reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Mamy i Dzidzi

reklama
dzięki, chyba kupię ten ręczny laktator avent, a co do poduszki to kupiłam tego rogala do spania i potem do karmienia... póki co jestem bardzo zadowolona

edit:
zastanawiam się też nad tym Laktator Tommee Tippee + akcesoria (1975000725) - Aukcje internetowe Allegro
może którś z Was ma taki?
a mi sie podoba laktator tomme tipe ale elektryczny ;-) i go raczej kupie albo uda mi sie tesciowa naciagnac ;-) bo nie musiała wózka kupowac ;-) a maja ten zwyczaj e jedni wozek a drudzy wyprawke a mam wszystko wiec nie maja co wiec ja podpowiem ;-)ale jeszcze nie dzis ;-) bo mnie glowa boli...
 
Laski powiedzcie mi co jeszcze trzeba dokupić
Zrobiłam sobię listę wyprawkową indywidualną, ale teraz myślę czy nie za mało rzeczy mam do kupienia
Pytam bo za kilka dni robie zamówienie na allegro i kupuję wszystko u jednego sprzedawcy



  1. Wózek
  2. Łóżeczko
  3. Materacyk
  4. Prześcieradełka 2-3 sztuki
  5. Ochraniacz na łózeczko
  6. Cienki kocyk 2-3 sztuki
  7. Grubszy kocyk 1 sztuka
  8. Rożek 2-3 sztuki
  9. Butelki do karmienia 2 sztuki
  10. smoczki 2 sztuki
  11. Termoopakowanie do butelek
  12. Szczotka do mycia butelek
  13. Waciki jałowe
  14. Patyczki higieniczne dla niemowląt
  15. Krem pielęgnacyjny
  16. Krem na odparzenia ( sudokrem/linomag)
  17. Mydełko/ Płyn delikatny
  18. Nożyczki
  19. Wanienka
  20. Ręcznik z kapturkiem 2 sztuki
  21. Pieluszki tetrowe – 20 sztuk
  22. Chusteczki pielęgnacyjne
  23. Przewijak
  24. Śliniaczki
  25. Proszek do prania dla dzieci
  26. Sól fizjologiczna ( nosek, oczka)
  27. Spirytus 70%
  28. Gruszka do noska/ frida
  29. Paracetamol w czopkach
  30. Pampersy

Ubranka na pierwsze 3miesiące


  1. Body z długim rękawem 5 sztuk ( bez nogawek)
  2. Body z krótkim rękawem 5 sztuki
  3. Pajacyki 5 sztuk ( długi rękaw, długa nogawka)
  4. Śpioszki 5-7 sztuk ( długie nogawki bez rękawów)
  5. Skarpetki 5-6 sztuk
  6. Czapeczki białe po kąpieli
  7. Czapeczki 2 cienkie, 1 grubsza
  8. Niedrapki 1 sztuka
  9. Rampersy ok 3 sztuk ( krótki rękaw, krótkie spodenki)
  10. Kombinezon
 
Atomówka a u kogo zamawiasz daj namiary.Może ja coś znajdę tam ciekawego:-)jak dla mnie to za mało ubranek (ale może dla tego że mojego synka potrafiłam przebierać nawet 7 razy dziennie ,niby cudne pampersy ale przeciekały )
 
Monika kupuję u tego co Ivi polecała
r_p77 umówiłam się z Nim,że zamówie z grudniu wszystko ale kuriera pośle do mnie dopiero po 10 stycznia ( czyli po remoncie )

No właśnie nie wiem jak z tymi ciuchami
Też mi się wydaję,że mało ale kurde no serio zupełnie nie mam pojęcia
 
reklama
Laski powiedzcie mi co jeszcze trzeba dokupić
Zrobiłam sobię listę wyprawkową indywidualną, ale teraz myślę czy nie za mało rzeczy mam do kupienia
Pytam bo za kilka dni robie zamówienie na allegro i kupuję wszystko u jednego sprzedawcy



