reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla zaszych grudniowych maluszków oraz mamusiek :)

Ja mam kapsułki D+K twist off sprawdziły sie przy pierwszej córce, praktyczne dozowanie :tak:
U nas tylko i wyłacznie na pupę stosowany był Linomag, kremy typu Sudocrem przy dziewczynkach trzeba stosować ostrożnie bo moga powodować sklejanie się warg sromowych, o czym też nas nikt nie poinformował musieliśmy przekonać się na własnym dziecku :wściekła/y: Linomag jest na bazie oleju lnianego, świetnie natłuszcza ale nie zakleja skóry. Fakt że nikty nie mieliśmy odparzonej pupy , więc jestem zwolenniczką :-) Linomagiem smarowałam też córce stopy bo jej się skóra złuszczała po porodzie.
Sól fizjologiczna - też nam zeszło jakies 20 opakowań własnie ze wzgledu na oczy. Sol zawsze sie przyda, nawet (odpukac) do inhalacji przy kaszlu lub katarku

Mamuska my stosowali smy Hippa, teraz kupie albo Babydream albo własnie Hipp. Pierwsze dwa tyg. mylismy bez zadnych detergentow, w czystej wodzie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Koriander- ale jak już przyjdą odparzenia, co u nas miało miejsce z 3 razy i to najczęściej przy biegunce to sudocrem albo inne maści cynkowe są jedynym ratunkiem. Warto mieć w domu chociaż małe opakowanie! Bepanthen też mam, ale czy on działa leczniczo na brodawy to nie powiedziałabym:p
 
Pauletta pewnie masz racje, ja mam próbkę sudocremu w malym pojemniczku, każde dziecko jest inne i ma inną skórę - akurat Lila nie miała skłonności do odparzeń :tak: Kazda mama i tak musi znaleźc najlepsze dla niej i dla jej dziecka rozwiązanie, dla nas tak jak pisałam to Linomag ;-) Bepanthen miałam ale chyba 4 razy smarowałam, zawsze po karmieniu smarowałam sutka kropelką mleka i git :tak: Podobno Bepanthen też sie sprawdza na pupce niemowlaka
 
http://i.ebayimg.com/00/s/NTg4WDg2Nw==/$(KGrHqN,!nME-0drNZgOBP6bLVCb2g~~60_35.JPG

$(KGrHqN,!nME-0drNZgOBP6bLVCb2g~~60_35.JPG
 

Załączniki

  • $(KGrHqN,!nME-0drNZgOBP6bLVCb2g~~60_35.JPG
    $(KGrHqN,!nME-0drNZgOBP6bLVCb2g~~60_35.JPG
    5,9 KB · Wyświetleń: 21
Bioaron to są właśnie te, które chcę kupić :-) chyba wychodzą najlepiej cenowo

wiadomo, że zawsze można wyskoczyć do apteki jak czegoś zabraknie, ale na moim osiedlu np syrop *spam* na przeziębienie kosztuje 20zł a w internetowej aptece 11. Witaminy które biorę są 10zł tańsze. Dlatego wolę kupić wszystko razem i mieć w pogotowiu.

Kariander
, masz na myśli Lonomag maść, czy krem?

Pauletta
, czopki na gorączkę? Jakieś konkretne?

Każda mama i położna ma swoje podejście do pielęgnacji dziecka. Koleżanka mi ostatnio dobrze powiedziała "Rób tak, jak podpowiada Ci intuicja"
 
Ostatnia edycja:
Bioaron to są właśnie te, które chcę kupić :-) chyba wychodzą najlepiej cenowo

wiadomo, że zawsze można wyskoczyć do apteki jak czegoś zabraknie, ale na moim osiedlu np syrop *spam* na przeziębienie kosztuje 20zł a w internetowej aptece 11. Witaminy które biorę są 10zł tańsze. Dlatego wolę kupić wszystko razem i mieć w pogotowiu.

