reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla naszych maluszków -ubranka, wyprawki itd

tak was czytam i znów jestem zielona
czy różnią się body od kaftaników, śpiochów i pajacyków?
body to wiem, że bez nogawek i zapinane w kroku, śpiochy to chyba długi rękaw i nogawka, zapinane przez długość brzuszka tak? pajacyk to wg mojej wiedzy to samo, tylko ładniejsze, bo na dzień, a nie na noc, a kaftanik to nie mam pojęcia.

ale jak coś pomotałam to mnie poprawcie.
 
reklama
tak was czytam i znów jestem zielona
czy różnią się body od kaftaników, śpiochów i pajacyków?
body to wiem, że bez nogawek i zapinane w kroku, śpiochy to chyba długi rękaw i nogawka, zapinane przez długość brzuszka tak? pajacyk to wg mojej wiedzy to samo, tylko ładniejsze, bo na dzień, a nie na noc, a kaftanik to nie mam pojęcia.

ale jak coś pomotałam to mnie poprawcie.

Body tak jak napisalas sa zapinane w kroku i w przeciwenstwie do kaftanikow nie sciagaja sie

kaftaniki to jak bluzeczka tylko wiazane na boku, moga byc na zatrzaski i cholernie sie sciasgaja nie warte kupowania lepsze bodziaki

spiochy sa bez rekawkow zaklada mozna na kaftaniki (i wtedy sie sciagaja) albo na body

pajace sa z rekawkami i duzo wygodniejsze od tych spiochow w/g mnie kaftaniki i spiochy to przezytek sredniowiecza. MOja tesciowa zawsze kupuowala mi spiochy z kaftanikiem i nigdy tego nie zakladalam no spiochy moze do spania na bodziaka zakladalam

wolalam na bodziaka zakladac polspiochy same spodenki ze stopkami wygodniejsze
 
Ja jestem mamą październikową i na pierwsze zimne pół roku polecam tylko :
- body krótki, długi rękaw (zależy jak bardzo zimny chów preferujecie)
- cieniutki bawełniany śpiworek do spania (najlepiej 2 na zmianę)
- pajacyki (małe rozmiary najczęściej mają wbudowane łapki, przydaje się na spacer) - cienkie bawełniane, tych grubasów welurowych nigdy nie założyłam
- ciepły śpiworek na spacery (nawet nie kombinezon tylko np polarowy śpiworek bo łatwiej się zakłada a gondole i tak są "zamykane" od góry nieprzemakalnym i nieprzewiewnym materiałem) + czapka
- cienka czapeczka na 5 min po kąpieli

Nic więcej nie trzeba.

Oczywiście szaleństwo nikogo nie ominie i cieszcie się tym ile tylko możecie. Złego słowa ode mnie nie usłyszycie bo wiem jaka to przyjemność kupować dla dziecka :-)


W kwestii rozmiarów to Lena miała 55 cm jak się urodziła i ubranek 56 używałyśmy dobre 4 miesiące i dłużej. Ja lubię jak ładnie przylega. Pieluchy też zmieniałam na rozmiar większe jako ostatnia z forumowych mam. Nie lubię jak zwisa po kolana. Nigdy nic mi nie przeciekało. Nie wiem co to kupa/siku na plecach.
 
Ostatnia edycja:
Popieram Le Mari, tylko nie zakladalam czapeczki na "po kąpieli", uzylam tez kilka razy cieply sweterek (zamiast kombinezonu jak bylo jeszcze w miare cieplo na poczatku listopada - ale rodzilam w Anglii). I ladne ubranko na swieta i w gosci :)

Popieram tez pajacyki z łapkami, my mielismy wiekszosc bez i te normalne lapki strasznie spadaly i nie spelnialy swojej funkcji.
 
Śliczne ;] Czapusia boska :-D

Mnie już szał zakupów pochłonął :-D i już mam sporo rzeczy ;]
teraz szukam półspiochow body na długi rękaw pajacy, spodni i bluz ;] bo śpioszki i kaftaniki odpadają ;] no kupie 2 lub 3 ;]
 
Ja jeszcze tak naprawdę nie wiem w co mam się zaopatrzyć. Na pewno nie w letnie rzeczy, bo wiadomo już będzie chłodno. Ale chłonę Wasze rady i spostrzeżenia jak gąbka :-D
 
o to co dziś znalazłam i najprawdopodobniej będzie moje :-D używane ale ładne i nie drogie ;)

Dresowe next rozmiar 62 cena 5 zł :-D spodnie-dresowe-next-rozmiar-62.jpg

2xJeansy H&M i Cherokee od 0 do 6 cena 12 zł 2xjeansy-hm-i-cherokee-od-0-do-6.jpg cuda <33

Ciepłe błekitne spodnie rozmiar 68 cieple-blekitne-spodenki.jpg
 
reklama
Do góry