reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla naszych maluszków -ubranka, wyprawki itd

Jutka piękna połóweczka dziś:-)
Mój brat do noska dla swojej córeczki używał takiego ....nie wiem jak to sie nazywa... odsysacza, co to jedną końcówkę przykłada się do noska, rurkę do swoich ust i się ciągnie.... ble ble ... Mówił, ze przełamał się dopiero po jakimś czasie

Widzę, że biegniemy podobnie :D Teraz to już chyba z górki, co? :D

Myślę, że czasami za dużo panikujemy. Tyle lat ludzie używali gruszek, radzili sobie bez laktatorów, sterylizatorów, wózków za milion złotych... Zaczynamy drogie mamy momentami tracić rozsądek! :D
 
reklama
co do ubranek 56 kupiłam ich kilka sztuk sa malutkie rodzice sie obawjają czy nie za małe będa ale pamiętam że syn urodził się 3900 długi 57 i wszystkie 62 były za duże na tyle że z nogawek nóżki uciekały więc wiem że 56 mi sie przydały wtedy były takie w sam raz dopóki do 62 nie dorósł więc nie za dużo ale kupcie sobie i taki rozmiar ja mam od 56- 68 narazie kupione w 68 mało ale wydaje mi się że wystarczy mi juz ciuszków butelek :)
 
co do ubranek 56 kupiłam ich kilka sztuk sa malutkie rodzice sie obawjają czy nie za małe będa ale pamiętam że syn urodził się 3900 długi 57 i wszystkie 62 były za duże na tyle że z nogawek nóżki uciekały więc wiem że 56 mi sie przydały wtedy były takie w sam raz dopóki do 62 nie dorósł więc nie za dużo ale kupcie sobie i taki rozmiar ja mam od 56- 68 narazie kupione w 68 mało ale wydaje mi się że wystarczy mi juz ciuszków butelek :)

Tez tak uważam:-) Kilka ciuszków 56 i odrazu zakupić większe. Ja już kilka mam, teraz bede czekałam na paczuszkę z używanymi, które tez kupiłam i takie i takie.
 
a no fajnie, trochę takich a trochę takich..zresztą ja to się obawiam, że maleństwo może urodzić się dość spore :D także nie wejdzie w te całkiem małe.. bo kurcze, ostatnio mi tak brzuch wystrzelił, że nie wiem jak w 9 miesiącu będzie... :O a co dopiero jak przyjdzie na świat, ja póki co w dresy się zaopatrzyłam już, kupiłam sobie majteczki, ależ ja głupia, kupiłam za małe!!!! ale tylko jedne na szczęście... ja to wogóle nie mam oka na moje rozmiary, byłam też kupić staniczek, aleeeeee woooow, doradzała mi pani ekspedientka i sama mi wybrała bo ja nie wiedziałam już w końcu jaki na mnie dobrze leży i taki gigantyczny stanik mi doradziła, że ho ho!!! ja to chyba nie zdaję sobie sprawy z tego, że mi piersi urosły :O pewnie gdyby nie ona, też kupiłabym sobie za mały, a ona doradziła mi naprawdę dobrze, całe piersi mi obejmuje, jest akuratny!!! następny miesiąc to będzie zakup komody na rzeczy dzidźki i pampersów, i oczywiście pójdę się opytać co siostra ma dla mnie po maluchach bo zaproponowała mi dużo rzeczy tylko mam przyjść zobaczyć co mi odpowiada i dostanę za pół ceny albo jeszcze taniej, no a w sierpniu to już na całego zakupy zacznę robić, chyba że jeszcze w lipcu się skuszę, no ale nieee, chyba wytrzymam coooo???
 
Widzę że jestem daleko w tyle za innymi dziewczynami z wyprawką dla maluszka...Ja planuję zakupy na początku września:-) i już ciesze się na nie jak dziecko.Ubranek po córeczce niestety nie mam....10 lat temu myślałam że nie będziemy starać się jeszcze o bobaska a teraz byłyby jak znalazł.I też myślę,że ubranka rozmiar 56 mogą być za małe,raczej skupię się na takich 62-68,będą na dłużej.






 
No ja dostałam paczuszke z ubrankami:-) Teraz pozostało to posegregować i sprawdzić czego jeszcze może jeszcze brakowac. Mam równiez ubranka do 74 i nawet kilka większych, więc nie musze duzo kupować. Poprać, poprasować i niech czekają:-)
 
Ja również nie mam skompletowanej wyprawki :-) mam kilka ciuszków, ale raczej na 62, nawet jak będą lekko za duże to przecież nasze bobaski będą szybko rosły :-) zakupie kilka , w razie potrzeby się dokupi i tyle :-)
 
Dziewczyny powystawiałam ciuszki po mojej córeczce, może coś wam sie spodoba. Sa tam pajacyki, rampersy, bodziaki również zapinane kopertowo. Większość ciuszków była przeze mnie kupiona w sklepach i nosiła je tylko moja córcia, a wiadomo dziecko szybko z tego wyrasta i założone były kilka razy, więc ich stan jest niemal idealny. Polecam!
Sukcesywnie wystawiam ciuszki wiec zaglądajcie tez później

Przedmioty użytkownika - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
kurka dziewczyny, ja wiem że ktoś mi tu już pisał, ale chyba na innym wątku ile sztuk czego kupić, ale zgubiłam tego posta niestety i teraz nie mogę znaleźć, to ile komplecików na rozmiar 56, a ile na 62?? i co w taki komplecik się powinno zawierać?? hmm??
wogóle jeszcze mam takie głupie pytanie może troszkę, ale ja niedoświadczona taka trochę :p słuchajcie po jakim czasie się zmienia ciuszek maleństwu, czy np na dzień jest jeden a już na noc po kąpieli zakłada się następny?? wiem, że częściej trzeba jak się zabrudzi, ale jak czyste no to chyba wystarczy raz dziennie, a na noc nowe..zresztą to mi też właśnie bardziej przybliży ile czego trzeba kupić dla malucha

i sprawa materacyka, nie wiem czy już o to pytałam... podobno materacyk dla dziecka koniecznie musi być nowy, tylko zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem tylko takie gadanie... bo moja sis chce mi podarować materacyk używany po dwójce dzieci i jest w stanie idealnym!!! i nie wygląda na jakiś odkształcony, który mógłby spowodować jakieś wady kręgosłupa.. no nie wiem sama już, narazie jej mówiłam właśnie jak sprawa wygląda, że nie powinnam go brać od niej ale się zastanowię..wolałbym się najpierw doradzić paru osób, żeby podjąć jakąś decyzję..jak Wy się do tego odnosicie?? wzięłybyście, czy raczej za duże ryzyko??
 
reklama
Do góry