reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla zaszych grudniowych maluszków oraz mamusiek :)

reklama
o jejku, ja nawet nie myslalam jeszcze żeby rozmawiać z mezem o noszeniu dzidzi w chuscie :) Ale nie sądze że w ogole bedzie to brał pod uwage :) jesli faceci spedzaja czas z maluszkami to raczej nie na zakupach, no i moga ponosic w ramionach troche czasu chyba bez problemu :) Czas pokaze :) a ja ciuszki po rodzenstwie dostane pewnie zaraz przed porodem, bo bratowa bedzie rodziła we wrzesniu :) takze i tak niewiele wczesniej moge przygotowac...
 
Kochane będę kompletować wyprawkę do szpitala dla siebie i dzidziusia i mam pytanie o rzeczy typowo higieniczne...jeśli już o tym pisałyście wcześniej, to dajcie znać, to sobie poszukam, a jak nie, to powiedzcie mi proszę, jakie podkłady ginekologiczne i jakie podkłady na łóżko kupowałyście? :) I które są według Was najlepsze?? Bo ja pierworódka kompletnie się w tym temacie nie orientuję:zawstydzona/y:
 
awunia, ja nie pomogę, to jeszcze przede mną, wiec tez słucham bardziej doświadczonych...
Ja wyciągnęłam mojego narzeczonego na spacerek i kupiliśmy dla bobucha 4szt body z dł.rękawem z motywem Disneya, słodziaki takie:-)
 
awunia, przy ostatnich zakupach w aptece zamówiłam podkłady na łóżko. Takie zielone z jednej strony, tyle mogę powiedzieć :-) wielkie niesamowicie. A te takie wielkie podpachy to podobno dobre są Absorgyn i Herman, ale sama jeszcze nie kupiłam

Myślę, że taka stronka może nam się przydać w przyszłości:
PromoBaby.pl
 
Awunia ja ci mogę polecić przy pierwszym dziecku zapisać się do szkoły rodzenia, ja sobie bardzo chwaliłam. Nie dość że dużo próbek dostałam, dowiedziałam się co i jak, obejrzałam sobie sale porodowe i poporodowe na których będę leżeć, nauczyłam się oddychać i wydaje mi się że dzięki tej szkole mam dobre wspomnienia z porodu. Teraz też pójdę zapisy są od 25 tygodnia.
 
Cosiek- a gdzie rodziłaś? Ja nie byłam w szkole rodzenia, może też się skuszę...

Lucere- może i tak. Ja w sumie miałam wyjątkową sytuację, bo my się przeprowadzaliśmy jak Filip miał 8 miesięcy i łaziliśmy sporo o Ikeach i innych tego typu przybytkach. A poza tym jest taki moment kiedy dziecko może zacząć sporo ważyć i wtedy mężczyzna raczej nosi malucha, mój kolega miał syna, który w wieku ok.7 mies. ważył prawie 11kg:szok: No i my mieszkamy nad morzem, jakiś spacer po plaży z maluchem to raczej bankowo chusta i bankowo stary nosi małego:p

awunia- ja nie miałam podkładów na łóżko:zawstydzona/y::zawstydzona/y: to do szpitala czy do domu? Wkładki kupiłam za duże (niby średnie, a były ogromne:szok:) i za dużo. Jak tylko wyszłam (o 4 dobach) ze szitala od razu przerzuciłam się na zwykłe always'y. Tylko, że ja miałam cc, więc pewnie też mniej ze mnie leciało:p Na pewno na pierwsze szczególnie doby polecam dobre wkładki laktacyjne.

Oregano- dobra stronka, własnie się dowiedziałam, ze przepłaciłam w wekend za pampery;)
 
Awunia - podkłady na łóżko najtaniej wychodzą na allegro , ja miałam krwotok to przez te 2 dni to mi chyba z 10 zeszło , najwięcej 1 dnia , miałam i tańsze i droższe - paprają się tak samo. Podkłady do majtek to u nas w szpitalu wymagają bellę lub inne ale naturalne , bez foli , ordynator na obchodzie sprawdzał , a i był zakaz majtek siatkowych tzn jak szedł ordynator to majtki chowałyśmy pod poduchę :-D wiem że to dla naszego dobra żeby się goiło , ale dymać po oddziale z podpaską bez majtek ...średnio. W domu alwaysy ale te grubaśne , były fajne mięciutkie i tantum rosa obowiązkowo, spryskiwałam rozpylaczem ranę , bardzo pomagało , były upały , szew padł kilka godzin po porodzie , a że nacięcie malutkie to tak zostawili , tantum mnie uratowało .
 
Dziękuję Kochane strasznie za Wasze odpowiedzi, no u nas podpytałam koleżanki, to też zakaz majtek i podkłady z belli ;-) ale z wkładami na łóżko nie wiedziałam jak jest, muszę poszukać czegoś niedrogiego, bo skoro z tym jest różnie i albo mi zostanie albo się szybko paprają, to szkoda za dużo kasy wydawać :tak:

oregano o widzisz, dzięki! Poszukam takich :tak:

cosiek myślałam o tym, tylko z dojazdami do tej szkoły mam problem, bo zajęcia tam w późnych godzinach, a ja bez prawka i autobusy nijak mi pasują:-( Ale zapytam u nich, może mają też inne godziny teraz ;-)

mamaktosia dzięki za radę, czym pryskać ranę, na pewno skorzystam :) Zastanawiałam się nad tymi specyfikami, bo co do maści to wiadomo, a tak to będę wiedziała czym się psiknąć:-D

Paulettta chodziło mi też o podkłady na łóżko, bo do szpitala są mi potrzebne, a jak zostanie to i do domu mogą się przydać, ale nie wiedziałam, które najlepsze :) Jak zostanie do domu, a nie są potrzebne mamie do podkładania, to dziecko można na nich przewijać np. jak idziemy do znajomych :tak: I widzisz, wkładki laktacyjne też muszę zabrać, to muszę skoczyć coś zakupić, dobrze, że wspomniałaś o nich :-)
 
reklama
Do góry