reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Mamy i Dzidzi

ja tetrowych miałam 10 i wystarczyło,ja ich używałam do wycierania buźki jak się uleje,wkładałam do wanienki a na pupę tylko pampersy jednorazowe

co do prasowania ubranek prasowałam przez pierwsze 2 miesiące,ale takie maluszkowe prasowanie dla mnie to przyjemność była a strasznie prasować nie lubię
 
reklama
Ja będę prała w marcu. Prasować nie zamierzam;-).
a ja zmierzam prasować ... dla mnie to dodatkowe odkażenie ciuszków , czasami pranie nie wystarczy i żeby bardziej odkazić ciuszek warto go przeprasować :tak:

A czy żadna z Was nie będzie używała pieluch do przewijania? Wszystkie na pampersach jedziecie?

Ja nastawiłam się na wielorazówki :tak: a Ty ??
 
Mini ja właśnie nie wiem
Myślałam,że fajnie by było używać wielorazówek pytanie czy będzie mi się chciało prać. Zamysł mam póki co taki, że w domu używam wielorazówek a na spacer i wyjścia pampersów
Obawiam się jednak,że z wygody wybiorę pampersy
Mój luby mówi,że on pampersa zmieni ale tetrowej to już nie :-D

Swoją drogą ile pampersów tak mniej więcej schodzi na dobę?

I jaka różnica jest między tetrową a flanelową pieluchą?
 
Trzeba bo? Jakiś powód konkretny jest?


Z pieluch na początek na pewno pampersy. Potem najwyżej się zobaczy. Tetrowych kupię sporo, ale ja ich sama używam do wycierania włosów, więc się i tak przydadzą;-) i może ze trzy flanelki jeszcze.

Bo to jest male dziecko i tak jak mini pisze w jakims stopniu odkazi troszke ubranka.
 
Abi bardzo ładny płaszczyk

Piluszki pamperesiaki, z tetra wielkie zamieszanie, nie dosc ze sie to wsio obsuwa to jak "sik" porzadny to wsio mokre, trza całego przebierac, sa wiec bede kupowac pampki

tetra do wytarcia buzki, na ulewajki, jaka wkładki "podomowe" do cycochow ze dwie, do wozka i wanienki

flanelka do lekarza zeby dziecia połozyc wczasie badania .. bo "ładniejsza" i kolorowa i tak milej.. niz z taka biała szpitalna tetra

pasowanko musi byc, wysoka tempka i "bakteriusy" gina (a piore tylko tetre w wysokich temkach, ubranka w 60 bo sie niestety niszcza bardzo w wyzszej tepm), prasuje wsio maluszkowe, ja ubranka Smarka od 4 lat prasuje.(of course bez bielizny, rajtek itp).
 
pasowanko musi byc, wysoka tempka i "bakteriusy" gina (a piore tylko tetre w wysokich temkach, ubranka w 60 bo sie niestety niszcza bardzo w wyzszej tepm), prasuje wsio maluszkowe, ja ubranka Smarka od 4 lat prasuje.(of course bez bielizny, rajtek itp).

Mogę się czepić? ;-) Skoro się prasuje, żeby bakterie zabić, to chyba tym bardziej powinno się właśnie bieliznę prasować, nie? Znaczy przede wszystkim to, co najbliżej ciała jest.
 
abi - fajowy płaszczyk!!

u nas na bank pampersy!! i tylko one :-D i tak przy dziecku roboty jest full, po co sobie dokładać więcej?
pieluszek schodzi sporo na samym początku. Co prytek, to kupka. Co karmienie, to sik i kupka. i trzeba przebierać, bo inaczej dupka się odparza. stąd potrzeba wielu ubranek, bo dzieci jednak mają niesamowitą zdolnosć przesikiwania wszystkiego co się na nie założy;)

prasowanko: dla higieny i dla wygody maluszka, który leży pleckami albo brzuszkiem na ubrankach i fajnie jeśli ma wszystko gładziutkie, bo mu poprostu wygodniej :) poza tym lepiej wygląda na maluszku wyprasowane ubranko niż pogniecione ;)
___
Do mnie dziś przyszły praktycznie ostatnie rzeczy wyprawkowe dla malutkiej :-D prześcieradła do łóżeczka, pokrowiec na przewijak, ręczniczek (duży), no i przede wszystkim rożki. Dla mnie też pozamawiałam podkłady poporodowe, higieniczne, wkładki laktacyjne, staniki do karmienia 2szt.. I tym sposobem dla dzidzi mam praktycznie wszystko, dla mnie brakuje jeszcze koszuli do porodu i do szpitala na "poporodzie" oraz szlafroczka.
Dzidzia będzie miała zielono-kremową wyprawkę szpitalną :) to znaczy: zielony ręczniczek, zielony rożek usztywniany, a do tego kremowe ubranka (2xbody ze śpiochami i 2xpajacyki) :-D:-D jeeeeny ja już chce marzec!!
taki rożek wzięliśmy zielony: Śliczny ROŻEK becik usztywniany Z HAFTEM kolorki (1927423025) - Aukcje internetowe Allegroa taki żółty: Śliczny ROŻEK becik niemowlęcy Z HAFTEM kolorki (1927423026) - Aukcje internetowe Allegro

 
reklama
Nie zamierzam niczego dziecku odkażać;-). Zresztą nawet jak bym chciała, to żelazka nie posiadam. Zbędny sprzęt;-).

tricia- no cos Ty?!!!!!! toz to szok :szok::szok:!!
jak to tak bez odkażania?! a maseczki na twarz dla Ciebie, malża i reszty rodziny?! a plyn bakteriobojczy na dlonie dla wszystkich wchodzacych do domu w ramach odwiedzin po pierwszym polroczu zycia dzidzia?! ;-);-):-D:-D


ja tam nie wiem czy odkazam czy nie, prasuje malej ciuchy od urodzenia do teraz, bo podobnie jak miska- lubie!!!
strasznie mnie to relaksuje :-D

kurde.....kindzia teraz dalas mi do myslenia....chyba nie odkazam za cholere, bo piore ciuszki od poczatku w temp. 40 stopniach :szok:

przed dzieckiem prasowalam dla odstresowania wszyyyystko, wlasnie, nawet majtochy starego hehhehe

kindzia- z pieluchami to racja!!

ale kurde 30 szt tetrowych uuuuuuuuuuuu....chyba starczy na kolejna 4 dzieci :-D no, albo do wycierania wloso, tudziez sprzatania pozniej!

ja tam mialam z 10- 12 szt i bylo w sam raz, do dzisiaj mala ich uzywa :)szok:) do spania i ciagle wygladaja jak nowe, nie wiem jak to mozliwe, ale tak jest.
 
Do góry