reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Dzidziusia i Mamy

Wiesz ja oglądałam wózki wielofunkcyjne i też zaczynam się zastawniac czy nie kupic jednego wózka głebokiego i spacerówki, bo jak ładny wózeczke głeboki to spacerówka nie taka. (....)

I ja słyszałam od "doświadczonych" koleżanek , że z tymi wielofunkcyjnymi jest tak, że jak głębi w porządku to spacerówka nie taka i na odwrót.

Mi koleżanka zaproponowała "pożyczenie" na okres zimowy jej głębokiego wózka a spacerówkę bym kupiła później. Zastanawiam się nad tą propozycją, bo do tej pory chciałam kupić nowy wózek....

Co do reszty zakupów dla mam ..to zaopatrzyłam się w dość sporą ilość bluzeczek i tunik , ale ciężko nadal mi ze spodniami. ...a tu i tak robi się coraz cieplej...

A maleństwu kupiłam body. Były dość tanie i...śliczne. Nie mogłam się oprzeć. A moja przyjaciółka wpadła w szał zakupów dla mojego maleństwa i póki co dała mi prześliczne butki... a na resztę mam poczekać :-).
Aż miło mi się zrobiło...bo jak pisałam wcześniej rodziców ani moich, ani mojego m , jeszcze taki szał nie dopadł ...
 
reklama
Jeśli chodzi o ubranka to mam już kilka welurowych pajacyków i spodenek (ogrodniczek), 2 koszulki, body i taki słodki maleńki biały sweterek z wełny zapinany na guziczki :-)
 
Mam do Was dziewczyny taka sprawę...
Jestem pierwszy raz w ciąży i kompletnie nie wiem z czego powinna się składać wyprawka dla niemowlaczka.. Niby to wszystko takie łatwe a w gruncie rzeczy to bardzo poważna i trudna sprawa... Pomóżcie proszę, bo słyszałam już wiele wersji ale każda była inna i nie wiem którą mam wybrać.
Jak znacie jakieś dobre i sprawdzone firmy rożnych produktów do pielęgnacji bobaska to też napiszcie.
Z góry dziękuje za pomoc i gorąco pozdrawiam :-)
 
Hej ja mam małe doświadczenie:)Poprostu napisze co ja miałam dla dziecka:)
Napewno nie kupuj 1000 różnych kremów,oliwek itp.
Ja urzywałam przedewszystkim zwykłej oliwki Bambino i na odparzenia krem sudocrem do tej pory go urzywam jest naprawde bardzo dobry:)
No i naprawde nie potrezba dla dziecka całej masy ciuszków wystarczy kilka kompletów na zmiane bo i tak pozniej te ubranka leża bo nawet nie zdąży sie ich ubrac dziecku:)
 
dziewczyny ja tez jestem pierwszy raz w ciąży i nie wiem właśnie jak najodpowiedniej ubierać dziecko tym bardziej zaraz po urodzinach. rodzimy we wrześniu i wiem że dużo zależny tez od pogody ale jak ubrac po urodzinach w szpitalu jak na pierszy spacer jak po domu. Chodzi mi głównie o sam początek pierwszy miesiąc może dwa w czym małe ma spać itd. Prosze o rady bo bez nich chyba w kobinezon dziecko będe cały czas ubierała aby nie marzło :-D
 
Jeśli chocdzi o ubieranie maluszka to zasada jest taka że dziecko ma mieć 1 warstwę więcej niż ty. Np. jak ty jesteś w krótkim rękawku to dzidzi załóż długi, jak ty masz długi to dzidzia też długi i jeszcze jeden długi na górę. Ale ogólnie mój synek ma już 2 lata i 4 m-ce a ciągle sie zastanawiam czy go odpowiednio ubrałam :-D
 
A oto moje ostatnie szleństwo zakupowe:

Dla małego marynarza, hmmmm...... tylko jak to będzie dziewczynka.... to będzie Nikola marynarz ;D

picture6018.jpg



Tuptusie - tylko troszkę większe niż dla noworodka, przydadzą się na zaś...

picture6017.jpg


Drugi już w mojej wyprawce ręczniczek kąpielowy dla maleństwa i bajeczka (wczoraj w biedronce wynalazłam) :D
picture6016.jpg
 
reklama
Do góry