reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Mamy i Dzidzi

Kurcze ja mam teraz tyle prania ze ciągle kosz pełny i prawie codziennie pralka chodzi.Gorzej z wieszaniem i dlatego muszę pralkę wymienić na większą bo po 2 albo 3 razy pranie to masakra a kiedy i gdzie wyschnie :no:I planuje na raty kupić z suszarką jak będzie kryzys że będzie problem gdzie powiesić to będzie przydatna.Prasowanie masakra nie lubię ale miałam kiedyś zasadę ze prasuje tylko to co trzeba czyli bardzo rzadko.Miałam bo przez ostatni rok sobie z nudów kupiłam żelazko dobre i zaczęłam prasować czyli 2 razy w tygodniu 4 godzinki.Ale powoli wracam do starych przyzwyczajeń bo moja córa mała bałaganiara traktuje tak ciuchy w szafce poskładane i wyprasowane ze nie warto nadają się znowu do prasowania.Wiec maluszkowi będę prasować na pewno na początku ale później jak będzie czas.A pranie będę robić koniec lutego.I nie wyobrażam sobie tetrowych pieluch używać chyba ze wygram w totka i kupie sobie domek heh
 
reklama
atomowka bodziak z tygryskiem boski, ja zamierzam kupic pieluszki welorazowe tzw kieszonki juz mam upatrzone
tunia -rajstopki sliczne- jutro musze kupic do mojej sukieneczki
abi super plaszczyk
ivi do mnie tez juz dotarl ten boski rozek zielony
 
Tricia nie musisz przecież odkażać :-)
Ja jednak dla noworodka chociaż chciała bym zmniejszyć ilość bakterii , zwłaszcza że nie wiadomo kto dotykał tych ciuszków i gdzie one leżały i skąd przybyły :eek:
a potem prasować będę bo po prostu lubię takie maleństwa prasować :-D
 
atomówka jak chcesz na początek tetrówki to ja polecam kupić ze trzy -cztery otulacze żeby nie przeciekało .
Taki dzidziuś nie sika dużo za to często , i często też robi kupki , czasami po każdym karmieniu co trzy godziny :tak: więc tak 10-12 na dobę pieluszek idzie na sam początek ... potem już mniej
 
hmmm doszłam do wniosku że mama chyba jakies "stare" wspomnienia ma dlatego mi liczbe 30 pieluch podała :D :rofl2:

:-D:-D:-D dokoladnie! dobrze, ze nie kazla kupic kotła do gotowania tych pieluch:-D to byl czad wtedy....pamietacie te gary z gotujacymi sie pieluchami czy za mlode jestescie;-):-D

noooo dobra namowilyscie mnie....kupie za dwie takie falnelowe i ze 2 tetrowe nowe, zeby ładne byly takie na wyjscie 'do ludzi' :-D

ivi- wow! Ty tez juz prawie gotowa jestes! po malym nie masz rozka, ze az 2 kupilas? swoja droga, sliczne!
ja mam jeden po Julce i chyba nie kupie, zamiast tego kocyk taki otulacz jeden nowy i tyle.
aaa i taki gruby do wozka, bo przy malej nie mialam takiego grubego.

aha Abi- sliczny ten plaszczyk!!
 
No i ja uwielbiam prasowac takie malenstwa a tak wogole nie wyobrazam sobie jak mozna nie prasowac takich ciuszkow tak robila moja mama kazda kolezanka i podejrzewam ze jak bym mamie powiedziala ze nie bede prasowac to by mnie chyba wzrokiem zabila:-)
 
reklama
Trzeba bo? Jakiś powód konkretny jest?

ja slyszalam, ze chociaz za pierwszym razem dobrze jest wyprasowac to co kupione w sklepach, bo moze byc wymacane przez nie wiadomo kogo, moga byc jakies bakterie - a zelazko i taka wysoka temperatura na pewno je zabije. wiekszosc ciuszkow tez po prasowaniu sie robi delikatniejsza dla skory noworodka

no a co do moich doswiadczen to wyprasowalam tylko raz przed porodem - czyli na pierwsze uzycie wszystko bylo wyprasowane, potem juz nie dalam rady jak wpadlam z Miska do domu to na pranie ledwo mi starczalo czasu, a prasowaniu nawet nie myslalam :)
 
Do góry