reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Dzidziusia i Mamy

Eli cieszę się, że dołek poszedł w zapomnienie :tak:
Teraz tylko udanych zakupów Tobie życzę!
Co do kolorków, to jeszcze piękne pastelowe zielenie i pomarańcze i wiele innych kolorków.
Ja kupiłam do tej pory 3 pajacyki, bo była megaokazja na allegro. A kilka sztuk szwagier mi sprawił - czasem jest fajny :-D
Póki co mam tylko te pajacyki i nic więcej i raczej jestem na przymusowym etapie oglądania - czekam na kasiorkę :tak:
Póki co też nie znam płci, ale uważam, że i będę kupować wszystkie kolorki poza rózem, bo dziewczynce też ładnie w błękitnym jak coś. :-)

Wiola nie martw się <głaszcz> na zakupki jeszcze mamy duuużo czasu. :tak:
Ja strasznie cieszę się ciążą, ale dzidziuś jako żyjące dziecko z potrzebami też jest dla mnie lekką abstrakcją :sorry2:
Ale pewnie nie tylko my tak mamy... :confused:
 
reklama
Eli, Sarenko - a ja w dalszym ciągu nawet 1 pary skarpetek dla dzidzulka nie mam:-D Nic! Kompletnie nic! Do mnie tak szczerze mówiąc jeszcze nie do końca dociera, że za parę miesięcy będę prawdziwą mamusią. Jeszcze to wszystko się tak fikcyjne i odległe wydaje...:baffled::baffled::sorry2:
Nie martw sie na szczescie mamy przed soba 4 miesiace:tak:Poza tym teraz jest tyle tego w sklepach ze wystarczy jeden calutki dzien i wyprawka gotowa:tak::-)Ja kupilam buciki dla dziewczynki (moze jeszcze kiedys bedziemy ja mieli;-))
bluze z kapturkiem jeansy i skarpetusie i wsio!!!teraz jade do £Polski i zobacze co tam siostrzyczka dla mnie przygotowala:-p:tak:;-)
 
Dziewczyny a ja mam pytanie z innej beczki, ile dzidzia taka na początku do 2/3 m-c zycia zużywa mniej wiecej pampresów dziennie??? Bo zastanawiam się ile będzie trzeba kupić tak na 1 tydzień conajmniej....​
:-)
 
Ja też mam pytanko do doświadczonych już mamuś... czy dla naszych wrześniowych maluchów kupować tylko body i kaftaniki z długim rękawkiem czy z krótkim tez parę by się przydało?
Kupuję narazie rozmiar 62 bo uważam że w 56 to mój mały może się przypadkiem nie zmieścić:-D Ile sztuk spiochów i innych ubranek typu body i pajacyki trzeba kupić żeby nie przesadzić? bo jak się rozkręcę to obawiam się że zakupom nie będzie końca a mały i tak większości nie włoży bo wyrośnie
 
Ninonka, świetne pytanie :-p też chętnie się dowiem ile trzeba pieluszek. No i jakich używałyście? Pampersy? Huggiesy? Czy inne? I jaki rozmiar? Bo one jakieś rozmiary też mają no nie?:zawstydzona/y::-p
 
co do poduszki z dziurką, bardzo przydatna sprawa. Ja po porodzie nie mogłam usiąść i kombinowałam ze wszystkim, kocami, ręcznikami. Ble... to sobie najgorzej wspominam. Teraz za to bardzo boli mnie kręgosłup i najlepiej spałabym w pozycji bocznej 45 stopni.

taka poduche mozna zastapic kolkiem do plywania. takim dla dzieci. tansze, wiec nie bedzie zal, jak sie nie przyda.
 
