reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maluszka, przydatne adresy i nie tylko

Ja mam laktator Medela, w sumie i reczny i elektryczny - oba są bardzo fajne. Przydały mi się dopiero w 5 m-cu jak poszłam do pracy. Wcześniej odciągałam ręcznie, bo mi tyle samo czasu zajmowało. Potem laktacja juz mniejsza, więc laktatorem było łatwiej. Medela ręczna to koszt 60 zł, więc niedrogo, a ciągnie super :tak: Jak odciągacie 1-2 razy dziennie to styknie. Jak więcej to polecam elektryczną.

Co do krzeseł i stolika z Ikei, to mam i jestem wielkim fanem, rewelacyjnie stabilne, lekkie, i mało urazowe jak się np. rozpędzi i walnie głową. W sumie dla przedszkolaków, ale mój już korzysta. :-)

U mnie mały ciągle jest wielkim wrogiem pościeli - spimy ciepło ubrani i bez przykrycia, bo wszelkie kołderki, kocyki i poduszki kończą się nocnymi pobudkami i wielkimi wrzaskami i wywalaniem z łóżka. :dry:
 
reklama
Kajlo ja kupilam poszewki z flaneli takie duze na poduszki i do srodka wkladalam kocyk. Bardzo to poreczne bylo. Zresza te poszewki uwielbialam bo sluzyly nawet jako nakladka na przewijak. Poduszka nie jest taka zla. Jak maluch ma sklonnosc do ulewania to powinien wlasnie miec glowke wyzej. Poza tym z jednej strony malec powinien spac na twardym. Na basenie naogladalm sie takich dzieci ktore mialy mieka czaszke i zdeformowala sie od lezenia, albo plaska z tylu albo splaszona po bokach.Znajoma tak zalatwila swoje male. Potem chodzila na rehabilitacje i sie dowiedziala ze twarde plaskie spanie nie jest takie dobre.Ale wczesniej jej do glowy bili ze tylko twarde i bez poduszki.:baffled:
 
No i masz babo placek - bądź tu mądrym i pisz wiersze..., a teraz weźcie pod rozważanie że ja zmarzluch jestem..., a Macie na odwrót i jak tu dogodzić maleństwu..., żebymu krzywdy nie zrobic ...:crazy:
 
Klajo- dziecko samo Ci podpowie:tak:.
Moja wiecznie śpi odkryta, chociaż w mieszkaniu za ciepło nie mamy. Gdy była malutka, kupiłam jej spiworek. To tak kopała, że rozwaliła zamek:-).
 
Kajetan też śpi rozkopany - nie ma znaczenia czy lato czy zima, po prostunogi na kołdrze. Jak jest chłodno to nakładamy mu po prostu cieplejszą piżamkę i skarpety... przez sen bo normalnie się nie da, nie cierpi:(

Kicia - mój syn od urodzenia właściwie śpi na płaskim, bez poduszki, główkę ma ok, nawet powiedziałabym bardzo ok, a nam takie spanie zalecił ortopeda, nie dlatego, że mieliśmy jakiś problem, ale tak zwyczajnie, dla zdrowia... Ja myślę, ze to jest kwestia dziecka, jak lubi, jak mu twardnieje ciemiączko, jak bardzo było zgniecione przy porodzie... jak ze wszystkim, nie ma reguły...

Dokładnie tak samo jest z laktatorem. Jednym się sprawdza, innym nie... Ja miałam, niestety nie pamiętam jaki chyba aventu, sprawdził się, ale ja miałam przez całą ciążę taki nawał mleka, że w sumie samo ciekło.. i tak jak u Kasi_z - przydał się ok 5 miesiąca jak poszłam do pracy. Ściągalam ile się dało, a jak byłam w robocie Hubert karmił Kaja:)
 
No i masz babo placek - bądź tu mądrym i pisz wiersze..., a teraz weźcie pod rozważanie że ja zmarzluch jestem..., a Macie na odwrót i jak tu dogodzić maleństwu..., żebymu krzywdy nie zrobic ...:crazy:

Krzywdy na pewno nie zrobisz a dziecko samo podpowie - bedzie np. popłakiwać w nocy albo po prostu mieć czkawkę gdy będzie mu za zimno albo często chcieć pić i rozkopywać się jak będzie za gorąco. Sama zobaczysz :tak::tak:
 
U nas spiworki sie nie sprawdzily, kupilam 2 i sa nieuzywane. Gabrysia to taka goraca dziewczyna ze ciagle spi rozkopana i przesypia cala noc, proby przykrycia koncza sie marudzeniem i dopiero gdy jest juz odkryta zasypia ponownie:baffled: Nigdy jej nie przegrzewalam i jej to pasuje. Ale zawsze w lozeczku ma kolderke czy kocyk jakby co - chyba dla mojego spokoju.
Ale posciel w lozeczku spelnia tez funkcje ozdobna wiec na pewno zainwestuje tez w chlopiecy wzor poscieli. Wypelnienie mam, z tym ze poduszka jest taka specjalna plaska, z licznymi dziurami - podobno jest bardzo bezpieczna dla niemowlat.

Kicia76 - niezly patent z poszewkami zakladanymi na przewijak - zapamietam sobie i skorzystam:tak:
 
u nas pościel tez się nie sprawdziła...

julia od początku śpi w śpiworku:tak::tak: latem przykrywałam ja tylko cieniutkim kocykiem... ale się rozkopywała więc spala w samym bodziku.... teraz śpi we flanelowej piżamce, narzucam na nią tylko kocyk... z którego co chwile się rozkopuje- więc śpi bez...
 
U nas spiworki swietnie sie sprawdzily, dopiero tej zimy Zuzia odmowila w nim spania, mam ze 3 i uwazam ze to swietny wynalazek. Laktator mialam Avetnu, ale niestety Zuzia pogubla mi czesci, wiec bede albo kupowac, albo pozyczac bo sie swietnie sprawdzil. W Szwecji widzialam wiele wozkow roznych firm z tylnimi kolkami duzymi, a przednimi (lub tylnimi) malymi ,ale tak skretnymi jak sklepowe. Prowadzilam taki wozek i bardzo mi sie podobal, ciekawe czy tu mozna takie kupic w Polsce.
 
reklama
Ida wozki Atlantic Baby Design z tego co wiem maja przednie kolka skretne male.
Czyli u kazdego inaczej z koldrami i spiworkami. Ja poczatkowo kladlam mala w rozku, a potem w spiworku, bo balam sie ze w nocy moze koldre zarzucic sobie na twarz, ale jak juz pisalam wczesniej pozniej nauczyla sie rozpinac spiwor i latwiej bylo ja przykrywac w nocy kolderka. Mamy letnia, cienka koldre i w pokoju ok 17-18st wiec raczej przegrzewana tez nie jest. Pierwsze pol roku i tak spala z nami w pokoju, a tam lodowa, nie uzywamy grzejnika nawet zima, wiec temp ok 15-16st:-p
 
Do góry