reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy lipcowek

a miałaś jakiś wypadek samochodowy?

My mamy maxi cosi cabrio fix, dostaliśmy od siostry mojego A, muszę tylko nową tapicerkę kupić, bo ta jest sprana.

A wiesz czym rozni sie fix od normalnego cabrio? Ma baze? W ogole te bazy sa drogie? Tzn lolo 100 czy w gore?
 
reklama
Bierzcie pod uwagę to, że większość samochodów jednak jeszcze nie ma isofixu. Moja astra, która stara nie jest (2008r) nie ma tego systemu i odpada mi problem kupna bazy itd. będę zapinać jak do tej pory na pasy..
 
A wiesz czym rozni sie fix od normalnego cabrio? Ma baze? W ogole te bazy sa drogie? Tzn lolo 100 czy w gore?
bazę wpina się na fabrycznie zamontowane w samochodzie (prawie we wszystkich po 2003 roku, a w niektórych i wcześniej) zaczepy isofix, są to małe metalowe uszka, które łatwo wyczujesz wkładając rękę między siedlisko, a oparcie, często na oparciu w miejscu gdzie są jest mały okrągły znaczek. Na tylnej kanapie są 4 zaczepy - na 2 foteliki.
Do bazy wpinasz fotelik bez użycia pasów bezpieczeństwa, montaż i demontaż trwa sekundy, i jest bardzo mała szansa na błędne zamontowanie, podczas gdy pas może się skręcić, źle zostać zamontowany i fotelik nie spełni swojego zadania.

Isofixy często można domontować w serwisie.

cabrio fix od cabrio różni się tylko możliwością wpięcia w bazę. Bazę kupujesz osobno. Fotelik najtańszy allegro 450 zł + baza też ok 460 zł.
Zestawy od 1100 zł.
 
Ostatnia edycja:
Dodam jeszcze do fotelików, że każdy fotelik dla dziecka powinien być nowy lub ze sprawdzonego źródła - nie może być powypadkowy!
Podczas zderzenia mogą powstać mikropęknięcia, niewidoczne przy oglądaniu, ale przy kolejnym zdarzeniu może nie coś pęknąć.
 
Dzieki dziewczyny za informacje. :)
Zakodowałam sobie. Z mężem rano rozmawiałam, zanim uciekł do pracy :) będziemy jeszcze gadać :) na wszystkie rzeczy napewno zwrócę uwagę. :) :**
 
bazę wpina się na fabrycznie zamontowane w samochodzie (prawie we wszystkich po 2003 roku, a w niektórych i wcześniej) zaczepy isofix, są to małe metalowe uszka, które łatwo wyczujesz wkładając rękę między siedlisko, a oparcie, często na oparciu w miejscu gdzie są jest mały okrągły znaczek. Na tylnej kanapie są 4 zaczepy - na 2 foteliki.
Do bazy wpinasz fotelik bez użycia pasów bezpieczeństwa, montaż i demontaż trwa sekundy, i jest bardzo mała szansa na błędne zamontowanie, podczas gdy pas może się skręcić, źle zostać zamontowany i fotelik nie spełni swojego zadania.

Isofixy często można domontować w serwisie.

cabrio fix od cabrio różni się tylko możliwością wpięcia w bazę. Bazę kupujesz osobno. Fotelik najtańszy allegro 450 zł + baza też ok 460 zł.
Zestawy od 1100 zł.

nawet nie trzeba montować w serwisie. Zamawiasz z katalogu ten isofix, a mąż bierze śrubokręt i w domu przykręca w odpowiednie miejsce. Żadna filozofia. Tylko trzeba wcześniej przeczytać czy do danego auta w ogóle można taki isofix domówić.
 
reklama
sokoja może może, wszystko zależy od poziomu majsterkowania męża :-D:-D

ja miałam isofixy zupełnie dorobione, bo fabrycznie nie były przewidziane, a lubiłam tamten samochód :-D
 
Do góry