Witam, co do ilości zużywanych pampersów przez maleństwo to ostatnio pytałam się o to mojej doświadczonej siostry i powiedziała, ze ok 5-6 pampersów dziennie. A firma , którą poleca to pampers.
A jeśli chodzi o ubranka to jedna z moich list, która napisała mi siostra:
- 7 pk. bodów na długi rękaw 0-3, 3-6, 6-9 miesiecy (w Anglii nie ma rozmiarow w cm tylko w miesiacach) dlugi rekaw za wzgledu na zime
- na lato 7 pk. na krotki rekaw i na ramiaczka
-kombinezon na jesien 3-6 miesiecy
-kombinezon gruby na zime 6-9 miesiecy
Do spania bede uzywala body na dl. rekaw i pajacayki (ze wzgledu na to, ze mam ich bardzo duzo)
I oczywiscie kilka wyjsciowych ubranek z roznych rozmiarow

Mam nadzieje, ze Wam choc troszke pomoglam, sama nie mam doswiadnienia, ale o wszystko pytam siostre, ktora ma juz 2 coreczki 5 latek i 1 roczek.
Oczywisie bardzo duzo ubran bede miala po nich:tak:
 
ja zrobiłam dziś małe zakupy :) w końcu.. i mało tego, że to był pomysł Miśka.. on sam chodził i wybierał!!! i powiem wam załapał bakcyla... powiem wam, że jak widziałam jaka nam się kupka zbiera to byłam pewna że przy kasie zrobi mi akcje (jak zawsze) "po co ci 2 takie same ubranka tylko inny kolor? wybierz sobie jedno z nich... a po co takie coś a po co śpiochów 3 paty?a po co 2 kaftaniki a nie jeden? itd... a tu taka niespodzianka.. podchodzimy do kasy... Pani kasuje po kolei wszystko a Misiek jeszcze łazi i się rozgląda.. rozgląda, zagląda, kombinuje, myśli... ja w szoku... pani podaje magiczną cenę... ja już cisnienie 220 myśle sobie zaraz pewnie każe wycofac połowę rzeczy... a on... "a skarpetusie takie tyci tyci ma pani???", " a czapusie?"
:szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok:
wyszliśmy ze sklepu... ja mówię mu "Kochanie, ale wiesz, że to dopiero taka kropla w morzu"? a on "no wiem. weź zrób liste co potrzeba a co już mamy to nam będzie łątwiej kolejnym razem..."

Na prawdę.. jeśli chodzi o zakupy to mój facet ma węża w kieszeni... głownie jeśli chodzi o ubrania.. zawsze jak robiłam jakies większe typowo sezonowe zakupy... kurtka buty swetry itd... to nawet jemu kupowałam sama bo wiedziałam że z nim to nie ma sensu bo i tak wyjdziemy bez kurtki butów i swetra... Fakt faktem ja już mam taką mentalność, że często chcę kupić coś droższego, ale głównie ze względu na jakość! no i co poradzę na to, że nawet bez patrzenia na cenę podobają mi sie ogólnie zawsze te droższe rzeczy :zawstydzona/y:

Akurat co do dzidziusiowych ciuszków to ceny są raczej równe... wahają się przewaznie o jakieś 2 zł... ale cieszę się z tych zakupów bo zorientowałam sie w cenach i teraz moge nawet przez internet kupowac bo będę miała porównanie czy za coś nie przepłacam :-)

ALE CENY JAK NA MNIE TO I TAK KOSMOS!!! póżniej powrzucam kilka fotek co zakupiłam dla mojego maleństwa :-p
 
reklama
na wrzesień to kikla bodziaków z krótkim a potem to tylko długie.
conajmniej 5 bodziaków trzeba mieć(i tak codziennie prawie się pranie robi) rozmiar możecie odrazu 62 kupić a 56 to dosłownie ze 3-4 sztuki bo dziecię szybiutko wyrośnie) ( i najlepiej bodziaki co się da całkiem rozpiąć takie na bok (w H&M takie są)
a pieluszek nam schodziło tak do 7 szt. max. Ja kupowałam Happy i jak dla mnie były super a potem Rossmanowskie...uważam że całkiem całkiem a cena w porównaniu z Pampersami normalna:tak:
ciuszki najlepiej mięciutkie takie welurkowe..pajacyki tylko rozpinane całkiem po długości.. żadne takie z tyłu bo niewygodne... Pajacyki do spania to dla mnie hit
No i kocyk coby dziecię owinąć w kokonik (bo tak sie najlepiej śpi) potem zakupiłam śpiwór żeby się dziecię nie odkopywałao (kołdra nam średnio potrzebna
 
Do góry