reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla zaszych grudniowych maluszków oraz mamusiek :)

No no no zakupy widzę pełna para :)
Extra.

Oregano ja mam chicco polly :) i miałam przy starszym synu i będę głośno krzyczeć ze warte tych pieniędzy ( skoro kupiłam poraz drugi :p) bardzo funcyjne, wygodne i bezpieczne dla dziecka.

Mnie mało bo w sobotę wyjeżdżamy na urlop na całe 6 tyg ! Pakowanie pełna parą !
 
reklama
Zazdroszczę Wam dziewczyny tej wiedzy co do wózków, krzesełek itp. :) Ja się kompletnie nie orientuję, ale mam nadzieję, że już niedługo będę bardziej oblatana :)
 
poszukałam trochę w necie i widzę że chicco polly jest najlepszym krzesełkiem na rynku. Jak będziemy kupować to pewnie na nie się zdecydujemy :-)
 
awunia - jeśli masz z czymś problem to pisz. Z pewnością Ci doradzimy co wybrac. Wstaw zdjęcie np wózka który Ci sie podoba i ocenimy jego funkcjonalnośc, wady i zalety. Później łatwiej Ci będzie podjąc decyzję.
W pierwszej ciąży też byłam zielona, po kilku dniach (po porodzie) wiedziałam jakie ciuszki się u mnie sprawdzą a których nie chcę widzieć. Ja np nie kupię wiązanych kaftaników i śpiochów zapinanych na suwak do jednej nogawki. Potrzebuję zapinanych zatrzasków na obu nogawkach. Jest to o wiele wygodniejsze.
 
Ostatnia edycja:
Oj tak, włożyć taką chudą pytkę w nierozpinaną nogawkę pajaca to dopiero wyzwanie :tak: Ile można się napocić. Jak ją zgiąć, jak dzieć prostuje a nie idzie się z takim małym dogadać :-D Takie coś to można stosować do spania dla starszego dziecia. Dla noworodka wszystko na maxa rozpinane :-)
 
K.M-B bardzo dziękuję, na pewno skorzystam, jak tylko zacznę się rozglądać za wyprawką i sprzętami dla maluszka :) Jednak nie ma to, jak doświadczone mamy :) Natomiast co do ciuszków, to się z Wami zgadzam całkowicie, bo na pewno dużo łatwiej ubrać maluszka w rozpinane body, niż go w nie wsuwać ;) Dzięki jeszcze raz, na pewno skorzystam z Waszych porad :*
 
A ja dla małego miałam takie zwykłe, drewniane, rozkładane krzesełko i też się sprawdziło. I w dodatku było wiekowe bo po moim chrześniaku urodzonym w 2001 roku :D Krzesełko do dzisiaj użytkuje mój synek, teraz jako krzesełko i stoliczek. Trochę się podarło, ale po tylu latach to nie ma się co dziwić, tym bardziej że mój syn jest typem "niszczyciela".
 
reklama
Są gusta i gusciki.
Jak dla mnie fotelik do karmienia nie musi być śliczniutki tylko funkcjonalny i jeśli spełnia swoje zadanie może być nawet derwniany :)
Wg mnie musi:
- być łatwy w utrzymaniu czystości
- na kółkach
- z regulacją wysokości siedziska - przydatne gdy w domu są minimum dwa stoły o różnej wysokości (np. stół jadalny i ława)
- musi mieć pasy bezpieczeństwa, inaczej dziecko znajdzie sposób by sie z niego wydostać :)
tyle mi przychodzi do głowy tak na szybko, jesli o czymś zapomniałam lub ktoś ma dodatkowe sugestie chętnie poczytam.
Ja u syna miałam badziewne krzesełko, którego pokrowiec był z materiału który jak go wyprałam potrzebował z 2 dni by wyschnąć. Makabra... Dostałam je od znajomych, więc nie kupiłam innego. Po jakimś czasie zdjęłam pokrowiec i dziecko siedziało na plastiku. Szybko kupiliśmy synkowi stoliczek z dwoma krzesełkami i tam jadł swoje posiłki samodzielnie. Dużo bałaganu ale i duzo radości :)
 
Do góry