  1. Wózek
  2. Łóżeczko
  3. Materacyk
  4. Prześcieradełka 2-3 sztuki - mam 2 sztuki do dziś (piorę na zmianę -ale to indywidualne)
  5. Ochraniacz na łózeczko - 2 sztuki (bo jeden do prania- gruby typu Feretti jest najlepszy (drogi ale warty))
  6. Cienki kocyk 2-3 sztuki - 2 maks ( ja miałam jeden, bo śpiworek na dwór mialam i bardzo polecam - wygodne i pięknie chroni)
  7. Grubszy kocyk 1 sztuka +
  8. Rożek 2-3 sztuki - jeden - używałam w szpitalu i odrobinę po (ale pomimo mega zimy w grudniu wystarczył kocyk)
  9. Butelki do karmienia 2 sztuki - no tak i trzeba zmieniać co 3-4 miesiące ( ja miałam jedna na mleko i jedną do herbaty bo kolki mieliśmy) na początki mialam TT a potem dr.brown
  10. smoczki 2 sztuki - no tu mialam 20 smoczków bo mój ssać nie chciał i wypróbowałam wszystkie smoczki świata :) i nic
  11. Termoopakowanie do butelek - pomimo porodu w zimę nigdy go nie użyłam i w końcu wywaliłam bo mi wszędzie zawadzał
  12. Szczotka do mycia butelek +
  13. Waciki jałowe - waciki to nie wiem do czego - chyba że do pępka
  14. Patyczki higieniczne dla niemowląt +
  15. Krem pielęgnacyjny +
  16. Krem na odparzenia ( sudokrem/linomag) + jeszcze polecam bepanthen na sutki
  17. Mydełko/ Płyn delikatny +
  18. Nożyczki + chociaż ja używam dla dorosłych i nie kupowałam
  19. Wanienka +
  20. Ręcznik z kapturkiem 2 sztuki no tak dla jaj - bo w niczym sie nie różni od tego co my używamy :) ale też mam 2
  21. Pieluszki tetrowe – 20 sztuk - używałam na ramię do ulewania i do przewijania u lekarza
  22. Chusteczki pielęgnacyjne - tego nie używam do dziś - tylko waciki duże kwadratowe i ciepła woda z kranu - w ten sposób nigdy nie miałam odparzeń
  23. Przewijak +
  24. Śliniaczki - od 4 miesiąca - jak zacznie jeść - wcześniej do niczego - tylko tetra
  25. Proszek do prania dla dzieci + prałam przez 3 miesiąca a potem w naszym (ale to każdy po swojemu)
  26. Sól fizjologiczna ( nosek, oczka) - nie miałam
  27. Spirytus 70% - zrobiłam sobie
  28. Gruszka do noska/ frida - fride mialam i wywaliłam bo mały wył i wkońcu raz tak mocno pociągnełam (bo nic nie leciało a katar był) że krwawił z nosa - więc trzeba uważać
  29. Paracetamol w czopkach +
  30. Pampersy +
Torba do wózka
Jak urodzisz to się okaze czy Laktator i podgrzewacz do butelek - super rzecz nocą do mleka o ile nie będziesz karmić
Wkładki laktacyjne - jedno opakowania na wrazie czego
stanik do karmienia
wkładki dla ciebie po porodzie
koszula do karmienia
z 5 flanelowych pieluch (na przewijak zakładam jak zimny przewijak)
a fotelik do auta :) byle by na maksa leżący - bo mój wył w innych

Ubranka na pierwsze 3miesiące


  1. Body z długim rękawem 5 sztuk ( bez nogawek) +
  2. Body z krótkim rękawem 5 sztuki - zależy od pogody, ale raczej na 56 bym nie kupowała tylko już na 62
  3. Pajacyki 5 sztuk ( długi rękaw, długa nogawka) ++ najlepsza rzecz dla malucha - najmniej obciera i uciska i nas denerwuje
  4. Śpioszki 5-7 sztuk ( długie nogawki bez rękawów) - bezużyteczne były dla mnie
  5. Skarpetki 5-6 sztuk no może na śpiochy zakladane
  6. Czapeczki białe po kąpieli - pomimo grudnia założyłam z 5 razy
  7. Czapeczki 2 cienkie, 1 grubsza +
  8. Niedrapki 1 sztuka - 2-3 sztuki ( w szpitalu obowiązkowe, a większość maluchów je ściagą i zakłada się wtedy skarpetki na ręce - lepiej się trzymają na rękach)
  9. Rampersy ok 3 sztuk ( krótki rękaw, krótkie spodenki) - na lato lato
  10. Kombinezon +

Matko rzeczywiście aż tyle trzeba kupić:)

Ja mogę tylko powiedzieć ci co się sprawdziło u mnie i ile czego potrzebowalam ( piszę na górze)

Polecam bardzo śpiworki do wózka ! są super ciepłe i nie wieje nic z żadnej strony.
 
Do góry