reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla nas i dla dzieciaczkow - czyli to co kobiety lubia najbardziej :)

Witam,
Ja na większe zakupy wybieram się właśnie dzisiaj, właściwie wszystko muszę kupić bo nic nie mam dla maluszka... Problem mam z decyzją jakie kosmetyki kupić, bo jestem w tym strasznie zielona, doradźcie coś :-)
 
reklama
Witam,
Ja na większe zakupy wybieram się właśnie dzisiaj, właściwie wszystko muszę kupić bo nic nie mam dla maluszka... Problem mam z decyzją jakie kosmetyki kupić, bo jestem w tym strasznie zielona, doradźcie coś :-)

Jesli chodzi o kosmetyki to ja tez długo sie zastanawiałam ale w koncu kupiłam Nivea
- płyn do kapieli z oliwką
- oliwek
- no i mam sudocrem
wiecej nie potrzebuje tamte dzieci były na sudocremie i nigdy odparzone nie były wiec i teraz nie bede experymentowac tylko zaufałam sudocremowi, choc jedni mówia ze on juz jest jak powstanie odparzenie.Ja uzywałam go własnie cały czas cieniutka warstwe smarowałam i odparzen nie było nigdy

Nie ma co przesadzac z kosmetylkami takie jest moje zdanie a kazda zrobi tak jak uwaza;-)
 
Oto nasz wybór - X-lander XA, limitowana edycja - moro :-)

Zobacz załącznik 133714

Kupiliśmy używany, ale za to w super stanie, no i ze wszystkim - wózek głęboki + mocowania, wózek spacerowy, fotelik samochodowy + mocowania, parasol, torba, pompka, dwie folie przeciwdeszczowe, moskitiera, kompas.

Powiem Wam, że im bliżej końca kompletowania tych wszystkich rzeczy, tym jestem spokojniejsza, szczęśliwsza i o wiele mniej się boję :-)

Cypisiu, najlepszy to chyba ten kompas na wyposażeniu :-D, no i kolor moro, nie pozostanie Wam nic innego niż uprawianie skautingu :-). Ależ będziecie oryginalni fiu fiu.
 
Witam,
Ja na większe zakupy wybieram się właśnie dzisiaj, właściwie wszystko muszę kupić bo nic nie mam dla maluszka... Problem mam z decyzją jakie kosmetyki kupić, bo jestem w tym strasznie zielona, doradźcie coś :-)


ja też kupiłam niwejke żel do kompieli z oliwką , krem sos , krem na odparzenia , puder i żel do mycia ciałka i główki .

A to moje nieszczęsne łóżeczko
 

Załączniki

  • mmmm 005.jpg
    mmmm 005.jpg
    25 KB · Wyświetleń: 65
  • mmmm 006.jpg
    mmmm 006.jpg
    23,8 KB · Wyświetleń: 56
  • mmmm 007.jpg
    mmmm 007.jpg
    29,6 KB · Wyświetleń: 56
Jeśli chodzi o kosmetyki to na szkole rodzenia ostatnio położna powiedziała, że przez pierwszy miesiąc nie używać żadnych kosmetyków a do kąpania tylko mydełko a buźkę myjemy dopiero po kąpieli (przemywamy ją wacikami maczając go w przegotowanej wodzie i po każdym ruchu jaki wykonamy np przemywając oczko bierzemy nowy wacik nie wolno ich oszczędzać zwłaszcza na oczkach aby nie rozcierać ropki.Na początku tyłeczek też przemywamy tylko wodą gdy przewijamy a obsypujemy mąką ziemniaczaną , chodzi o to aby nie wprowadzać od razu noworodkowi tej całej chemii, a gdy zaczniemy używać chusteczek nawilżonych musimy zwracać uwagę aby miały atest. a kosmetyki takie jak kremy, pudry oliwki muszą być z tej samej serii np nivea bo jeśli używamy kilku marek to skład tych kosmetyków jest rużny i cięszko będzie nam stwierdzić co uczula gdyby taka sytuacja miała by miejsce. Musimy na lato kupić krem dla małych dzieci z filtrem 20 i smarować przed wyjściem na dwór gdy świeci słońce.
 
Też słyszałam że na początek wystarczy zwykła woda!!!
A buziuchnę maleństwa to jakimś nawilżającym kremikiem dla dzieciaczków tak?
 
Dziewczynki chcę Wam coś powiedzieć

Otóż nie radziłabym zakładać karuzelek do łóżeczka od pierwszych dni życia. Córka mojego brata przez to nabawiła się zeza ( tak powiedziała okulistka) . Zaleciłą używanie wszelkich zabawek wiszących od 3 miesiąca życia , jak już oczy dziecka się bardziej wykształcą. Tyczy się to karuzelek, zabawek wiszących do wózka czy też wszelkich mat edukacyjnych.Oczy maluszka są skierowane wtedy w jeden punkt np bok łóżeczka w którym są zabawki i od tego jest większe ryzyko zeza.

andzia a Twoje łóżko jest piękne. Nie widać na nim żadnych obić czy zadrapań.
 
ja też kupiłam niwejke żel do kompieli z oliwką , krem sos , krem na odparzenia , puder i żel do mycia ciałka i główki .

A to moje nieszczęsne łóżeczko
A dlaczego nieszczęsne, przecież jest śliczne;-)
Ja tylko rezygnuję z baldachimu, a materacyk masz ten kokosowo gryczany czy jakiś inny ?( bo muszę kupić, a nie wiem jaki)
 
reklama
Andziu, łóżeczko fantastyczne :-D śliczności :-)
Kasiu, jak się Julinka urodziła, stosowałam Nivea baby i byłam bardzo, ale to bardzo zadowolona z tych kosmetyków, nie uczulają i mają delikatny zapach :-D
Teraz jak jest trochę starsza, stosuję Bambino i Nivei... i po Bambino nic jej nie jest... a jak się druga malutka urodzi, znów wrócę do Nivei :-D
 
Do góry