reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Dzidziusia i Mamy

karotka ja rozwiązuje problem w ten sposób...

Kupuję pościel w Ikei i wygląda to tak:

wkłady ------------------------------ 40 zł (kołdra poduszka IKEA)
pościel ------------------------------ 40 zł (pościel + 2 koce IKEA)
ochraniacz ---------------------------- 50 zł (IKEA)
baldachim ----------------------------- 50 zł (IKEA)

do tego ze 2-3 prześcieradełka... nie powinny kosztowac wiecej niż 15zł za sztukę...
oczywiście baldachim i ochraniacz to mój wymysł, ale uwazam to za niezbędne... we wrześniu jeszcze są komarzyska i nie pozwolę się żadnemu przedrzeć do mojego skarba... no i w Ikei pościel bez kocyków kosztuje 30 zł chyba więc myślałam o dokupieniu jeszcze takiej... ale na razie moja mama się deklaruje że jedną uszyje dla wnusi/wnusia :)
Przyznac muszę, że ceny są przystępne, a jakość.. hmm... nie najgorsza... kuzynka kupowała w Ikei też i mówiła, że nie była na początku przekonana.. pościel w dotyku była jak wykrochmalona, ale najpierw wypłukała w jakimś cocolino czy czymś takim później uprała w dzidziusiowym proszku i była na prawdę milusia :)
 
reklama
renifer te posciele z fretti są też supcio :) ogladałam je niedawno :) ale ceny mnie powalają... są... mega kosmiczne.. boze.. dziewczyny ja za swoją pościel dałam 150 zł (2 poszewki na podusie i 2 na duże kołdry 220x200) i byłam zrozpaczona, że wydałam kosmiczne pieniądze... a tu takie małe za przeproszeniam goofno kosztuje 2 razy więcej.. a jest 5 razy mniejsze... :no:

to moja pierwsza dzidzia i tez mialam zamiar kupić wszystko co się da i najlepszej jakości na jaką będzie mnie stać i zostawić na kolejne maleństwa... ale szczerze przyznam, że uaktywnił sie u nas syndrom wicia gniazda i zakupiliśmy nowe, pojemniejsze meble które teraz trzeba spłacić... i szlag trafia moję piękne plany:baffled:
i tak nie jest źle... tylko moje kochanie stopuje mnie z każdym jednym zakupem :wściekła/y:
chciałam w tym miesiącu właśnie kupić pościel i kilka śpichów... w przesądy nie wierzę... no dobra może troche wierzę, ale jeszcze bardziej wierze w to, że jak zostawię wszystko na ostatni miesiac to "pójdziemy z torbami"
 
Dziewczyny co do łóżeczek to z DREWEX pono c jest solidną firmą, kuzynka ma takie łóżeczko, jest zadowolona z niego jak Renifer (hehehe dopóki synuś sobie ząbków nie zaczął ostrzyć na nim hehe - jak sama pisze)
Ja osobiście mam zestaw zwykłej, najzwyklejszej pościeli bawełnianej dla szkraba jaki może być - zielony w żabki, narazie jest to 2 częsciowy, ale chyba zdecyduje się na taki zestaw, i polecam dla tych mam które mają troszkę mniej kasy na wyprawkę, mam go w upatrzonych już od 2 m-cy. Jest tam matarac dość dobry i komplet pościeli, nie koniecznie z baldachimem, gość ma na allegro wybór elementów pościeli, więc można kupić jeszcze z innym materacem i innym zestawem pościeli: ŁÓŻECZKO Z ŁUCZKIEM+ GRYKA + POŚCIEL 6 EL (629669338) - Aukcje internetowe Allegro


Renifer to mówisz że rodziłaś w październiku i x-lander bez problemu 5 m-cy Ci służył, hmmmmm no ta ja musze się grubiej zastanowić nad jego zakupem, a co do spacerówki no właśnie tylko jdena strona w gre wchodzi....
 
Kupując wózek powinno się przede wszystkim zwrócić uwagę na porę roku - w naszym przypadku kupujemy wózek głęboki na okres jesienno -zimowy więc wg mnie najważniejsze to :
-duża gondola od 80 cm wzwyż - dziecko musi się zmiescić w kombinezonie
-solidne, pompowane koła

dodaję jeszcze z ważnych rzeczy to żeby był duży kosz pod wózkiem
i torba wózkowa
a do kół dodałabym żeby były skrętne bo się dużo łatwiej taki wózek prowadzi ;) tym bardziej po polskich chodnikach ;)
 
Kochaniutkie!!! Czy macie w planie zakup kołyski dla bobaska??? Zawsze było moim marzeniem mieć kołyskę, choć wiem, że na długo nie wystarczy... Co o tym myślicie??
 
a co sadzicie o tym wózku?
http://www.allegro.pl/item625092598_nowy_wozek_bebecar_style_at_promocja_warszawa.html

Można zmieniać koła producent dołącza zarówno popmowane (np. do gondoli) i piankowe (lżejsze do spacerówki). Tu jest dość drogi ale widze że można je używane w niższej cenie kupić.


Jeszcze jedno pytanie gdzie w Bydgoszczy jest największy wybór wózków żeby pochodzić i "pomacać" a potem zdecydować i kupic być może używany na allegro?
 
Ostatnia edycja:
Kochaniutkie!!! Czy macie w planie zakup kołyski dla bobaska??? Zawsze było moim marzeniem mieć kołyskę, choć wiem, że na długo nie wystarczy... Co o tym myślicie??

Chyba nie tylko ja o tym myślałam, wiesz rozważałam też kupno kołyski bo to tak pięknie wygląda, można pobujac maluszka w pierwszych dniach... Ale ostatecznie wyszłam z założenia że kołyska z materacykiem to koszt tak +- 200-300 zł, a za te pieniędze mam łóżeczko z pościelą i dzidzia spokojnie może długo w nim spać.... a kołyska do 3 m-cy słyszałam jest ok, a później co znów kupno łóżeczka... W sumie rodziców których stać na takie zakupy to jak najbardziej.... ale nas niestety nie .... :-(
 
reklama
Co do pościeli polecam producenta Darland, wystawia swoje wyroby na allegro i ceny są całkiem przystepne:
POŚCIEL 3el-120x90-NA SUWACZKI-NOWE WZORY-DARLAND (627889529) - Aukcje internetowe Allegro
POŚCIEL WYPEŁNIENIE 120x90 DARLAND (627893987) - Aukcje internetowe Allegro
Ma też oczywiście wiele innych 6el, 12 el, no nie wiem, dla mnie dobry wybór.
Natomiast co do kołyski to widziałam na allegro takie połączenie łóżeczka i kołyski, 2w1:
ŁÓŻECZKO RADEK II KOŁYSKA TEAK+SZUFL+MAT G-P-K (626355891) - Aukcje internetowe Allegro
To jest oczywiście przykładowy model, być może znajdzie się coś tańszego.
 
Do góry