reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowy zawrót głowy !

Moja ciocia tez wyskoczyła z tekstem ze nie powinnam kupować wózka ani innych rzeczy teraz....nasze maluszki zbliżają sie juz do bezpiecznego dla nich czasu ..nie biorę pod uwagę ze miałoby cos być nie tak...zreszta jak tu biegać z brzuchem i zajmować sie domem, szkoła, starszymi dziecmi i mieć na głowie cała wyprawkę...ja jestem z tych co lubią wszystko wcześniej przygotować...i koszta rozłożone w czasie tak nie bolą jak kupno wszystkiego na ostatnia chwile...my juz mamy prawie wszystko...jeszcze butelki, kosmetyki i tyle :)
 
reklama
Widzicie a moj p. Jest taki ze woli kupic wszystko za jednym razem chocby mial wydac kilka tys
Mowi ze wyda raz i szybko zapomni :D a tak to sie ciagle dreczy ze wydatki wydatki...i codziennie wydatki ;)
 
EWE fajny ten wózeczek i ładne kolory do wyboru.

BEATA to takie polskie zabobony, moja koleżanka z pracy niedawno urodziła synka, tak się stresowała całą ciążę, że coś pójdzie nie tak, że nic kompletnie nie kupiła i nie pozwolila się obdarować do dnia porodu... oczywiście urodziła pięknego i zdrowego synka, a mąż chyba w ostatniej chwili najpotrzebniejsze rzeczy kupował. Moim zdaniem straciła całą radość z "wicia gniazdka" dla maluszka. Ale to jej decyzja i może wcale tego nie żałuje... Myślę że warto zdać się na własną intuicję i posłuchać własnego serca a nie innych. Zobacz ile nas tu jest - jedne już się cieszą że mają kompletną wyprawkę, inne już kończą kompletować, a niektóre jeszcze nic nie mają dla maluszka i całą radość kupowania i organizowania się mają przed sobą ;-D Nie przejmuj się gadaniem, ciesz się tym pięknym okresem i oczekiwaniem na dzidziusia w pełnym tego słowa znaczeniu i jak poczujesz potrzebę wicia gniazdka to korzystaj i bawj się dobrze :-)
 
Macie racje dziewczyny.
Zaraz po nowym roku zagadam do mojej siostry i spytam czy nie mogłaby już dać mi obiecane ciuszki po swoim syku, żebym wiedziała co kupować a czego nie.
Jeżeli sama nie wychodzi z taką inicjatywą, to nie będę się wstydziła i zagadam do niej po nowym roku.
Przecież nie mogę zostawić wszystkiego na ostatnią chwilę. Szkoda tylko że będę musiała się upomnieć, bo to dla mnie takie niezręczne. A nie zacznę nic kupować póki nie zobaczę co dostanę.
 
Beata pomimo, że to tylko zabobony to ja trochę rozumiem Twoich najbliższych, jest to wyczkiwane MAleństwo i po prostu się martwią, ale warto na spokojnie z nimi porozmawiać, że wszystko jest ok i żeby się nie martwili a tym bardziej nie krytykowali Cię, że kompletujesz już wyprawkę, później będzie Ci łatwiej jak stopniowo będziesz kupowała nawet drobiazgi ;)

Dziewczyny, właśnie przeg;lądam śpiworki na allegro, jak myślicie, który jest lepszy do wózka/łóżeczka (chcę żeby Mały spał w łóżeczku w śpiworku, nie w pościeli, dlatego planuję kupić dwa), nie mam pojęcia, który krój jest bardziej wygodny dla dziecka, bardziej funkcjonalny, jak myślicie? :)
1. http://allegro.pl/kocyk-spiworek-do-spania-bawelna-do-lozeczka-wozka-i5859619696.html
2. http://allegro.pl/spiworek-do-spania-niemowlecy-kerstin-producent-i5061408901.html
 
INFINI jak dla mnie ten pierwszy, drugi się u mnie akurat nie sprawdził, ograniczał ruchy dziecka i dziwnie się zawijał.
 
Ten drugi u nas tez się nie sprawdził. Co 3h przewijanie, odsuwanie niewygodne dla mnie byli, wisiał ten śpiworek jak odwlok. Pierwszego nie miałam wiec nie wiem.
A dlaczego nie chcesz pościeli?
 
Beata pomimo, że to tylko zabobony to ja trochę rozumiem Twoich najbliższych, jest to wyczkiwane MAleństwo i po prostu się martwią, ale warto na spokojnie z nimi porozmawiać, że wszystko jest ok i żeby się nie martwili a tym bardziej nie krytykowali Cię, że kompletujesz już wyprawkę, później będzie Ci łatwiej jak stopniowo będziesz kupowała nawet drobiazgi ;)

Dziewczyny, właśnie przeg;lądam śpiworki na allegro, jak myślicie, który jest lepszy do wózka/łóżeczka (chcę żeby Mały spał w łóżeczku w śpiworku, nie w pościeli, dlatego planuję kupić dwa), nie mam pojęcia, który krój jest bardziej wygodny dla dziecka, bardziej funkcjonalny, jak myślicie? :)
1. http://allegro.pl/kocyk-spiworek-do-spania-bawelna-do-lozeczka-wozka-i5859619696.html
2. http://allegro.pl/spiworek-do-spania-niemowlecy-kerstin-producent-i5061408901.html

Infini wg mnie model nr 1. Ja miałam dla córci taki jak nr 2 Ale i mnie to się w ogóle nie sprawdziło. Moja corcia w ogóle nie chciała w tym spać.

Kitki tak ten model maxi cosi mura 4 Plus 2016 ma zwykle spacerowke rozkladana do pozycji calkowicie lezacej. Poprzednie modele byly kubelkowe a ja tez tego nie chce bo przy pierwszej corci mialam i od razu sprzedalam. To co mnie do niego przekonuje to dosc szeroka gondola (36 cm) bo niestety inne mają mniej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziekuję za wskazwki :) No właśnie też tak 'na oko', wydaje mi się, że w pierwszym dziecko ma większą swobodę ruchów :)
Klaczek naczytałam się że dziecko może się nakryć pościelą, udusić, itp. i spanikowałam... a że jestem niedoświadczona to łykam prawie wszystko co wyczytam ;)
 
Do góry