reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla nas i dla dzieciaczkow - czyli to co kobiety lubia najbardziej :)

Witam,
Ja na większe zakupy wybieram się właśnie dzisiaj, właściwie wszystko muszę kupić bo nic nie mam dla maluszka... Problem mam z decyzją jakie kosmetyki kupić, bo jestem w tym strasznie zielona, doradźcie coś :-)
U mnie na szkole rodzenia powiedziano, aby z kosmetykami dla noworodka i niemowlaka nie przesadzać, czyli to co dziewczyny już pisały powyżej.

Z rzeczy bardziej odkrywczych, o których nie było wspominane (przynajmniej w ostatnich postach)- na szkole rodzenia przestrzegano nas przed Sudokremem (!!), ponieważ jest to preparat leczniczy a nie profilaktyczny (ma zbyt silne działanie) i może być stosowany, gdy dziecko ma już odparzenia,a nie w celu zapobiegania.
Polecano nam m. in. Alantan plus i Linomag (podobno dobry, ale brudzi ubranka).
Pozdrawiam, udanych zakupów
 
reklama
bawis jeśli chodzi o krem do buźki to chyba tak jakoś o tym nie było mowy wiem że jak jest słonecznie to musi być z filtrem

AnsiaM dzięki za rade wezmę to pod uwagę nawet o tym nie pomyślałam a martwiłam się że na karuzele kasy mi nie starczy i że kupię ją później

Andzia łóżeczko super, ja mam też z siateczki taką moskitero-baldachim niby się nie powinno mieć baldachimów bo to zbieracz kurzu ale postaram się prać często
 
Ostatnia edycja:
U mnie na szkole rodzenia powiedziano, aby z kosmetykami dla noworodka i niemowlaka nie przesadzać, czyli to co dziewczyny już pisały powyżej.

Z rzeczy bardziej odkrywczych, o których nie było wspominane (przynajmniej w ostatnich postach)- na szkole rodzenia przestrzegano nas przed Sudokremem (!!), ponieważ jest to preparat leczniczy a nie profilaktyczny (ma zbyt silne działanie) i może być stosowany, gdy dziecko ma już odparzenia,a nie w celu zapobiegania.
Polecano nam m. in. Alantan plus i Linomag (podobno dobry, ale brudzi ubranka).
Pozdrawiam, udanych zakupów
A ja z własnego coprawda bardzo krótkiego doświadczenia powiem że u mnie Sudocrem się bardzo sprawdza. W szpitalu mały miał bardzo podrażnioną pupcię a po sudocremie przeszło i jest piękna i gładziutka. a profilaktycznie też stosuję bo na ulotce jest napisane że działa zabezpieczająco. I faktycznie położna bardzo chwaliła pupcię mojego maleństwa :tak:
 
A ja z własnego coprawda bardzo krótkiego doświadczenia powiem że u mnie Sudocrem się bardzo sprawdza. W szpitalu mały miał bardzo podrażnioną pupcię a po sudocremie przeszło i jest piękna i gładziutka. a profilaktycznie też stosuję bo na ulotce jest napisane że działa zabezpieczająco. I faktycznie położna bardzo chwaliła pupcię mojego maleństwa :tak:
Wiem, że sudocrem jest bardzo popularny i chwalony przez mamy. Niemniej przekazuję, co powiedziano nam na szkole rodzenia (źródło w miarę wiarygodne, bo ta szkoła istnieje od wielu lat i osoba która prowadziła wykład też jest zaangażowana w nią od dawna).

Własnych doświadczeń póki co nie mam, ale planuję zacząć od Alantanu Plus, jeżeli się nie sprawdzi będę szukała alternatywy.
Sudocrem zostawię sobie na "czarną godzinę". Wynika to poniekąd z przeświadczenia, że środek stosowany przewlekle nie zadziała już tak dobrze w sytuacji nagłej, bo organizm ( w tym wypadku skóra) przyzwyczaja się.
Spojrzałam na skład sudocremu i rzeczywiście substancji w nim zawartych jest "od groma", prawdopodobnie znakomita większość dzieci nie potrzebuje tego wszystkiego.

PS. Nie mam udziałów w żadnej z firm produkujących wspomniane preparaty, więc jest mi z grubsza obojętne, co stosują inne mamy (drobne wyjaśnienie, w razie jakby zwolenni(cz)k(a) jakiegoś konkretnego preparatu poczuła się urażona moim wywodem);-)
 
Gonia, to nie jest dzidziuś :happy2:
To jest lalka :happy2: taka realistyczna, że aż mnie przeraża :baffled:
Na allegro takie lalki można kupić... bodajże po nazwą newborn czy jakoś tak...

ehh jeszcze raz zajrzalam i rzeczywiscie---straszne!
wcale mi sie ta lala nie podoba!!!

dziewczynki a wy tu o ciuszkach, wozkach itp...
moze zabrzmie troche glupio ale czy kupowalyscie jakies zabaweczki?
ja do tej pory mam kilka pluszakow podarowanych przez znajomych z mysla o malenstwie i zabaweczke z pozytywka do zamocowania nad lozeczkiem.
 
Cypisia fajny wozeczek :tak:
Widze, ze bardzo Ci sie moro podoba ;-):-)
Bedziecie sie napewno wyrozniac na spacerkach ;-):tak:

Kaska76 ja dostalam od meza caly kuferek z kosmetykami Johnsons Baby. Przy Sandrusi tez ich uzywam i uzywalam i sa ok.

Andzia bardzo fajne Twoje lozeczko :tak:
Nie wiem czym sie tak zloscisz nie wiedac zadnych obdrapan.

Goniap co do zabaweczek to ja mam kilka. Corcia pozbierala z Wojkowic zabaweczki grzechotki i gryzaczki po sobie i takie ozdobne zabaweczki na lozeczko. Od znajomej dostalam mate edukacyjna i kiedys w promocji (kup zabawke, druga gratis) dostalismy w sklepie zabawke spiewajaca i grajaca dla dzidziusia. A wiecej nie kupuje. Poluje tylko na karuzele bo jeszcze sie nie zdecydowalam.
 
Ostatnia edycja:
Cypisia-wózek ekstra, też lubię moro nawet mam takie jedno stworzenie w moro w domu-mojego M;-):-D
Andzia-łóżeczko śliczne:-)
 
Poziomko, ewenutalnie jeszcze jest krem p/odparzeniom nivea baby, jest dobry, bo go używam z Julinką :-D i ładnie po tym podrażnienie schodzi...

Ja mam zabawek od cholery, a pewnie i tak coś fajnego kupię... jeszcze teraz to tyle imprez mamy że hoho :-D na pewno stan zabawek się zwiększy hihi :-D:-D
 
reklama
Do góry