Kariander
, masz na myśli Lonomag maść, czy krem?

Pauletta
, czopki na gorączkę? Jakieś konkretne?

Każda mama i położna ma swoje podejście do pielęgnacji dziecka. Koleżanka mi ostatnio dobrze powiedziała "Rób tak, jak podpowiada Ci intuicja"

Ja też tak robię, biorę z apteki internetowej wszystko na raz, najczęściej biorę tyle, że mam darmową przesyłkę i na prawdę sie opłaca. Czopki np. Efferalgan- dawka zgodna z wagą dziecka. Przydaje się też altacet w żelu na siniaki, stłuczenia i opuchliznę poszczepienną:tak:
 
Jeżeli już mat o kosmetykach, to my zdecydowaliśmy, że kupimy:
- oilatum lub mustelę do kąpieli
- jakiś kremik też się przyda, ale chyba zwykły bambino od 1 dni życia albo też mustelę
- sól fizjologiczną
- waciki ze spirytusem do pępka
- oscinosept
- bepanthn do pupy i chyba linomag an zmianę
- płatków używam sama więc z dzidzią podzielę się swoimi:)
czopki i witamine też dorzucę, jak radzicie:)
 
Ostatnia edycja:
Widze ze na tapecie tem kosmetyczny...
Ja uzywam bepantenu na odparzenia i zdje u mnie egzamin jest dostepy w de i pl wiec dla mnie bomba mam rowniez sudocrem jak juz jest bardzo zle ale nie lubie go pod wzgledem usówania potem podczas przebierania bo ciezko go wytrzeć kolo pipeczki....no i normalnie na codzien mam niemiecki penaten ktory sobie bardzo chwale...

do pepka nie kupuje nic bo polozna mi zawsze daje to co potzebne a w de jest onaczej jak pl...

Do kapieli na pierwszy mies kupuje mydełko a jak je zuzyje bede kapac w zelu 3w1 przewaznie uzywam z hippa lub penaten

wit D dostajemy od lekarza za darmo wiec nie musze nic kupowac

sol fizjologiczna do przemywania oczek no i oliwke by nasmarowac po kapieli.....

pochwale wam sie moimi małymi zakupami bo conieco mi doszło
*BABY-RAJ*mega komplet 20-el pościel HAFT 120x90 (3525884861) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
posciel wybrałam konik rózowy w realu wyglada mega i jakosciowo bomba :)

WYPRAWKA dła SŁODKIEJ LALECZKI 0-3-6M (3518017506) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
wylicytowalam taki zestaw jest piekny i jestem zadowolona...

Kocham Czapki!Raster Uszatka FUTERKO ZIMA 40-44 (3525795213) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
malutkiej kupilam taka czapeczke czekam na dostawe...starszej podobna:-)
No i jeszcze troche dokupilam conieco podochodzilo reszte dostane pewnie na dniach nie bede wam zaśmiecac :happy:

IMG_6843.jpgIMG_6837.jpgIMG_6839.jpg
Takie pirdóka juz kupiłam i wiele innych ale duzo by tu wstawiac....w sumie to juz chyba mam wszystko jeszcze przewijak na komode termometr ale tu mam problem bo nie wiem jaki no i smoczki i gruby koc.
 

Załączniki

  • IMG_6843.jpg
    IMG_6843.jpg
    35,9 KB · Wyświetleń: 40
  • IMG_6837.jpg
    IMG_6837.jpg
    20,5 KB · Wyświetleń: 41
  • IMG_6839.jpg
    IMG_6839.jpg
    30,6 KB · Wyświetleń: 45
reklama
Zam Wasze każdym razem jak czytam Wasze wpisy uświadamiam sobie, że czegoś nowego mi brakuje :)
oregano myślę, że koleżanka miałą 100% rację :) a w razie wątpliwości zawsze jest forum ;D
polcia super zakupy! czapa jest mistrzowska :)
 
Do góry