reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla nas i dla dzieciaczkow - czyli to co kobiety lubia najbardziej :)

Chcialam delikatnie zauwazyc swoim postem ze kazda ma prawo do wyboru i potepianie czyjejs decyzji jest nie w porzadku ...

majac nadzieje ze uszanujemy czy nam sie to podoba czy nie
 
reklama
To prawda kazdy ma prawo wyboru....ja tez z Viki nie bylam pewna i przywiozlam sobie z Polski zapas tetrowek,ale w koncu uzywalam pampersow i tak jest do dzisiaj,teraz tez raczej pozostane przy nich,bo wiadomo przy drugiej dzidzi nie ma juz czasu praktycznie na nic tym bardziej ze Viki tez jeszcze jest malutka,,,,
 
trochę znowu mam zaległości na forum i widzę, że wywiązała się dyskujsa o pieluchach. Ja mojego syncia od poczatku chowam na pieluchach jednorazowych (Pampers lub Huggies).
Pamiętam , że jeszcze w szpitalu stosowałam parę razy tetrówki, ale....... i tu proszę uświadomcie mnie, może to głupie pytanie, jak właściwie je stosować? Czy coś się jeszcze na nie zakłada bo ja mam wrażenie , że zwłaszcza przy noworodku to jest chwila moment i jest przesikany do koszulki. Oj.... ale wstyd że mama dwulatka zadaje takie pytania, ale teraz tak mnie naszło , bo własciwie to jestem pampersowa.
Wątek jest fajny bo zaczełam sie nad tymi tetrówkami zastanawiać. Jednorazówki są okropnie drogie. mój mąż teraz stracił pracę i szukam oszczędności :( choć niektórzy mówią ze to wcale nie wychodzi taniej.
 
dee ja wkladam specjalna ceratke na pieluszke ewentualnie za czasów mojej Oli -13 lat temu cieło sie woreczek i wkladało pomiedzy pieluszke ...


ja zauwazam roznice pomiedzy stosowaniem pieluch w zimie a latem

w zimie rzeczywiscie wiecej z tym zachodu a latem pralka wypierze potem roztrzepac i na sznurek moment suche tymbardziej ze pozostale ciuszki tez pierze sie stosunkowo czesto ale decyzje musisz podjac sama :D
 
rozumiem że masz na myśli takie majteczki z ceratki? Ja znalazłam teraz na allegro takie fajne.
Majtki do PIELUCH TETROWYCH z ceratką / KOLOR (533816487) - Aukcje internetowe Allegro
ja się boję jak pupka w tym oddycha, no ale częsciej się zmienia te pieluszki na pewno też.
oj zastanawiam się nad tym , zeby nie poplynąć na pampersach. zwlaszcza ze mały jeszcze ich używa. to bym miała już ze 150 miesiecznie na początku. o matko. dobrze że michaś coraz chętniej siada na nocniku.
dziekuję za odpowiedź.
 
dee to nie takie jak uzywałam popatrz w sklepach dziecinnych one kosztuja grosze są z takiego mieciutkiego tworzywa takie jak znalazłas majtki tez miałam ale jakos nie moglam sie do nich przekonac ...
 
no widzisz, a pomyślałam że mogą być lepsze. dzięki za sugestię.
ja już idę spać , maleństwo kopie z całych sił, pewnie myśli : weź się mama wreszcie połóż bo mało miejsca mam.. :)
 
reklama
Ja Sandre trzymalam na pampersach, potem troche tetrowek i stwierdzilaml, ze przy tetrowka wiecej czasu spedzalam na moczeniu, praniu i prasowaniu i wrocilam spowrotem dopampersow i moim zdaniem sa o nie bolepsze. Uzywalam potem jeszcze tetrowek do uduczania od pieluchy, ale to raptem 1 dzien bo wolalam zeby latala w samych majtusiach niz z pielucha.Teraz tez zdecydowanie bede dzidzie trzymala na pampersach, ale pare tetrowek tez bede miala w razie jakby co.

Co do lozeczek, to sama nie wiem co zrobic.
Starsznie bardzo podoba mi sie biale lozeczkoi z tych wiekszych bo jakies 140cm dlugosci. Caly czas chcialmtakiei kupic , w glowie juzmialam wizje i widzialm oczami wyobrazni jak ladnie stoi w naszej sypialni. Wsobote zaraz prawie przed anszym wyjazdem rpzysdzedlo do nasz kolegai pyta czy nie chemy od niegolkozeczka.Kupil nowiyutkie lozeczko z materacem za ja140f cora spala tylko w nim 2 msce, potem starcoilprace i zona wrocila dopl,on teraz tez wraca i nie ma jak go zabrrac, a szkodamu zostawic ipytal czy nie chcemy za jakies pare groszy. Lozeczko mniekjsze niz chcialam bo 125cm, koloru jasnego brazu. LAdne zadbane i nowe. JA sie na poczatkuy uparlam, ze nie che bo chce uzywane ale biuale, ale maz mi wybil z glowy i przetluamczyl,z ena bialym wszystko widac kazda jadna ryske i nie iwdomo w jakim stanie sie znajdzie i materac bedzie trzenba nnowy. i on woli tokupic, akupic wiecej innych rzeczy czy ubranek czy kolyske fajneisza czy dowozka dolozyc.Nioi chyba ma racje ten moj chlkop nie ?? i chyba sie zgodze. JAkmyslicie cozrobic ?? Czy lozeczko tzn jego wyglad jest az tak wazny ?? Chyba nien no nie ;-)

Monika_M bardzo fajne to urzadzenie. Zastanawiaalm sie nad tym.Ale nnie wiem jeszcze czy kupimy, troche szkoda mi kasy.
Myslam,tez o sprzecie do wyparzania butelek. Zapomnialam nazwy :-/
Ale nie wiem czy jest narazie sens kupowac. Sandra jadla oprzez cale pol roku cycusia i mysle ze tym razem tez tak bedzie wiec cos takiego to narazie wywalenie w bloto pieniazkow. N"onic pomysle jeszcze troche czasu jest na takie decyzje :-)
 
Do góry