reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla nas i dla dzieciaczkow - czyli to co kobiety lubia najbardziej :)

Dziewczynki ja mam zakupione tylko parę sztuk ciuszków . Body , śpiochy, koszulki, kaftaniki, czapeczki itd. Na wielkie wyjścia nic nie mam z tego względu ,że znając moją rodzinę i znajomych to wszyscy coś podarują ładnego do ubrania. Więc ja kupuję rzeczy praktyczne a rzeczy wyjściowe jak sukieneczki czy inne pierdółki zostawiam bliskim;-)Wydaje mi się ,że nie ma co przesadzam a ilością ubrań zwłaszcza w tych najmniejszych rozmiarach. A w razie barku tego czy owego to żyjemy przecież w takich czasach ,że wychodząc do sklepu po bułki możemy kupić po drodze śpiochy;-)
Ja już wyprawkę mam prawię gotową. Niebawem będę się pakować do szpitala. A jak mi stuknie 38 tydzień to biorę się za BIGGGGGGG sprzątanie , bo jak narazie to sobie odpoczywam. A później to może i szybciej z porodem będzie bo nie kwapi mi się rodzić po terminie:no:
 
reklama
Dobrze sprawdzily sie pieluszki z Aldi (11 Eur/90 sztuk) i bede je rowniez tym razem stosowac.

Aga, a slyszalas o tym Windelshop co jezdzi lkw po HH i okolicach? Moja znajoma kupuje tam pieluszki, na kartony, po 180szt. chyba, za 18€ jesli sie nie myle, w kazdym razie wychodzi 0,9€ za pieluszke i sobie chwali je....

A w razie barku tego czy owego to żyjemy przecież w takich czasach ,że wychodząc do sklepu po bułki możemy kupić po drodze śpiochy;-)

no nie kazdy ma pod nosem sklepy z odzieza dziecieca ;-)
w moim miasteczku jest chyba tylko 1 sklep, gdzie mozna spiochy kupic, no i komis. Ale to taki poltoragodzinny spacerek do centrum trzeba wtedy szykowac :-)

ja wyszlam z zalozenia, ze obecnie ebay czy allegro sa tak popularne, ze na niczym nie strace szalejac, bo w razie czego zawsze potem mi sie jakies pieniazki zwroca, jak czegos nawet nie zaloze.
 
Moja wyprawka już też prawie gotowa , dziś przyszło łóżeczko i materacyk.
Jak sobie tak pomysle to 80 procent tego co mam zakupiłam przez internet i musze powiiedzieć ze z łaszków jestem bardzo zadowolona , gatunkowo są super a i cena niższa niż w sklepach.
brakuje mi tylko bujaczka , tej soli fizj...cośtam i spirytusiku a dla mnie jeszcze tych majciorów i podkładów i jestem gotowa.
 
Ja byłam dzisiaj na zakupach "aptecznych" takie tak kremy, oilatum, chusteczki, maści, trochę tego wyszło..... Ale jeszcze duże zakupy mam przed sobą. Wszystko odkładam na później - jak już się przeprowadzę, czyli za jakieś 2 tygodnie to wtedy zaczynam mocno szaleć. Narazie się stopuję bo kto to będzie wszystko z mieszkania do mieszkania przenosił... A teraz mieszkamy na 2 piętrze, windy nie ma...... nowym będziemy mieszkać na 4 ale za to jest winda :-), w której zresztą niedawno się zacięłam (pisałam o tym na głównym)
Na samą myśl ile będę miała pakowania robi mi się słabo......:szok:
 
Mi dzisiaj kurier przywiózł paczkę z ostatnią partią ciuszków dla Małego, majtkami poporodowymi, pieluchami tetrowymi itp.
Jeśli chodzi o wyprawkę - mogę z dumą stwierdzić, że jak w piątek pójdę z moją Mamusią (specjalnie przyjeżdża na 1 dzień :-)) po wanienkę, materacyk i przewijak i zmiany pościeli, to będę miała już wszystko :-)
Teraz się tylko muszę rozglądnąć za jakimiś 2 koszulami do szpitala i za nowymi kapciami. Chciałabym też laktator jeszcze kupić, ale z tym się nie spieszę, bo może mi się wcale nie przyda. Jak będzie okazja kupić taniej, to kupię. A jak nie, to po porodzie :-)

Aha! No i najważniejsze! Kupiliśmy wózek! :-):-):-)
Wszystkie moje ostatnie typy legły w gruzach :-D Byłam znowu w sklepie, pogadałam z panem sprzedawcą, pohulałam wózkiem po całej tej wielkiej hali i podjęłam decyzję ostateczną. Tyle, że wózek kupiłam na allegro i myślę, że do końca tygodnia przyjedzie kurierem :-)
Oto nasz wybór - X-lander XA, limitowana edycja - moro :-)

1854_max.jpg

Kupiliśmy używany, ale za to w super stanie, no i ze wszystkim - wózek głęboki + mocowania, wózek spacerowy, fotelik samochodowy + mocowania, parasol, torba, pompka, dwie folie przeciwdeszczowe, moskitiera, kompas.

Powiem Wam, że im bliżej końca kompletowania tych wszystkich rzeczy, tym jestem spokojniejsza, szczęśliwsza i o wiele mniej się boję :-)
 
Oto nasz wybór - X-lander XA, limitowana edycja - moro :-)
Powiem Wam, że im bliżej końca kompletowania tych wszystkich rzeczy, tym jestem spokojniejsza, szczęśliwsza i o wiele mniej się boję :-)

Cypisia bardzo fajny wózek :tak: nigdy takiego w moro nie widziałam na ulicy i to dla mnie duży plus (nawet nie wiedziałam że robią tapicerkę moro do wózków).

Ja też odkąd jestem przygotowana z wyprawką jestem spokojna teraz to niech się dzieje co chce. Mi został wózek do uprania i zakup kapci do szpitala.
 
Dziewczynki chciałam zakupić Oilatum Soft emulsję do kąpieli. Przełaziłam wszystkie apteki i posiadają tylko zwykłe Oilatum a nie Soft. Powiedzcie czym one się różnią no Panie magister nie potrafiły mi konkretnie odpowiedzieć na to pytanie
 
Dziewczynki chciałam zakupić Oilatum Soft emulsję do kąpieli. Przełaziłam wszystkie apteki i posiadają tylko zwykłe Oilatum a nie Soft. Powiedzcie czym one się różnią no Panie magister nie potrafiły mi konkretnie odpowiedzieć na to pytanie

Z tego co ja wiem to Oilatum jest bardziej tłuste tak mi magister w aptece tłumaczyła. Ja dostałam zwykłe Oilatum i zamierzam Małą w nim kąpać na początku.
 
reklama
Do góry