reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Dzidziusia i Mamy

No podobno aloes lepszy bo nie uczula.
Ja za to mam pytanie co do smoczków i butelek... jakie kupić, jakie najlepsze?
Czy musze kupować wszystkie rozmiary 0-3m, 3-6m itp.?
Czy lepszy silikonowy czy lateksowy?
A butelka z jakiej firmy? Avent jest taki najlepszy? bo znalazłam na necie taki wątek i zaczynam mieć wątpliwości Uwazajcie na AVENT - Niemowlę - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl
Podobno z Dr Brown są dobre butelki...

Dzięki Jogobelka za informacje, oczywiście odrazu rzuciłam się na swoje dwie sztuki zakupionych butelek AVENTU i smoczków AVENTU i zaczęłam sprawdzać....
Jesli na dnie jakiegokolwiek opakowania plastikowego znajduje sie

"cyferka 7 w trojkacie, tzn. ze w jego skladzie jest BPA.
Nie ma co panikowac, ale lepiej dmuchac na zimne.
Pozdrawiam!"

i obejrzałam dokładnie te butelki i nie znalzałam ani jednego szczegółu dot. tego szkodliwego BPA naszczęście.... A butelki kupiłam miesiąc temu w AUCHAN`IE, może od tego czasu zmienili skład z jakiego produkują butelki i inne swoje produkty.


mam pytanko zastanawiałyście się już nad wózkiem-bo ja zupełnie nie wiem na co sie zdecydować,jak jeden mi sie podoba to ma strasznie malą gondolkę, a przecież trzeba w nim pojeździć conajmniej do marca, w innym znowu koła do bani- macie jakieś typy?

ja się zastanawiałam nad X-LANDERem X3 bo ma chociaż przyzwoite 4 koła, ale właśnie gondola.... stanowi problem, bo do marca tak jak mówisz, trzeba pojeździć z maluszkiem w głębkim wózku, a gondola jaka jest każdy widzi.... dlatego wciąż nie mam koncepcji jaki wózek kupić.... ale chyba coś w stylu:
http://www.allegro.pl/item584121966_zestaw_baby_merc_wozek_orion_fotelik_kola_pomp.html
będzie najcieplejszym i najlepszym na przejeżdżenie całej zimy...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
ninonka my ostatnio oglądaliśmy ten wózek i stwierdziliśmy , że jednak ma za małą gondolę, wypatrzyłam później wózek z dłuższą o 10 cm, ale teraz nie pamiętam jaki :sorry2:

W ogóle z początku nastawieni byliśmy na wielofunkcyjny, gdzie spacerówka nie jest przerabiana z gondoli tylko jest osobno w zestawie - a to dużo większy koszt, bo od ok 1300 się zaczynają. Potem naczytałam się, że większość mam i tak kupuje potem lekkie spacerówki parasolki, bo te są ciężkie i zwąpiłam.
Dobrze, że jeszcze tyle czasu. Można wszystko przemyśleć...;-)
 
Ostatnio siedzę na forach o wózkach i czytam opinie. Chciałabym wózek który byłby lekki a jednocześnie z dużą gondolą a te 2 cechy niestety nie idą razem w parze. Miałam już upatrzony swój typ:ładny, lekki, praktyczny ale gondola miała długość 75 cm a to chyba za mało żeby przejeździć zimę - jak myślicie? Moje dziecko w wieku 6 miesięcy miało już 76 cm....
Najwięcej dobrych opini wg mnie ma Roan Martita, duży, dobre zawieszenie, wygodnie się prowadzi ale jest dosyć ciężki.
Mam pytanie do doświadczonych mam - czy wózek na pompowanych i piankowych kołach da się "wciągać" po schodach? Poprzednio miałam taki na plastikowych i trzeba go byo wnosić.
 
ninonka my ostatnio oglądaliśmy ten wózek i stwierdziliśmy , że jednak ma za małą gondolę, wypatrzyłam później wózek z dłuższą o 10 cm, ale teraz nie pamiętam jaki :sorry2:

W ogóle z początku nastawieni byliśmy na wielofunkcyjny, gdzie spacerówka nie jest przerabiana z gondoli tylko jest osobno w zestawie - a to dużo większy koszt, bo od ok 1300 się zaczynają. Potem naczytałam się, że większość mam i tak kupuje potem lekkie spacerówki parasolki, bo te są ciężkie i zwąpiłam.
Dobrze, że jeszcze tyle czasu. Można wszystko przemyśleć...;-)


