reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maluszka, przydatne adresy i nie tylko

dziewczyny ja tylko tak z doskoku (pakowanie i ostatnie zakupy do pl) mam pytanko a mianowicie wybierałyście wózek z kółkami pompowanymi czy piankowymi - teraz chyba po kilku jazdach bedzie łatwiej odp (ja już wiem nigdy więcej nie kupię wózka ciężkiego i bez skrętnych kuł)
moje typy 1) http://www.allegro.pl/item500365077_wozek_capri_3_4_torba_folia_mosk_dhl_0z.html
2)http://www.allegro.pl/item492635025_polski_wozek_palex_perfect_nowe_kolory_2009.html
co byście wybrały

Doris śliczne maleństwa
 
Ostatnia edycja:
reklama
Według badań przeprowadzonych i Centrum Zdrowia dziecka tam gdzie właśnie Zawitkowski pracuje pieluchowanie nie ma wpływu na to czy dziecko będzie miało dysplazje czy też nie zresztą zależy to pewnie tez od stopnia złego rozwinięcia bioderek , ale jak jest na granicy normy to podobno nie trzeba. Pewnie jak by Szymek miał coś bardziej poważnego to bym tak robiła :).. A zresztą każda mama i tak zrobi jak uważa.;-);-)
 
JA też Aniam, słyszałam, ze z tym pieluchowaniem to trzeba ostrożnie.
Celka wydaje mi sie, ze ten pierwszy wozek wygląda solidniej. Ale w Anglii wczesnie używaja wozków Maclaren takich parasolek, może coś takiego kup, ja mam taki dla Zuzi i jest świetny (czasmi jeszcze kaze sie w nim wozić). :tak:Wiem, ze sa do nich takie wkladki dla maluszków. Cos takiego GAGU.pl - Dla Ciebie i Twojego dziecka
 
aniam-tak to normalne przy bliźniakach ponieważ mają mało miejsca w brzuszku i dlatego ze urodzily się szybciej-36 tydzień
Lekarz powiedzial mi że one się rozwiną ale lepiej pieluszkować.
Co do karmienia i kąpieli to po południu pomaga mi mąż albo siostra a jak jestem sama to też daję radę. W ubieraniu na spacer mam już taką wprawę, że swoją dwójkę ubieram w równym tempie co koleżanka jedno:-)
celka- nasze dzieciaczki urodziły się tego samego dnia:-)
 
Z pieluchowaniem to ja tez sie roznych opinii nasluchalam. Ostatnio tak chyba pieluchownie nie jest w modzie.

dorris no blizniaki to niezle wyzwanie:tak:. Moja siora ma 7 latki. Teraz jak ma odrabiac z nimi lekcje to sie smiej ze prosciej bylo jak sie urodzily. Fajnie ze zdrowe.

Celka ja jestem za pierwszym. Tyle ze 12 kg to duzo. Ja bym kupowala spacerowke. A te to raczej sa glebokie a ta spacerowka taka na doczepke. A maclarena napewno polecam.Poza tym lepiej cos najpierw wymacaj w sklepie. Ja mialam duza ochote na pliko i w sklepie jak pojezdzilam to juz go nie chcialam. Maclarena jak wzielam w lapy to juz nie oddalam. A w ciemno mialam brac pliko.
 
Celka - ja wierzę że trzeba mieć generalnie dwa. Na teraz porządną gondolę na dużych dmuchanych kołach żeby amortyzowała dobrze i wybujała dziecko na spacerach. Wolę 4kółka bo w pl pełno podjazdów i 3kołowymi nie da się wjechać (czyli opcja pierwsza). Ja mam bez skrętnych, drugie dziecko i super sobie chwalę. Jest ten wózek tak wyważony że jedną ręką skręcasz bez żadnego problemu. To jak Kicia mówi, trzeba wymacać w sklepie. Skrętne kółka na wertepach strasznie skaczą na przykład na boki, a nie jadą prosto i często na długie spacery lepiej zablokować i tak, bo się człowiek umęczy prowadząc bardziej ze skrętnymi niż z nieskrętnymi. Maclareny są super (mój brat ma techno xt), ale dla starszych dzieciaków wg mnie, bo zero amortyzacji i takiemu małemu to będzie mocno głowa skakała.
Kicia - 12 kg na gondolę to nie dużo. Musi być stabilna jak dziecko leży. Moja ma tyle i prowadzi się superleciutko, a jak ma koła 32 cm to wjedziesz na każdy krawężnik i na schody bez problemu - nie trzeba wnosić. Po prostu inny typ niż spacerówka, gdzie trzeba nosić i waga jest kluczowa. Ciężki wózek z gondolą to 25 kg waży.

Co do pieluchowania, to naprawdę ostatnie 50 lat to każda moda inna. Ja też jestem zwolenniczką Zawitkowskiego. ;-):-p
 
hej!

ja sie nie bede wypowiadac bo moim zdaniem Kasia_z ma 10000000000% racji :D zwlaszcza z tymi skretnymi kolami...takie super sie prowadzi jak droga jest prosciutka...jak sa juz "wertepy" to ciezko jest taki utrzymac prosto tylko "lata" na boki bo przy kazdym wzniesieniu jedzie w innym kierunku...a sporo takich chodnikow u nas hehe :) ja spacerowke kupilam sobie ze skretnymi kolami..raz sie wybralam tak na spacer i od tej pory caly czas sa zablokowane... i nie narzekam :)

co do wagi to faktycznie 12kg to nie duzo...moja spacerowka wazy 8kg :D no ale moze dlatego ze parasolki nie kupowalam....
 
reklama
Kasia a nie myslisz o tandemie? Ja sie ciagle bije z myslami czy nie kupic:baffled:. Bo noszenie Polki na spacerze i pchanie wozka mnie wykancza. Czasem jest super a czasem jak wczoraj masakra.
Teoria o dwoch wozkach jest bardzo trafna. Ja mam taki klasyczny wielofunkcyjny z torba na dziecko, pompowane kola i wachacze, na poczatek i na zime. Maclaren jako drugi lekki. A jak wsadzam do niego torbe to mam szybki gleboki na smiganie samej po sklepach.Co do amortyzacji to sie faktycznie nie wypowiadam bo tu wszedzie rowno, na rynku kostka to faktycznie troche trzesie.

Mam bon na wozek na promocje w toysrus kto wie czy sie w koncu nie skusze.
 
Do góry