :tak: fakt, że taka gondolka służy najwyżej 6 m-cy przy nowoczesnych wózkach (bo są małe, a i w okol. 6. m-ca malucha będzie zima i kombinezony, kocyki itd), ale uważam, że i tak warto.
 
problem w tym że w Polsce wszystko jest potrzebne. Ludzie mają mentalność chomikowania rzeczy aż się rozpadną ze starości, więc nie wiem czy u nas by przeszło takie coś. Ja mieszkam w jednym z najbogatszych hrabastw UK, minus jest taki że płacimy za mieszkanie nawet 40% więcej niż np na północy Anglii, plus cena życia jest nieporównywalnie wyższa, plus taki że kupić za grosze czy nawet dostać za darmo można takie rzeczy których w Polsce nie da się w ogóle kupić albo są koszmarnie drogie. Mamy tu tez takie cudo które sę nazywa freecycle i jest to najpiękniejsza rzecz jaką angole wymyślili: otórz ludzie oddają za darmo meble, sprzęt rtv, agd itp w zamian za transport. Czyli jeśli przyjedziesz i sobie weźmiesz - proszę bardzo. I nie mówie o jakichś badziewiach typu wyliniała nadjedzona przez szkodnika sofa. Ludzie oddają telewizory, zestawy kina domowego, firmowe naczynia, meble, wszystko dla dziecka od spioszków po chodziki i łóżeczka, większość w nienaruszonym stanie. Czasem sama nie wierzę w to co mi ludzie odpalą. Wystarczy tylko napisać czego szukasz i zaraz ktoś odpowiada. Tego mi będzie najbardziej bakował po powrocie do PL.
 
Olga wiem :) tak dziś jeszcze poszperałam i chyba zakupię x-landera (spacerówka z gondolą) ale raczej poszukam czegoś używanego, dziś zauważyłam, że moża taki zestw w super stanie znaleźć za ok 900 zł.
 
Aśka ja mam xa i mają jedną wadę... Ani rączka, ani siedzisko w spacerówce się nie przekłada. A co za tym idzie w spacerówce tylko maluch przodem do kierunku jazdy siedzi i cię nie widzi. Mój wył na początku :dry:
No ale to nie zawsze jest przydatne
 
reklama
Do góry