reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Mamy i Dzidzi

ajako - mam dwa rożki po Tymku, ale są tak sprane że tylko do domu się nadają ;) a "do ludzi" to coś nowego jednak żeby dobrze wyglądało :-D poza tym ja rozki uwielbiam i bardzo długo używałam - poźniej jako kocyka nawet;-) wiec się nie zmarnują:tak:

a ja prasować te malutkie ubranka uwielbiałam!! i teraz też będę ile dam radę :-D:-D
 
reklama
Ja musze jeszcze znalesc ten kombinezon nieszczesny dla dzidzi, ale stwierdzilam ze szukam w ciuszku nie ma sensu wydawac jakis tam pieniedzy gdzie pewnie zaloze ten kombinezon 3, 4 razy.

Od poniedziałku 28.11 w Lidlu będą kombinezony za 40 zł (ostatnio w lumpku widziałam uzywany za 50 :szok:); będą tez śpiworki za 35 - wada: różowy albo niebieski :eek:.
Ja tam nie wiem czy kombinezon będę brała - większość mi mówi, że zbędny (sama też tak uważam). Ja mam rodzić na koniec marca, może nawet kwiecień z tego wyjść - kto to wie. Więc niby zaraz potem powinno już być ciepło, ale z drugiej strony pamiętam że w zeszłym roku właśnie na początku maja przyszedł spory mrozik i śnieg i sporo szkód w ogrodach narobił, więc różnie może być. Choć zawsze jest jeszcze kocyk - kiedyś kombinezonów dla takich maluchów nie było i też sobie matki jakoś radziły.

A czy żadna z Was nie będzie używała pieluch do przewijania? Wszystkie na pampersach jedziecie?

Ja mam zamiar używać - pampersy raczej na noc, na wyjścia. A jak mi cierpliwości starczy, to może spróbuję tego

http://www.chusta.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=47&Itemid=48

A jak będzie w rzeczywistości, to życie zweryfikuje...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
no i ja się zastanawiam nad tym czy kupić rożek i czy kupić jakiś kombinezon, sama nie wiem i brak mi doświadczenia, rożek na wyjście nawet do przychodni może się przydać i na wyjście ze szpitala więc jeden mogę kupić chyba, jak stwierdzę, że jest to użyteczne to zawsze można dokupić choćby przez allegro bez wychodzenia z domu :tak:
 
Vill moim zdaniem to nawet możesz kupic taki polarkowy kombinezonik i w razie czego tylko zeby był bo to różnie bywa, przeglądnij all tam jest pełno używanych za 17zł juz z przesyłką kupisz, nie jest to majątek a nóż-widelec sie przyda różnie to z ta pogodą bywa a też nie mów hop bo możesz wczesniej urodzic :) czego oczywiscie nikomu nie życze, wszystkie musimy w terminie :))) ja mam dwa kombinezonki jeden polarowy na bardzo ciepłej podszewce ocieplany czyms w srodku który własnie kupiłam na all za 15zł z przesyłką i taki bialy (w zakupach dla mamy i dzidzi go pokazywałam) który wygrzebałam na ciuchach za 3,99zł i nawet jakby miały sie nie przydac to w razie czego bede spokojniejsza ze sa :p a 20zł to nie majatek, najwyzej jak sie uzyje to sie przyda na innego malca (koleżanki, kogos z rodziny itp:)
 
Ostatnia edycja:
* prasowanie - nie lubię, ale będę. Szczególnie maleństwu...
* tetrówki -10 sztuk. więcej nie potrzebuję. + 2-3 flanelowe (np. na przewijak, do wanienki...itp. - bo tak chcę;] )
* Pampersiaki - na dzień Dada na noc Pampersy (gdyby z dady się wylewało) - wyjdzie w praniu - nie przewidzimy na co i jak reaguje ta mała pupka.
* Kombinezon mamy, bo zawsze chciałam mieć ... jest śliczny, ciepły... i miałam kupon rabatowy , aaaa co;]
* rożek - jest... i na pewno się przyda, by opatulić maleństwo.
 
ja tez mam rożek bo był w komplecie jak kupowaliśmy łożeczko z akcesoriami :) pieluszki tetrowe mamy 7szt + 2 flanelowe ale najlepsze jest to że wyprałam te flanelowe i wyglądają jakby były prane chyba z 10 razy bo kolor troche zszedł :p więc trzeba bedzie dokupic jeszcze dwie :) a co pampersów to postanowilismy że przez pierwszy miesiąc-dwa będziemy używali tylko PAMPERS a później jak mała nie będzie miała uczulenia to bedziemy próbowac wprowadzac Rossmanowe-Baby Dreams i spróbujemy Dada z Biedronki bo podobno też są dobre :)
 
lastpetunia ja juz przemyslalam sprawe jak u siebie nie znajde kombinezonu w ciuszku poprostu przeleje Ci pieniadze na konto i poprosze zebys kupila mi u siebie:-)
 
reklama
u mnie też już się powoli szafa zapełnia:) ubranka na początek już w większości mam:)
są łóżeczka (drewniane z kołyską), 4 kocyki, wanienka i narazie to wszystko;] resztę dokupię jak się w końcu dowiem jakiej są płci, bo ciasno brzdącom jest i takie zwinięte trochę sobie leżą zasłaniając się nóżkami;]

DSCF6933.jpgDSCF6935.jpgDSCF6937.jpg
DSCF6939.jpgDSCF6940.jpgDSCF6941.jpgDSCF6943.jpgDSCF6944.jpg

moja psinka uwielbia dzieci, a te pierwsze ubranka są od sąsiadki, która miała wcześniaka i podarowała mi w rozmiarze 50 (a takich szkoda było mi kupować, bo nie wiem na 100% jak to będzie z moimi chociaż prawdopodobnie będą mniejsze), dlatego od razu położyła się na tych ciuszkach, pewnie czuła zapach dziecka:p
 
Do góry