reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla nas i naszych Maluszków

w maju to i śnieg padał ( maj 2011r.) więc taki pluszowy kombinezon się przyda...
co do przewijaków to odradzam te z Żyrawką z Klupsia. - strasznie kiepska jakość, po miesiącu się rozlatują, widziałam na własne oczy, cerata też się kruszy i pęka. dobrej jakości są te pozostałe z allegro, takie kolorowe z przeróżnymi słodkimi obrazkami (zapomniałam jaka to firma ale najwięcej ich tam jest) miś spiący na księżycu, spiace krasnoludki itp.. na pewno widziałyście je...
 
reklama
Szuszunia jasne, ze bywało w maju zimno, ale jak chciałam ostatnio kupować sweterek dla maluszka to wszyscy na mnie dziwnie patrzyli, a przecież w tamtym roku w Wielkanoc śnieg leżał i majówka zimna była. Różnie bywa z pogodą. Mam 2 kombinezony, jeden typowo zimowy a drugi z takiego misia po synku kuzynki, więc w razie czego coś będę mogła Wiktorkowi ubrać, ale ciuszki chyba muszę cieplejsze też kupić. Dzięki za radę z przewijakami, kojarzę te z misiami na księżycu, chyba zaraz zamówię ;-)
 
Odnośnie przewijaka, który kupiłam- właśnie ten z żyrafką myślę że nie jest aż tak tragiczny:tak: Osobiście tak czy siak i tak będę zakładać na niego pokrowce frotte - też już kupiłam... wiadomo na samej ceratce nie będę dziecka kłaść...a i kupiłam jeszcze takie podkłady do przewijania więc też jakoś będę ich używać i pewnie nimi zabezpieczać resztę :-) Przynajmniej na początku mam taką teorię bo maluchy lubią podczas przewijania zaskoczyć:-D Moim zdaniem dość solidny ten przewijak i masywny...kiedyś oglądałam w sklepie z akcesoriami dla dzieci właśnie taki kolorowy i w sumie niczym się nie różnił oprócz nadruku;-)
 
oj różnią się... nie wiem jak u koleżanki ale szwagierka uzywala z pokrowcem a i tak cerata się dosłownie połamała... te kolorowe mają ją jakby bardziej miękką...
ja miałam ten kolorowy i nic się z nim nie działo. koleżance po dwóch razach żyrawka zeszła - poważnie :) po przetarciu czy odkażeniu nie wiem.... :)
 
Jejka jakie wy szybkie dziewczyny jestescie ;) ja to jeszcze nie zaczelam zakupow ;D nawet jakos ...wczoraj kupilam szczoteczke i grzebyk noi 3 tetrowki ....ubranka wsumie mam na start wystarczy jedna szuflada bo dzidzia szybko rosnie albo na biezaco sie dokupi...ale nie mam wozka ani lozeczka nic....
 
Jaranti ja jeszcze w ciąży kupiłam sobie takie najzwyklejsze u chińczyka po 10zł bawełniane i nawet były ok. Nie chciałam inwestować przed czasem, bo nie zawsze udaje się z karmieniem, a takie biustonosze to i 60-100zł potrafią kosztować. Może po miesiącu znalazłam na allegro za ok 30 zł i jak się dobrze pomierzyłam to pasowały super. Uzywałam ich ok roku bo karmiłam 13 m-cy.
Z przewijakami ja miałam tylko taki miękki, jak kołderka a wszytą folią ale i tak kładłam na niego podklad z apteki taki 60x90 złożony na pół. Przewijaki zakładane na łóżeczko wydają mi się mało praktyczne, szczególnie, że dziecko szybko rośnie. Mój był na takim jakby dużym biurku które bylo w segmence mebli. Teraz nie mam już miejsca na pzrewijak. Jeszcze nie wiem jak teraz to zorganizuję.
Stojaka na wanienkę nie miałam, kąpalam na dywanie i było mi super wygodnie, zaraz obok kladłam ręcznik i ubranka.

Kurczę czuję się jakaś zacofana z tymi zakupami, z tym, żę sporo mam po córce i ciągle wydaje mi się, żę jeszcze dużo czasu.
 
Dziewczyny które mają już dzieci: jakiej firmy pieluszki tetrowe są najlepsze? ja nie pamiętam a wiem że miałam dwa różne zestawy i jedne były beznadziejne... kurczyły się i jakieś takie niekształtne się robiły po praniu...
 
reklama
Do góry