reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakupy dla zaszych grudniowych maluszków oraz mamusiek :)

oregano - co do nosidełek to z punktu widzenia rehabilitanta nie jest to zalecane na codzien i na długie spacery, no i oczywiscie zalezy od wieku i zdrowia i upodobań dziecka :) W takie jak pokazałas nei włozylabym dziecka młodszego niż pół roku, choc i wtedy bym sie zastanawiała. W chustach inaczej - dziecko może bardziej leżec, w takim nosidle "wisi" a to nie jest dla niego zdrowe. Oczywiscie na wakacje np na plaze jak sie nei da inaczej to ok, do sklepu czy na krótki spacer ok, ale naprawde nie za wczesnie i nie w zastepstwie wózka.
Chusty na kółka sa fajne na poczatek dla niemowlaka, wygodne i dzidzia lezy jakby na ręku. Natomiast pozniej sie nei przydają. Chust elastycznych nie znam, wydaje mi sie że lepsze te bawełniane - ale to na logike. Nauczyc sie da samemu bo czesto nawet instrukcje załączają.
 
reklama
Lucere - właśnie z racji zawodu mam trochę na punkcie właściwego ułożenia maluszka - ostatnio szoku doznałam jak sąsiadka (dawna położna!) przyszła z miesięczną wnuczką w wózku z normalnym jaśkiem pod głową:szok:
Wiem, że poduszkom STOP, nosidełka na później, ale chustowania nie znam, a te długie tkane wydają się nieźle zaplątane i boję się ze nawet z instrukcją albo filmikiem sobie nie poradzę na tyle, żeby było wygodnie i bezpiecznie
Te z kółkami są chyba prostsze do włożenia ale czy dla pozycji dziecka lepsze???? tego nie wiem...
 
no ja na razie moge mowic jako terapeutka, jako mama bede mowic jak już choć troche odchowam dzidzie :)
chustowanie najprosciej można powiedzieć - to zależy :) dla jakiego dziecka, jakie noszenie w chuście itp :)
siostra cioteczna używała tej chusty na kółka - bardzo prosta do założenia a czy pozycja dobra? to zależy :) dla zdrowego dziecka bez problemów ok (jak to czasem mówimy - zdrowego nie da sie popsuć, choc to nasze powiedzenie niestety przestało sie ostatnio sprawdzac... :/)
oregano - a że tak spytam.. po co?
 
a powiedzcie mi czym się różnią te bawełniane od elastycznych? Bo ja chustę bym chciała, ale sama nie wiem jaką...
lucere skoro możesz mówić ze stanowska terapeuty to powiedz mi proszę co myślisz o spacerówkach kubełkowych? Bo też słyszałam różne opinie...?
A co do Mężów - to mój maluje właśnie pokój Maluszkaaaa:) zamówię niebawem szafę i będę miała gdzieś składować rzeczy, choć póki co niewiele kupiłam (ale sporo dostałam :) )
 
Mamuśśka - elastyczna sie rozciaga jak wlozysz dziecko, a bawełniana nie :) ja bym brała bawełniana, ale zostawiam ten temat do narodzin dziecka :) a co do spacerówek to z pkt widzenia terapeuty to ja bym nie polecała :) choć to oczywiscie wszystko zalezy :D Ale po co trzymac dziecko cały czas w pozycji zgięciowej? biodra zgięte nawet podczas spania, dziecko powinno miec przestrzeń a my probujemy ją tylko ograniczac - a to foteliki, a to bujaczki leżaczki, a to kubełki.. Są sytuacje że trzeba dziecku dać więcej zgięcia i wtedy bym sie zastanowiła. No i zalezy ile bedzie spedzało w wózku, w jakim jest wieku itp.

oregano, cosiek - o klinie powiem tyle - to zależy :D jeśli dziecko głównie śpi na plecach to po co mu klin(czy płaska poduszka czy cos tam w tym stylu)? jeśli ulewa dużo, sa ku temu wskazania - klin może byc bardzo pomocny. Jesli śpi tylko na boku - uniesienie może sie przydac. Osobiscie jestem raczej za poduszka płaska, bo łatwiej ją wyjac w razie czego, a i z klina dzieci potrafia zjeżdżac i w sumie spac poza nim.
 
Klin fajny przy katarze -podobno.Victor u nas spal bez poduszki i to bardzo dlugo,hust,nosidelek roznego typu nienawidzil ale jak juz pisalam nie lubial byc skrepowany.
Ja dzis wozek licytowalam na ebay i wygralam :szok: Tak z glupia frank zalicytowalam i pokazalam mezowi,wrocilismy przed koncem aukcji i obserwowalam...udalo mi sie kupic za 100 euro+przesylka Maxi Taxi Quiny Speedi SX i mam nadzieje,ze bede zadowolona :happy: Sama niewiem bo na zywo nie widzialam ale nie sadzilam,ze tak tanio pojdzie ...no i mam jeden zakup mniej do zrobienia.
 
reklama
lucere dzięki bardzo za odpowiedź :) Właśnie część wózków, które mi się podobają mają te kubełkowe spacerówki i to mnie nie przekonywało, a Twoja odp. mnie upewniła :)
vivi ten wózek ma moja koleżanka i jest zadowolona, więc jeden zakup z głowy :)
 
Do góry