reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Dzidziusia i Mamy

Eli gratuluje zakupków:-) Ja miałam dziś zamiar zrobić pierwsze zakupy dla bobaska, zaraz po wizycie u ginekologa. Pani doktor trochę mnie skarciła, że za dużo się ruszam a za mało leżę. Mimo wszystko wybrałam się do galerii - pomyślałam "tylko do sklepów dziecięcych":):):) Jak tylko weszłam do sklepu ogarnął mnie irracjonalny strach i nawet nie dotknęłam żadnego ubranka! Nigdy nie wierzyłam w przesądy a tu taka niespodzianka - najzwyczajniej spękałam żeby nie zapeszyć.....!!!!
Wywiało mnie do rossmanna i tam zdecydowanie poprawiłam sobie humor masą niepotrzebnych mazideł:) Czego to człowiek się jeszcze o sobie nie dowie....;-)
Czuję, że czekają mnie bobaskowe zakupy przez internet:tak:
 
reklama
Eli wkoncu złapałaś wenę i zazdroszczę Ci że tatuś taki tatuśkowy. ja kupię coś w 7 miesiącu w tym miesiacu nie dam ardy finansowy, następnym miesiącu dużo imprez rodzinnych i wydatki na prezenty się szykują ale już w lipcu wyjdę na prostą i napewno maluszkowi wszytskie niezbędne dla Niego rzeczy.
 
U mnie też schodziło około 7 szt pampersów dziennie. Co do marek przeważały pampersy, hagisy, dady ( z biedronki). Przeważnie szukałam tego co w danej chwili było w promocji. Nie zapominajcie również o mokrych chusteczkach i gazikach ze spirytusem do pępuszka. Co do ubrań wydaje mi się, że nie ma co przesadzać. I tak dojdzie ich wam sporo po urodzeniu. Goście zawsze dokładają dodatkowych rzeczy.
Kasiunia 123 umieściła w miarę rozsądna ( bynajmniej dla mnie) ilościówkę. Mogę tylko napisać co się napewno nie sprawdziło. Wszelkiego rodzaju ubranie zapinane na pleckach, na guziki ( też niezabardzo), body, bądź bluzeczki które nie miały zapięć na ramieniu przy głowce. W przypadku większej głowy założenie czegokolwiek graniczyło z urwaniem głowy, rampersy ( takie cuda z rękawem i nogawkami bez stup) ciągle mi się wydawało, że Oli nogi marzną, pozatym jak dużo machała nogami ściągała sobie skarpetki. I koniecznie w kroczku muszą być zapinane.
 
a i zwróćcie uwagę na skarpetki, żeby nie miały zbyt mocnych ściągaczy. Później uciskają na nóżkach.
 
fredka z tymi rampersami to święta racja... ja nawet na to nie patrzę.. też mam wrażenie że dzidzi będzie gdzies jakoś podwiewać w nóżki... nie mam ani jednych i nie planuje zakupu.. chyba ze na lato w przyszłym roku dla roczniaka ;)

w ogole to one mi sie kojarzą ze starodwanymi strojami kompielowymi :baffled:
 
eli cieszę się że męża tak porwało!! :-D:-D

Z tą ilością pampersów to mnie pocieszyłyście, bo gdzies na forum czytałam, że ok.10 sztuk dzidziuś zużywa. Zawsze to trochę mniej ;-):-D

no i też patrzę, żeby wszystko było w kroczku i przy główce zapinane. I to na napki nie guziczki. Ale na razie tylko patrzę. Już nie mogę doczekać się zakupów!!!:-D
 
dziewczyny a co do pieluszek mam takie pytanie.. bo moja mama się upiera że przez minimum pierwsze 3 tyg trzeba dzidzi ubierać tetrowe a nie pampersiki żeby się nie odparzał maluszek no i żeby móc bardziej między nóżki napchać żeby bioderka ładnie się kształtowały, a ja znowu słyszałam, ze tetra bardziej odparza.. a poza tym no nie czarujmy się... pampers wygodniejszy :zawstydzona/y: co wy o tym myślicie? wiadomo, że az tak mi sie mama wtryniać nie będzie.. i w sumie ufam jej co do opieki nad maluszkiem tym bardziej dlatego, ze moja mama nie jest kobietą starej daty i nie upiera sie przy tych tetrach dlatego bo KIEDYŚ TAK SIE ROBIŁO.. jest raczej nowoczesną kobietką i wiem, że to wszystko z troski, ale może nie ma racji?
 
Eli, ja ci piszę jako doświadczona mama;-):-D:-D Nie wyobrażam sobie stosować tetry:no::baffled: szczególnie w pierwszych tygodniach-kiedy jesteś najbardziej zmęczona po porodzie. Poza tym pieluszki newborn mają specjalną budowę i są bardziej chłonne niż te dla trochę starszych dzieci... tak żeby mogły chłonąć rzadką kupkę:-) A co o podwójnego pieluszkowania- najlepiej porozmawiaj z pediatrą, albo z położną:tak:Na pewno będizesz miała okazję jeszcze w szpitalu, albo w pierwszych dniach po porodzie na wizycia patronażowej:tak:
 
Jęli chodzi o rampersy to Adaś miał taki do spania i bardzo ,go sobie chwalę. Uwielbiał mieć bose stópki i położna mi powiedziała że jak dzieckjo lubi mieć gołe stópki to od któregoś miesiąca (zdaje się że od 3-go ale głowy uciąć nie dam) można spróbować go kłaść właśnie z gołymi :-)
A co do pieluch to ja do Adasia w ogóle nie używałam tetry. Od początku pampersy. No i najczęściej to były pampersy, ale używałam też huggis-ów, bella happy i jakichś jeszcze z tesco. I dziewczyny najlepiej nie kupować tych całkiem małych pampersów. Tzn. pampersy new born są 2 rodzaje. jedne są od 2 do5kg a drugie od 3 do 6kg. Radzę kupić te od 3 do 6. No chyba że któraś urodzi wcześniaczka czego żadnej nie życzę.
 
reklama
eli u mnie teściowa wręcz naciska, że tetrowe mają być i pewnie będzie gadać pokątnie, że leń jestem, że to, że tamto.
Ale ja uważam, że w pierwszym okresie będziemy padnięte, więc jak doszłoby nam płukanie, namaczanie, pranie, prasowanie tetrowych pieluch to zapomniałybyśmy jak się nazywamy!!
Też słyszałam od niej teorie o bioderkach, ale gdyby pampersy i inne szkodziły już dawno zostałyby wycofane...
Ja nawet nie myślę o tetrowych - tzn kupię ich trochę, ale do innych celów :-D
 
Do góry