reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Dzidziusia i Mamy

dziewczyny a co do pieluszek mam takie pytanie.. bo moja mama się upiera że przez minimum pierwsze 3 tyg trzeba dzidzi ubierać tetrowe a nie pampersiki żeby się nie odparzał maluszek no i żeby móc bardziej między nóżki napchać żeby bioderka ładnie się kształtowały, a ja znowu słyszałam, ze tetra bardziej odparza.. a poza tym no nie czarujmy się... pampers wygodniejszy :zawstydzona/y: co wy o tym myślicie? wiadomo, że az tak mi sie mama wtryniać nie będzie.. i w sumie ufam jej co do opieki nad maluszkiem tym bardziej dlatego, ze moja mama nie jest kobietą starej daty i nie upiera sie przy tych tetrach dlatego bo KIEDYŚ TAK SIE ROBIŁO.. jest raczej nowoczesną kobietką i wiem, że to wszystko z troski, ale może nie ma racji?
Ja tak robiłam ze na początku zakładałam dziecku tetre a jak wychodziłam na spacer to pampersy.Robiłam tak bo uważałam że to jest tańsze:rofl2:a wogóle nie bylo tansze codziennie musiałam robic pranie pieluch i jeszcze ubranek bo sie Tymek przesikiwał a i jeszcze dodatkowo przescieradło i dalej wiesznie prania,prasowanie ,składnaie itp.Dodatkowo pieluszki nie chciały sie tak dobrze sparac a jak nam przyszedł rachunek za światło i dopłata za wode oczywiscie bo codziennie pranie a pieluchy na 90 stopni.:angry:
Dajcie spokój nigdy w życiu tetry wcale sie to nie opłaca!!!!
A jak juz zmądrzałam to robiłam tak ze zakładałam pampersa i dodatkowo wkładałam miedzy nozki jedna tetre zeby dziecko miało szeroko między nogami.
Wiec tetre goraco odradzam po pierwsze ile sie narobicie a po drugie jakie rachunki!!
 
reklama
Dziewczyny dziękuje za odpowiedz dot. peluch jednorazowych, bo 7 sztuk to jeszcze taka przeciętna ilośćć, jagooodka ja też chyba gdzieś kiedyś czytałam że 10 sztuk się zużywa, ale wydaje mi się że to jest raz tak, a raz tak, bo dzidzi zdarzają się biegunki itp więc wtedy trzeba liczyć 3-4 sztuki pieluch więcej na wymianę, niż 7 sztuk, ale myślę że własnie najpierw za pierwszy miesiąc kupie PAMPERS, a już na kolejne kupować będziemy jakieś z biedronki, sprawdze w sumie ceny i jakości wszystkich mozliwych pielcuch i dostosuję dla maluszka.
Eli co do tetry, ja nie miała bym sił i tego wszystkiego prać, wg mnie po to są pieluchy jednorazowe,żeby mama nie musiała stać i prać tetry.... i wydaję mi się, że jak dobrze się będzie pielęgnowało pupę dziecka i codziennie kąpało to o odparzeniach nie ma mowy. Ja nawet słyszałam żeby zapobiec odparzeniom pupki to czasami trzeba pozowlić dziecku poleżeć z gołym tyłkiem przez chwilę, żeby sobie pomachało nózkami... Ale nie wiem, licze na rady doświadczonych mam :-)


ewusek ja też właśnie widziałam te new born malutkie i ciut większe, i myśle że zastosuje się do twojej rady i kupie te od 3 kg bo w razie "W" póżniej można dokupić mniejsze jak by co...
 
Aha i nie kupujcie pajacyków na zamek bo mogą podrażniac brode dziecka maga drapac:)A ubranka na zatrzaski wybierajcie takie zeby jak najmniej było takich ze trzeba ze przez glowke zakładac to tez wam bedzie niewygodnie zakładac;-)
Najlepsze sa takie zapinane na ramionkach albo z przodu:-)
 
Wiecie co tak piszecie o tych ubrankach, ja chyba zaraz mojego brata poprosze żeby ściągnął mi z szafy kartony z wyprawką dla maluszka i będę musiała policzyć ile czego mam z ubranek, bo już po szału tych zakupów zgłupiałam i dopisac co jeszcze ewentulnie trzeba było by kupić.....
Wiecie co mamy już połówe ciąży za sobą, i jak ja pomyślę, że te wszystkie rzeczy miała bym kupować np na wakacjach to chyba by mi pieniązków brakło, dobrze że moja mama sporo rzeczy nam dla dzidzi kkupiła :-)
Wiecie co spadam to wszystko policzyć i wskocze później.....
 
ok czyli tetra bo.. no to tak właśnie myślałam... ja ogólnie leń jestem wiecie ;)
ale co do bioderek moja przyjaciółka daje pampersa a na noc NA tego pampersa daje tetre żeby dzidziuś miał nóżki szeroko
 
a to nasze dzisiejsze zakupy

picture7381.jpg


z tym, że kaftaniki są 4 ale po co 4 takie same zdjęcia dawać :) wszystkie białe z czego 2x62r. i 2x68r.

