reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy -dla nas i dla lutowych pociech

reklama
Ja też nic jeszcze nie mam i na razie nie zamierzam kupować. Nawet nie mam gdzie tego trzymać, najpierw będę musiała się paru naszych rzeczy z sypialni pozbyć się by zrobić miejsce dla maleństwa i jego rzeczy. Podobno pudru się nie używa już, ale oliwkę używałam, wszyscy mi polecali najzwyklejszą Bambino i byłam zadowolona. Mimo że Franek był kąpany w Oilatum to miał na początku bardzo suchą skórkę i oliwka świetnie mu robiła.
 
Dziewczyny, ja tez pudru nigdy nie uzywalam, zreszta masc do pupy tylko w ostatecznosci, gdy Flavia ma lekkie zaczerwienie, a ma je baaaaardzo rzadko. Natomiast oliwka smaruje ja obowiazkowo po kazdej kapieli. Nie uzywam zadnych kremow tylko oliwke. Tu wyznaje sie zasade, ze im mniej chemii tym lepiej. Nawet kapiele niemowlat nie sa zalecane zbyt czesto, by nie wysuszac skory.
 
Dziewczyny, ja tez pudru nigdy nie uzywalam...

Ja do tej pory też nie używałam żadnego pudru:sorry2:. Na początku stosowałam oliwkę po kąpieli, ale z czasem zauważyłam, że zatyka to u Victora pory, a na skórze pojawiały się krostki, więc przerzuciliśmy się tylko na krem Bambino, który stosujemy na buźkę, łokcie i kolanka. Gdy widzę, że skóra staje się bardziej przesuszona wtedy okazjonalnie stosuje oliwkę w balsamie. Poza tym do kąpieli używałam mydła Oilatum, a później przeszliśmy na płyn do kąpieli i szampon w jednym. A do pupy standardowo Sudocream - u nas spisywał się rewelacyjnie:tak: Na cięższe przypadki Bepanthen i nie było śladu po zaczerwienieniach. Zdarzyło mi się też używać kremu Nivea przeciw odparzeniom i również byłam zadowolona. Zresztą pewnie każda mama będzie miała swoje sposoby odpowiednie dla jej Maluszka:tak::-) Miłego kolekcjonowania "wyprawki" i faktycznie niektóre rzeczy warto już teraz kupić, albo chociaż pooglądać i zobaczyć co jest, żeby nawet kupując za kilka miesięcy wiedzieć czego się napewno chce;-)
 
Ja wózek mam upatrzony, zresztą znalazłam na tej stronce co polecałyście. Ja dla dzidziusia mam tylko część ubranek, ale trzeba uwzględnić porę roku. Co do kąpieli to czy któraś z was używała jakiś płynów do kąpieli lub wlewała coś do wody? Sorry zxa głupie pytania ale im więcej czytam tym jestem bardziej zielona.
 
Co do kąpieli to czy któraś z was używała jakiś płynów do kąpieli lub wlewała coś do wody?

Antar ja przez jakieś pierwsze 3-4 miesiące używałam tylko mydełka dla niemowląt do kąpieli, a po stosowałam oliwkę. Dopiero później zdecydowałam się na płyn do kąpieli (Nivea 2w1) i szczerze mówiąc żałowałam, że nie spróbowałam troszkę wcześniej, bo lepiej się spłukiwał i nie zostawiał "kluseczek" w wodzie:-p Wszystko zależy od Twojego Dziecka:tak:. Jedne będą tolerowały płyn już od początku inne nie. Jedne mamy uważają tak, inne inaczej i najlepiej samej spróbować i zobaczyć co dobre dla dziecka i wygodniejsze dla Ciebie;-)
 
ja się za wózkami rozglądam ciągle
i pewnie upatrzę na bobowozki.pl a kupię na allegro, bo tam najtaniej.
np chicco trio tour 4 na bobowozki kosztuje 2100 lub 2200, a na allegro za niecałe 1700 można kupić. często sprawdzam też ceny na skapiec.pl lub ceneo.pl
 
Antar - ja tez uzywam od samego poczatku plynu lub oliwki do kapieli 2 w 1 - my lubimy Johnson & Johnson ale inne marki tez chyba sa dobre.:tak:
 
reklama
Do góry