reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakupowy zawrót głowy !

reklama
Beata mamy takie samo łóżeczko tylko z misiami :D radze od razu kupic tez w klej do drewna, bo spód szuflady niestety wypada z tych rowków ;P
 
Wesoło z tymi fotelikami że większość z nas ma ten sam :-D
Materac mam jeden piankowy a drugi piankowo-sprezynowy
Do wózka kocyk
Kitki mi drugie
Schauma dokładnie :-D :-D
Ja wózek mam szary :-)
Rsz ja nie używalam
Martita ja chcę kupić tzn muszę bo jak gdzieś dalej będę chciała jechać to córcia po nóżkach może nie dać rady, więc też kupie taka dostawke. Jest kilka rodzajów takie z boku też są i takie ze dziecko może siedzieć i różne firmy muszę poczytać i wybrać któraś :-)
Ja mam teraz spacerowke parasolka dla córci i jak będzie m to będziemy dwa wózki brać na spacer, parasolka i gondole, choć moja córcia woli chodzić nie lubi jeździć w wózku ;-) a jak będę sama to gondola a starsza na dostawce. Nie mogę kupić wózka takiego dla 2 dzieci bo mam małą windę i ledwo z gondola wchodzę...
Beata piękne :-D
Ja wczoraj kilka rzeczy kupiłam,jestem już na końcu wyprawki :-D w sumie to mogę napisać że mam wszystko gotowe dla malutkiej :-)
 
Nasza wyprawka dobiega końca, ale Dziewczyny mam parę pytań:

1. Mam sama sobie kupić do szpitala lewatywę, ale szukam po aptekach internetowych i znalazłam tylko rurki do lewatywy i płyn do wciskania w tyłek, ja myślałam, ze to mają być jakieś czopki, znacie jakieś nazwy lewatyw? Nie mam pojęcia co mam kupić...
2. Co kupić do przemywania oczek? Samą gotowaną wodą wystarczy?
3. Macie jakieś specjalne kremy z filtrami aptecznymi do buzi, cy normalnie mleczkiem czy oliwką smarować będziecie?
4. Czy coś do noska oprócz sopelka czy tez fridy mam kupić? Jakieś kropelki czy wodę morską, coś?
 
Milady ja lewatywy nie kupuję. Do oczek mozna przegotowanej wody używać lub sól fizjologiczną w ampulkach, wylewasz na wacik i przemywasz oczko, kazde osobnym wacikiem. Ja mam sól ale z wody też będę korzystać. Do buzi mam krem z Hipp, jak zrobi się cieplej to zakupię jakiś z filtrem mineralnym. Do noska to można mnóstwo rzeczy, ja mam Fride i zwykłą gruszke, ale Katarek tez jest bardzo polecany. A co do płynów to sól fizjologiczna lub woda morska.
 
Wiem że miksture do lewatywy można zrobić samemu. W szpitalu gdzie rodziłam nie mieli gotowych mikstur. Tylko robili. Ale składników nie pamiętam dokładnie, musiałabym szwagierki zapytać. Na pewno mydło, chyba z wodą?
 
U nas lewatywy nie robią wiec nie interesowalam się tym.
Do oczek i noska tak jak milka pisala to też mam sól fizjologiczna w ampulkach.
Do buzki też na razie zwykły kremik a po jakimś miesiącu to z filtrem z apteki bo akurat ten co mam wybrany to chyba.wlasnie dopiero po miesiącu mozna używać.
 
reklama
Grunt zeby krem z filtrem mineralnym był, a nie chemicznym bo filtr chemiczny to dopiero po 1 roku zycia mozna.
 
Do góry