No własnie ja też go oglądałam i to 2 razy i jeździłam po sklepie (fajnie się prowadzi), ale właśnie rozmiar tej gondoli mnie niestety powstrzymuje od jego kupna (X3). Bo spacerówka dość fajnie się prezentuje, ale jak przyjdzie czas na spacerówkę, to pewnie kupimy coś lżejszego i co się praktycznie będzie składało, tym bardziej, że chcemy w sierpniu jechać na wakacje, (bo w tym roku sobie odpuszczamy), a wtedy maluszek będzie miał 10 m-cy i będzie jak znalazł. Szkoda, ze nie pamiętasz nazwy tego wózka....


Indygono właśnie, nasze maleństwa jak w wieku 6 m-cy będą miały około 80cm długości to w lutym / marcu już nie ma co marzyć o ich wożeniu w głebokim w gondoli która jest praktycznie takiej samej długości jak dzieci nasze.
A co do tego Roana to też patrzyłam na nie i są drogimi wózkami bo powyżej 1000zł jak nic, ale typ jakoś mi nie leży.... hmmmmm, mam nadzieje że conajmniej do początku sierpnia dam rade się na coś z głową zdecydować, ehhhh.:-(
 
Jagooooodka ale to chyba nie jest gondola tylko spacerówka rozłożona na płasko - szkoda że nie ma zdjęcia bez pokrowca.
 
Z wózkiem to duży problem. Dziś byłam oglądać Tako Jumper 2009, fajny jest, bardzo fajny, ale ta gondola jakaś taka mała. Przez pewien czas typem moim był też Baby Merc. A teraz już sama nie wiem. Potrzebna duża gondola i cena do 1200 zł. :confused:
 
Indygo to ja już nic nie wiem :confused::rofl2:
Przy jednym ze zdjęć było napisane : Funkcja wózka głębokiego -wymiary wewnętrzne wózka w tej funkcji to dł-90cm;szer-37cm
Myślałam, że to to ??
Zdecydowanie muszę wybrać się do normalnego sklepu i pooglądać na żywo, bo głupieje od tych aukcji:szok::-D:rofl2:
 
Jagoooogodka- ja mam wuzek tego samego typu. To się nazywa chyba właśnie głęboko-spacerowy... Nie ma typowej gondoli, tylko takie materiałowe nosidło z usztywnianym dnem. Jak sie to nosidło wyjmie to wózek za pomocą wajchy składa się w spacerówkę. Ta spacerówka rozkłada się całkiem na płasko i jak wiosną moja wrześniowa córeczka była już za duża do nosidła, albo było po prostu za ciepło na pełne ścianki, to na spacerach rozkładałam jej spacerówkę na płasko i sobie smacznie spała.
Szczerze mówiąc, to nie był mój typ, ale wózek dostaliśmy, a darowanemu koniowi... ;-):-D Muszę jednak przyznać, że świetnie nam się sprawdził i teraz nie chcę innego, szczególnie, że nasz jest w dobrym stanie i jeszcze posłuży:laugh2::tak:. Wg mnie wygoda- do auta się mieści, gondola miejsca nie zajmuje itd...
Nie wiem czy on jest lekki czy cięzki, bo najpierw miałam windę, a teraz mieszkam w domku i zostawiam na dole, więc nigdy go nie nosiłam. Używaliśmy go jeszcze jesienią dla 2-latki na wycieczki po błocie:tak:..
Na wypady do miasta, wycieczki, kupiłam leciutką parasolkę, z resztą później dziecko coraz więcej samo chodzi i z wózka rezygnuje...

Pewnie każdy ma swoje odczucia, - to są moje i pewnie nie jedyne słuszne:rofl2:
 
reklama
Nie wygląda to jak typowa gondola ale powinni zamieścić też zdjęcia bez pokrowca
Z niedrogich, solidnych wózków może być też Piotruś
WÓZEK WIELOFUNKCYJNY PIOTRUŚ, NOWY OKAZJA ! ! ! (580963826) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego.

A to wózek który najbardziej mi pasuje - mój faworyt :-D ale niestety ma małą gondolę :crazy:
* WÓZEK alu OBROTOWE KOŁA super PROMOCJA * (587981033) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego. - co o nim sądzicie?

I wolałabym żeby był bez spacerówki.
 
Do góry