reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mam i maluszków:)

reklama
:) czytalam opinie i wszystkie mamy zadowolone mega :) a teraz moze mi posluzyc do spania jako walek miedzy nogi jak bedzie trzeba :) Dzięki za rade!
 
Dotka bardzo fajne rzeczy masz już dla maluszka:tak:


Columbina
ręczników potrzeba minimum dwa. Najlepiej, jak uda Ci się kupić od razu 100cm na 100cm, bo z tych mniejszych maluszek szybko wyrasta (oczywiście jak chcesz te z kapturem, bo mogą być zwykłe, te większe).
Tetry miałam 20szt i 3 sztuki flanelki, ale mi flanelka jakoś nie podeszła. No i jak nie daj Boże dzieciątko sporo ulewa, to tetra idzie jak woda:eek:


Martinek
leżaczek super. Ja też planuje zakup z tej firmy, bo ją uwielbiam!:tak: I ten kocyk super. Zwłaszcza te wstawki dookoła. Maluszki uwielbiają polować na wszelkiego rodzaju metki i inne detale:-)


Mila
ubranka słodkie!


Agaagaaga
prześcieradełko powinno być wymiarów materacyka. Idealnie będzie pasować.
Co do materacy, to tu wklejam cytat:

"Dla noworodka najlepiej wybrać materac z łuski gryczanej, ponieważ nie uczula, jest przewiewny, więc nie nawilgnie, gdy dziecko się spoci i nie nagrzewa się — zauważa dr Maciej Brodowski, konsultant ds. ortopedii Enel-Med. Według niego, materace z tworzyw sztucznych mogą powodować uczulenie. Jako wypełnienie materacy stosuje się także piankę lateksową, poliuretanową mocno spienioną, kokos, trawę morską. Jeśli dziecko nie ma uczulenia, można wybrać materace z innych niż gryka surowców."

Ważne by wziąć pod uwagę iż dziecko może być alergikiem (oczywiście oby nie!) i wtedy człowiek nawet nie wie, że szkodzi mu materacyk na którym śpi.


Januarka znowu piękne ciuszki nam pokazujesz:-) I po raz kolejny widzę coś, co również posiadam. Chyba mamy podobny gust:-)


Ada
ja właśnie też używałam nożyczek na początku. Dziś już wolę obcinaczki, ale tak do 2 latek, to jednak nożyczki. Pytałam, bo zastanawiam się, czy to tylko ja mam taki problem z tymi obcinaczkami:eek::-)
 
Januarka piękne te śpioszki ze słonikiem, uwielbiam takie wzorki, szkoda że tutaj tak ładnych nie mają:p
Dotka fajna ta poducha i na pewno się przyda, ja jak zaczynałam karmić to właśnie położna poradziła mi by poduszke podkładać sobie pod ręke, w domu miałam jedną taką zwykła odłożoną tylko do karmienia:tak:


jeszcze co do materacyków: ja zajrzałam z ciekawości do naszego, ma zdejmowany pokrowiec i wygląda on tak że jest taka warstwa ok 2 cm tej gryki pomieszanej z kokosem a reszta, czyli tak ok 7-8cm warstwy to pianka ale nie mam pojęcia jaka :unsure: chyba musze ten pokrowiec przeprać bo zamiast biały to kremowy się zrobił :p
 
Ostatnia edycja:
Wczoraj poszłam na zakupy, no bo skoro znam już płeć to i ja mogę zaszaleć. :) Przeglądnełam ubranka które zostały mi po synku poodkładałam te w 100% chłopięce i okazało się że śpiworki do spania, kombinezon i kilka par bodów mam :) No ale wróćmy do zakupów. Obeszłam wszystkie możliwe sklepy, nic nie kupiłam i tylko wróciłam wkurzona. Wszystkie rzeczy dla dziewczynek są albo różowe albo z dodatkiem różu. To jakaś masakra, plaga, nie wiem jak inaczej to nazwać :/ Siadłam więc na allegro i pozamawiałam trochę rzeczy. Niestety różowych też ;p Jak przyjdą to zobacze w jakim są stanie obfoce i wrzuce na bb :)

W listopadzie przylatują do nas znajomi ze stanów wiec zamówiłam już sobie ubranka z carter'sa i gapa zarówno dla córci jak i dla synka :) Kurcze nie moge się temu nadziwić że tam coś kosztuje 10$, czyli ok 35zł wchodze na nasze allegro i ludzie to samo sprzedają po 119 zł + przesyłka. To jakaś masakra.
 
reklama
Do góry