reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

Magda, ja po przeczytaniu tego forum
https://www.babyboom.pl/forum/tu-za...telik-samochodowy-dla-dziecka-poradnik-39093/
i wymianie zdań z Panem ekspertem kupiłam fotelik Recaro Young sport
ucieszyłaś mnie tym postem, bo też go mamy, a już zaczęłam się martwić, że nie jest może bezpieczny...

Byłam dzisiaj w Lidl i kupiłam te pieluchy. Jednak wychodzą za sztukę 0,58 czyli też nie jakaś rewelacja. Mam nadzieję, że chociaż rossmanowskie nie podrożeją, skoro tak wszystko drożeje :eek: No w każdym razie założyłam też na noc i zobaczymy jak się sprawdzą.

Oprócz tego kupiłam mojemu dziecku taki smoczek cały kauczukowy, z chicco. Kojarzycie? No i oczywiście mąż miał rację, że to był głupi pomysł i że ja cuduję, bo okazało się, że Pudzianek absolutnie nie chce go ssać i wypluwa, a jak mu dałam do spania na noc to zamiast pójść spać to się popłakał...

Dawidowe nie pomogę, bo nie lubię takich dywanów.
 
reklama
NAT w takim razie czekam na relacje odnośnie tego jak się u Piotrusia te lidlowskie pampersy sprawdzają. I w sumie rzeczywiście nie wychodzą jakoś bardzo tanio. No ale zawsze to taniej niż oryginalne pampersy jak by nie patrzeć.
DAWIDOWE ja niestety też pomóc nie umiem. Dla mnie wybór dywanów to męczarnia, gdyż ich nie lubię najzwyczajniej ;-) i tym samym w domu raptem tylko jeden mam.
 
Dawidowe to ja się wypowiem na temat tych dywanów, mam zebrę identyczną i też kupowałam u tego samego sprzedawcy:no::no:nie POLECAM!!! jest straszny w utrzymaniu, wszystko się łapie, i ciężko odkurza. Na zdjęciach ładnie wyglądają,no ale cóż można oczekiwać , skoro cena przystępna. ;-)
 
dawidowe fajne te dywany ale właśnie cięzko tak doradzić,nie wiem który by ci pasował.

a mi się najbardziej takie sizalowe podobają bo odkurzacz łatwo zbierze moje kudły i jż nie muszę po kolanach szczotą ich wyczesywać.
 
Wrócę do wątku pieluchowego,bo co do dywanów,to też nie mam:-p,z tych samych powodów,co makuc.Kiedys lubiłam "szmaciaczki" tkane,ale odkąd jest Amelka,i z nich zrezygnowałam,bo po pierwsze boje się "poslizgu",a po drugie za czesto prac bym musiała:-p.
Nat,ale rossmanowskie juz podrożały tez- kosztowały 19.99 a teraz bodajże 20.99:cool2:.
Co do "tescowych",to oni maja az 3 "swoje" linie pieluch- te "ceratowe",których nigdy nie kupowałam,wiadomo,dlaczego,"GAGA" i "Baby Essentials"."Gaga" wg. mnie b. podobne do "Huggiesów"- w kwestii materiałów i "pokroju",tzn. wg. mnie za szerokie w miejscu bioderek,jak dziecko z tych "tłuściejszych",może się obetrzeć."Baby essentials" kiedyś,dawno kupiłam paczkę,jak Amelka była malutka.Hm...Materiały dobre,chłonnośc ok.,cieniutkie,tylko...jedną wadę miały- nie wiem,jak teraz,nie kupowałam,bo cenowo wcale nie aż taka rewelacja,jak na "tescową" markę- otóż były po wyjęciu z opakowania strasznie sztywne,sprasowane- dosłownie takie "deseczki"- musiałam długo je "miętosic " w rękach,przed włożeniem dziecku na pupę.
"Dady" mi nie podpasowały:-(- po nasikaniu powierzchnia ta wewnątrz była wilgotna.Tych z Lidla jeszcze nie miałam,za daleko mam do niego,by specjalnie po pieluszki iść,a jak jestem ,to o pieluchach nie myślę.
A co do rozmiarów,to hehe- jak to kazde dziecko inne jest :tak::-D- my uzywamy "4" Rossmanowskich i zapinają się bez problemu,w zasadzie na upartego to bym mogła jej te rzepy jeden na drugim zapiąć:eek::shocked2:- a wazy ponad 11 kg...Nie wiem,od czego to zależy:confused::confused::confused:
 
wioli,bywa,ze dwukrotna,jak Pampersy nie w promocji.ale ja akurat Pampersów nie lubie,wiec nawet jak sa w promocji,to nie kupuję- zbyt dużo chemii a mało wkładu celulozowego ja dla mnie mają- jak dziecko nasika,to taki "tobół" z tych mokrych "kulek galaretkowych" się robi- nie lubię:no:.(Dostałam niedawno paczkę "w spadku" po bratanicy i ubierałam tylko na krótkie wyjścia)W np.Babydream tez ,oczywiście,tak się robi,ale to musi być całkiem pełna pielucha np. po nocce,żeby do tego stadium doszło.
 
reklama
Co do fotelików mamy Cybex pallas i zarówno my jak i młody jesteśmy nim zachwyceni, no ale jak wiadomo, nie każdy dzieć chce w tym siedzieć, naszemu się podoba akurat :)

Co do pieluch to my głównie Pampersy kupowane na promocjach, mieliśmy też swego czasu Dady, ale się zraziłam jak mi kilka razy przeciekły, testowałam też Huggies Little Walkers bo wygrałam paczkę, nawet całkiem fajne, ale cena powalająca, więc podziękowałam :)

W dywanach nie pomogę, bo nie lubię dywanów, choć aktualnie mam, żeby cieplej na podłodze było jak się tam mały bawi.

Chciałam wam też polecić siedziska Sako :) Moje dziecko to raczej wiercidupa, a w tym fajniutko sobie siedzi i np bajkę ogląda, lubi się też na to rzucać, klepać no i myślę, że to fajna sprawa na długi czas, przy okazji wygodna i wieczorem to ja się na tym wykładam na film hahahahah
 
Do góry