reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

Madlein ja zawsze tak robię, że najpierw ceny w sklepach sprawdzam, bo czasem na allegro z przesyłką może wyjść drożej.

Monimoni a te pampersy masz 2-5kg? Ja kupiłam takich 1 paczkę, ale tam jest tylko 43 sztuki i zastanawiam się czy są jakieś większe.

Ja zakupiłam dwie paczki pampersów firmy Pampers :) W jednej paczce 94szt i rozmiar 2 3-6kg. Na razie nie będę kupować więcej, chyba, że gdzieś znów w promocji wyczaję. Bo za te zapłaciłam po 42zł wraz z paczką chusteczek gratis.

Płyn kupiłam bo też był w promocji, ale nie wiem czy będę zawsze używać. Zobaczymy, mam kilka używanych ciuszków więc może je wypiorę w tym płynie, żeby zmiękczyć.
 
reklama
Ja też używam lovele, w 40 stopniach piorę, żeby dało radę to jeszcze ubrać:) A jeśli chodzi o pieluchy to zastanawiam się nad bellą w rozmiarze dla new born bo mają wycięcia na pępek, na sam początek żeby takie mieć.

A tak na marginesie to pochwalę się, że kupiłam sobie laktator z firmy Medela, i nawet fajny, koleżanka mi poleciła i ponoć w szpitalu naszym z tej firmy też mają, ale ręczny bo elektryczny to za drogi jest. Odciągacz pokarmu Lactaset zestaw osobisty MEDELA (1114689619) - Aukcje internetowe Allegro takie coś kupiłam:)
 
Ja też właśnie mam zamiar kupić laktator, ładnie wygląda ten Twój :) Też będę miała ręczny bo na elektryczny to dla mnie za dużo.
 
Koleżanka mi podsunęła myśl i sprawdzony, bo mówi, że te zakończone gruszką są do niczego, Pani w sklepie jak kupowałam, też to mówiła. Dlatego ten ma taki tłok i można go potem rozbudować nawet do elektrycznego jak ma się silniczek i takie tam:)
 
Ja pampersów muszę dokupic z jedną paczke ale czekam na jakąś promocje :)
Biale ubranka i pieluszki tetrowe wrzuciłam na 90 st. razem z męża koszulami i jest ok, pieluszki fajnie zmiękły, ubrankom nic sie nie stało. A kolorowe piore na 40 st. i niektóre "nówki" po tym pierwszym praniu już wyglądają tak sobie. Przeraża mnie za to ta góra prasowania...codziennie kilka sztuk prasuje ale nic nie ubywa!!! Pocieszam się tym, że ogólnie patrząc na te ciuszki mojego młodego stwierdzam, że jest zaopatrzony do 6 miesiąca jak nic, więc nie będę zmuszona zimą po sklepach łazić :)

Laktator to fajna sprawa, przyznam, że intryguje mnie najbardziej ze wszystkich gadżetów wyprawkowych. Postanowiłam że dzis zrobie porządek w jednej szafce kuchennej i spróbuje tam "upchać" butelki i inne gadżety do karmienia Franka, czy sie uda nie wiem, bo dziwnie jakoś tak nagle wyszło że on dużo tego ma...
 
Dziewczyny, kupujecie pieluchy nr 1, czy od razu zaczniecie od 2? Ja mam jak na razie 1 paczkę 2. z huggies i czaję się na promocje, ale najczęściej w promocji są 2 i wyżej.

Jest sens kupować 1 2-5 kg, raczej myślę, że mała nie urodzi się poniżej 3 kg.
 
Jejku a ja wczoraj do przeprowadzki pakowalam rzeczy malej i okazalo sie ze mm tego wiecej niz myslalam. Hi hi Artur sie smial ze przez trzy lata niebedziemy musieli jej nic kupywac :)))
 
Agrafa mój syn jak się urodził ważył 3600 i chyba z miesiąc używałam pampersów nr 1 i teraz też tak mam zamiar zrobić.
 
e-lona, a jakaś różnica jest między 2-5kg, a 3-6, bo taki maluch powyżej 3 kg pasuje w te 2 grupy pieluch. Te większe są rzeczywiście większe np w pachwinach czy na brzuszku?
 
reklama
Agrafa szczerze "powiedziawszy" to nie pamiętam, ale chyba jakaś jest. Jedyne co mi przychodzi do głowy to te nr 1 wchłaniają rzadką kupkę.
 
Do góry