reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Dzidziusia i Mamy

reklama
naftanalek właśnie też ostatnio się zastanawiałam nad tym jaki rożek kupić dziecku, jak narazie moja mama kupiła taki z takiej wełny w środku, takie mięciutki, ale chciałam jakiś taki masywniejszy, może nawet jakiś firmowy dobry - o ile istatnieją takie.
Powielam pytanie naftanalka.
 
Dziewczyny, szczerze mówiąc to ja nie słyszałam o tym żeby byly jakieś konkretne rodzaje rożków. Ja miała dla Adama właśnie take lekke - przypuszczam że taki sam o jakim pisze Ninonka. Miałam chyba 3 albo 4 i różniły się jedynie rozmiarami i wzorkami. Wiem tylko że niektóre rożki mają wkładane w poszewkę takie mini materacyki z włókien kokosowych ale jakiś specjalista w programie TV mówił że nie poleca dla noworodków bo noworodki wolą być szczelnie otulone a takim rożkiem się nie da.
 
Ewusek ma rację. Taką wkładkę kokosową miałam w szpitalu i położna kazała mi ją natychmiast wyjąć. Dziecku ma być ciepło i bezpiecznie.
 
Dziewczyny zakładam ten temat, bo jeszcze owego konkretnie dotyczącego WÓZKÓW i ŁÓŻECZEK nie ma :no2::no2::no2:

Uważam, że czas najwyższy :tak::tak::tak: rozglądnąć i zastanowić się nad wyborem tego idelanego WÓZKA dla naszych maleństw..., jak i wyborem ŁÓŻECZKA... z wygodnym materacem i pościelą z BALDACHIMEM, a może bez BALDACHIMU....???

Dziewczyny zapraszam do dykusji i wymiany zdań ZA i PRZECIW!!!
 
Więc może zacznę pierwsza, chciałabym dla mojego maleństwa kupić wózek x-lander X3, ale..... no właśnie "ale", gondola moim zdnaiem jest za mała, jak na użytkowanie tego wózka przez moje maleństwo conajmniej do marca/kwietnia 2010 roku.... i pojawia się zonk.... a bardzo podobają mi się tego typu wózki i jestem w rozsterce bo będę musiała chyba kupić poprostu standardowy wózek tj. Baby Merc....

A co do łóżeczka, słyszałam, że matarac kokosowy jest najlepszy.... czy to prawda....????
 
na wózkach nie znam się a co do materaców Ola spała na zwykłym piankowym i nic jej się nie stało. Jedno co mogę wam napisać to to, że kupując wózek kupcie uniwersalny, z przekładaną i regulowaną rączką, zwróćcie uwagę na wagę. Dlaczego przekładana rączka, w razie słońca przekładamy ją i po kłopocie. Często widać mamy ciągnące wózki tyłem. Nie jest to wygodne. Zwróćcie uwagę na wygodny kosz i solidne koła. Zima potrafi płatać różne figle. A reszta należy już do zasobów pieniężnych. Ja osobiście pożyczam wózek. W zimę nie będę za dużo go używać. Akurat jak zima minie maleństwo będzie nadawało się do spacerówki. A ja mam Coneco i nieźle się sprawuje. Napewno będę chciała kupić porządną kołyskę, bo to będzie bardzo potrzebne. A przy tym wyborze zwrócę uwagę na to żeby daszek był na odrębnym pałąku niż rączka do noszenia.
 
reklama
Znalazłam taki artykuł: :-)

Wyprawka dla dziecka do szpitala

Mamy już omówiony zestaw rzeczy potrzebnych dla Mamy, które powinna zabrać ze sobą do szpitala. W tym krótkim artykule przedstawię pozycje niezbędne dla Dzidziusia.



Zestaw na jesień/wiosnę:
  • 4 koszulki,
  • 2 kaftaniki,
  • 4 śpioszki,
  • 2 czapeczki (niekoniecznie wiązane),
  • 4 pieluszki tetrowe,
  • 2 body z długim,
  • łapki niemowlęce,
  • 20-30 sztuk pieluszek jednorazowych,
  • rożek najlepiej frotowy (według uznania, z wkładem kokosowym lub miękki),
  • pajacyk (na powrót do domu) do wyboru pajacyk z termofrotki, weluru, polaru, w zależności od warunków pogodowych jakie panują na zewnątrz,
  • czapeczka wiązana (na powrót do domu) z frotki,
  • cieplejsze skarpetki np. frotowe
 
Do góry