reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla zaszych grudniowych maluszków oraz mamusiek :)

reklama
Dziewczyny a te tabletki są do kupienia bez recepty? Bo witamina K jest na receptę i należy bardzo ostrożnie z nią postępować.
 
Ja mam dla Filipa Disnemar właśnie, wit. K+D wystarczy najtańsza, ja miałam jeszcze Ocenisept do pępka, sudocrem na odparzenia, parafina do smarowania ciała, czopki przeciwbólowe i oilan czy coś w tym stylu do kąpieli..aaaa i takie patyczki do uszu:) A jeżeli chodzi o sól fizjologiczną to zużyłam chyba z 30 kapsułek, ale tylko dlatego, że mały miał zatkany kanalik łzowy i trzeba było non stop przemywać. Tak to uważam, że 50 kapsułek jest przesadą;)
 
Paulettta na warsztatach "mamo to ja" położna mówiła , że nie powinno się używać patyczków do uszu tylko jednego dnia zakropić kropelki usuwające woskowinę, a drugiego wytrzeć płatkiem kosmetycznym tylko to co się z głębi ucha wyleje, bez grzebania w środku
 
Paulettta na warsztatach "mamo to ja" położna mówiła , że nie powinno się używać patyczków do uszu tylko jednego dnia zakropić kropelki usuwające woskowinę, a drugiego wytrzeć płatkiem kosmetycznym tylko to co się z głębi ucha wyleje, bez grzebania w środku

Ja używam specjalnych patyczków dla niemowląt i dzieci, czyszczę z zewnątrz raczej, nie grzebię w środku;-) A szkół jest tyle ile położnych, niektóre mówią, że w ogóle tego nie czyścić, ale tego już raczej nie pochwalam.
 
hehe ... opinie położnych w szpitalu zmieniają się wraz z wytycznymi ;-)
jak rodziłam pierwszą córę, to maluchy były 'kąpane' codziennie, pupę smarowało się kremem po przewijaniu, pępek psikało Octaniseptem itp. ... rok później dzieci 'przecierane' były już co drugi dzień, absolutnie nie można było smarować, bo to szkodzi, pępek też nie był przez położne ruszany, bo powinien odpaść sam ;-)
więc chyba najlepiej pielęgnować po swojemu ...

ja zakupów aptecznych nie mam żadnych i nawet nie zdążyłam o tym pomyśleć :szok:
ale raczej będą minimalistyczne ...

na pewno kupię Oilatum do kąpieli bo u nas, zwłaszcza w zimie, woda jest straszna ...
do pępka spirytus ;-)
do pupki krem robiony w aptece na receptę - jak dla mnie nie po pokonania
wit. D ... K nie podawałam i podawać nie zamierzam ... starsza córa dostała może 2-3 razy ... równocześnie pojawiły się kłopoty z brzuszkiem i położna z pediatrą jednogłośnie kazały w pierwszej kolejności odstawić K ... więc jak zwykle wiedzą coś, czego nam się nie mówi ;-)
patyczki do uszu, duże płatki hig. do pupy, żeby od razu nie katować skóry śmierdzącymi chusteczkami ...
i chyba tyle ...
sól fizjologiczną, spraye do nosa itp. można w razie potrzeby dokupić w każdej chwili

dla siebie do szpitala biorę tylko jedną, absolutnie niezbędną rzecz :-D maść do sutków !!!!!!!!!!!!
 
Jol masz rację, każdy mówi coś innego, a taka pierworódka jak ja słuchając wszystkiego może zgłupieć- naprawdę :)
U mnie w szpitalu podobno jest zasada, że w ogóle nie kąpie się maluchów, tj po porodzie "przecierają" dzieci, ale potem przez pobyt w szpitalu się Ich nie kąpie ( u Was też tak jest?)
Ja do pępka octanisept, ale to pewnie dlatego, że sama go używam jak coś mi się dzieje i jest bezcenny ;)
A czy któraś z Was używała do kąpieli Hippa od 1 dnia?
A co sądzicie o linomagu? Bo wiem że sporo osób używa, ale on w sumie w swoim składzie to nie ma chyba nic sensownego? Pochlebne opinie słyszałam o bepanthen
 
reklama
Dla mnie przy Franku był rewelacyjny Linoderm do pupy ta sama firma co Linomag ale nie brudzi tak jak linoderm nigdy nie miał odparzeń. Bepanthenem smarowałam sobie sutki. Hippa używałam ale nie od 1 dni na początku używaliśmy Olilatum, Balneum, Olilan potem juz przeszliśmy na tańsze i Hipp się sprawdził.
 
Do góry