reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla nas i dla dzieciaczkow - czyli to co kobiety lubia najbardziej :)

aj tam, dzidzi akurat firanki i zaslonki dlugo jeszcze interesowac nie beda. Ja dostalam ale nawet nie wieszam. Raz, ze okno dachowe mamy, dwa, ze firany, choc piekne, to jednak kurz tylko zbieraja.
Dzidzia ma w oknie rolete, moskitiere czarna i tyle :-D

Carmi, masz moskitierę na okno dachowe? Jak to wygląda? Bo ja też mam okna dachowe i marzę i moskitierze (mieszkanie w lesie ma swoje uroki :-D), ale nie wiedziałam, że takie są w ogóle...
Mogłabyś rąbnąć fotkę tego i mi jakoś przesłać pokazać?


ja od początku nie mam kompletnie żadnych ozdób dla dziecka. Gołe ściany pomalowane na waniliowo, najzwyczajniejsze firanki, zwykły niezbyt ładny dywan. Jedyne co kolorowe to jego pościel no i zabawki. Michałek dzieli z nami sypialnie bo inaczej się nie da, więc wszystko ma po "dorosłemu" .Nie mieszkamy jeszcze u siebie tylko u siostry męża, więc nie chce tu nic zmieniać. Lampkę mam najzwyklejszą , taką jak na biurko. Kosztowała mnie jakieś 20 zł :-) w Castoramie. Też myślę że te ozdoby to bardziej ku uciesze rodziców, zwlaszcza że maluszek na początku widzi na odległość jakichs 20 cm o ile się nie mylę.

U nas jest podobna sytuacja. Mały będzie z nami dzielił sypialnię, w związku z tym też wszystko ma po dorosłemu :happy2: Jedynie nad jego łóżeczkiem powieszę tę naklejkę puchatkową i odblaskowe gwiazdki. A tak poza tym to sypialnię mamy utrzymaną w bielach i beżach, więc tak świeżo jest i przyjemnie, a charakteru nadaje kolor pościeli itp (zależnie oczwiście od nastroju) :-)
 
reklama
Ja też żadnych specjalnych ozdób nie mam - póki co dzidzia będzie spała w naszej sypialni. Jak już przeniesiemy ją do jej własnego pokoju, to tam zaszalejemy - a tak to mamy tylko zegar z Kubusiem, ale on należy do mojego M. i mój kalendarz z Tygryskiem. Z bajerów dla maleństwa to planuję tylko karuzelkę kupić, ale bez projektora, bo nad łóżeczkiem mamy baldachim i półkę, więc to chyba mijałoby się z celem, bo nie ma powierzchni, na której te cuda mogłyby się wyświetlać. Ach i mamy na suficie gwiazdki fluorescencyjne, ale to ze względu na mnie - zawsze chciałam takie mieć, wiec jak je wyhaczyłam w zeszłym roku, to się nie mogłam powstrzymać i kupiłam:-D A takiemu maluchowi te wszystkie pierdołki naprawdę nie są potrzebne, bo jak dziewczyny piszą - widzi z odległości 20 cm. A dalsze rzeczy muszą mieć wyraziste, kontrastowe barwy, żeby zostały dostrzeżone - np. ostra czerwień lub kontrast bieli z czernią, także póki co nie ma co inwestować w jakieś pastelowe ozdóbki, bo dziecko ich jeszcze przez długi czas nie ujrzy:tak:
 
Ja tez juz naszykowałam miejsce dla naszej niuni:-):-):-)
 

Załączniki

  • Zdjęcie067.jpg
    Zdjęcie067.jpg
    27,5 KB · Wyświetleń: 72
u nas tak smo na razie mała bedzie w naszej sypialni- mam łózeczko z baldachimem , karuzele z miśkami kolorowymi świecącymi w ciemnościach, duzego białego miska siedzacego w rogu łóżęczka no i mniejszego pluszowego króliczka,na ściane tez jak na razie nic nie robie tzn zadnych naklejek bo baldachim i tak to zakryje, chociaz powiem wam ze fajny efekt daja te naklejki- starsza cócia w pokoju ma:-):-)

blumetka tak widze ze miedzy nami jest 7 dni roznicy jesli chodzi o poród- ciekawe która bedzie pierwsza hehehhhh
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Andzia mam bardzo podobne naklejeczki:-D z tym, że u Madzi w pokoju:tak::tak:. Fajny fotelik.
Kluseczko świetny pomysł, koszyk śliczny:tak:

My zamówiliśmy taki właśnie fotelik dla Malutkiej i taki komplecik pościeli.
 

Załączniki

  • 11718[1].jpg
    11718[1].jpg
    19,4 KB · Wyświetleń: 39
  • 6199[1].jpg
    6199[1].jpg
    50,7 KB · Wyświetleń: 52
Ostatnia edycja:
Też myślę że te ozdoby to bardziej ku uciesze rodziców, zwlaszcza że maluszek na początku widzi na odległość jakichs 20 cm o ile się nie mylę.

Zgadzam sie że te wszystkie bajery raczej dla nas bo dzidzią to wszystko jedno byleby były najedzone i sucho miały:-D:-D:-D ale jak sie oczekuje zwaszcza pierwszego potomka to by sie chciało dla niego wszystko , by mial śliczny i kolorowy pokoik a za momęt i tak podrośnie i zobaczy jakie cudeńka ma wokół siebie :tak::tak::tak::tak:

Ja tez juz naszykowałam miejsce dla naszej niuni:-):-):-)

śliczne są te łóżia turystyczne , a kupiłaś dodatkowy materacyk??

Inja twój fotelik super , a pościel tez ciekawa .
 
Ostatnia edycja:
Zgadzam sie że te wszystkie bajery raczej dla nas bo dzidzią to wszystko jedno byleby były najedzone i sucho miały:-D:-D:-D ale jak sie oczekuje zwaszcza pierwszego potomka to by sie chciało dla niego wszystko , by mial śliczny i kolorowy pokoik a za momęt i tak podrośnie i zobaczy jakie cudeńka ma wokół siebie :tak::tak::tak::tak:
.

Zgadzam się z Tobą Andzia. Dlaczego niby nie zrobić również sobie małej albo większej ;-)przyjemności. Bodźce wzrokowe nastrajają bardzo pozytywnie:-)

Ja tez juz naszykowałam miejsce dla naszej niuni:-):-):-)
Blumetka, ślicznie!!!
 
Ostatnia edycja:
Zgadzam się z Tobą Andzia. Dlaczego niby nie zrobić również sobie małej albo większej ;-)przyjemności. Bodźce wzrokowe nastrajają bardzo pozytywnie:-)!

No właśnie z urządzania pokoika dla małego miałam tyle radości :-D:-D:-D:-D:-D:-):-):-) a jak tam zaglądam to aż bużka mi sie śmieje :tak:
 
reklama
Do góry