i te kremowe półśpiochy też mi sie tak spodobały ze kupiłam dwa rozmiary 62 i 68 :)

a tak poza tym to mam jeszcze
-Biały zimowy kombinezonik 62r. (62 to troche małe mi się wydaje a zima długa.. drugi kupię taki na 6-9 msc chyba... jakiś używany... a może od kogoś dostanę ale na to czas)
-drugi ale taki jesienny kremowy polarkowy z ociepleniem w środku r.62,
-2 pajacyki jeden ecru a drugi biały taki jakby z frote, jeden biały bawełniany
-świąteczne kapućki reniferki :-D
-2 pary bodziaków z długim rękawem jedne białe a drugie w biało niebieskie paseczki i pajacyki w paseczki też biało niebieskie... r.58

chcę jeszcze kupić troche kaftaników w rozmiarach 62 i 68... no i 58 tez powinnam raczej kupić... ale na razie w tym rozmiarze nie mam wiele.. czekam do USG pod koniec ciązy co lekarz powie.. bo jak dzidzia ma być spora to nie będe szaleć, no i obowiązkowo 1-2 pary rękawiczek niedrapek i jakies cieplusie rękawiczki i czpeczkę na zimę.. i szaliczek ale na to też jeszcze czas :)
No i jakieś takie wyjściowe dżinsy sweterek bluze ale to już chyb a jak dzidzia sie urodzi bo już nie wierze w to że poznam płeć przed porodem a niestety ale takie konkrety jest już ciężko kupić UNISEX... albo w lale albo w autka.. niestety

no.. to siem pochwaliłam :zawstydzona/y:
 
dziewczyny a co do pieluszek mam takie pytanie.. bo moja mama się upiera że przez minimum pierwsze 3 tyg trzeba dzidzi ubierać tetrowe a nie pampersiki żeby się nie odparzał maluszek no i żeby móc bardziej między nóżki napchać żeby bioderka ładnie się kształtowały, a ja znowu słyszałam, ze tetra bardziej odparza.. a poza tym no nie czarujmy się... pampers wygodniejszy :zawstydzona/y: co wy o tym myślicie? wiadomo, że az tak mi sie mama wtryniać nie będzie.. i w sumie ufam jej co do opieki nad maluszkiem tym bardziej dlatego, ze moja mama nie jest kobietą starej daty i nie upiera sie przy tych tetrach dlatego bo KIEDYŚ TAK SIE ROBIŁO.. jest raczej nowoczesną kobietką i wiem, że to wszystko z troski, ale może nie ma racji?


Eli ja używałam na poczatku tetry przy Julce i szczerze ci powiem ze gdyby nie to ze mieszkałam z mamą i mi pomagała to chyba bym się zajechała - pralka chodziła non stop - nie radzę ci robic takich eksperymentów

a co do sklepów z ubrankami to polecam dział cherokee w Tesco naprawdę dobre gatunkowo ubranka i całkiem niedrogie - dzisiaj kupiłam spiochy takie do spanka 3 sztuki za 14 zł, bluzeczki z długim rekawem po 8 zł, i udało mi się kupić zimowy kombinezon przeceniony za 12 zł
 
Ostatnia edycja:
henrietta5 tam takie tanie ciuszki są??????? wiesz ja w sumie pracowałam w centrum handlowym na galerii i było tam tesco.. i często ogladałam ciuszki.. jak już mi się tak powoli dzidziusia zachwiewało, ale pamiętam, ze ceny mnie jakoś zniesmaczały... faktycznie słuszałam zeby kupowac wielopaki bo się bardzo opłacają... a wiem że tam własnie mozna znalezc... ale kurcze zaskoczylas mnie z tymi cenami serio :) pamietam ze wtedy wszystko wydawalo sie drogie.. a to temu ze bylo jeszcze nie potrzebne... ale supcio to ja jak pojade do pracy L4 zawiezc to musze sie na male zakupy wybrac znow.. moze kupie tanio brakujące elementy... :-p
 
Cześć Dziewczyny! Też już właśnie zrobiliśmy pierwsze oglądanie wózków i przyznam szczerze, jakieś typy juz mamy, ale chciałabym jeszcze coś innego pooglądać... Czy wiedzie może, które wózki - jakich firm - mają przekładaną rączkę - to dla mnie dość istotna infomacja???? Z tego co oglądałam na razie najlepiej wypada wózek Emmaljunga Edge Duo Combi - tyle że jest strasznie drogi.... plusem jest to że ma ogromną gondolke i przekładaną rączke!!!! Niestety tylko ten jeden model jest z przekładaną raczką..... może coś doradzicie.... :-)
 
reklama
Faktycznie ciuszki w tesco można kupić dosyć tanio i dobrej jakości- ja kupilam tam białe bodziaki ,jak moja córcia miała z pół roku, prałam je bez przerwy, używałam intensywnie i powiem wam, że jakość była świetna:tak: Ani się nie powyciągały, ani nie zszarzały- uważam, że to był dobry zakup:tak:
Potem kupowałam T-shirty i spodenki letnie w zeszłym roku - też były porządne i przy tym ładne:-D A najbardziej lubię przeceny tych ciuszków - wtedy się można obłowić naprawdę za grosze!
 
Do góry