reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

Ja dzisiaj wybrałam się na "poszwendanie" po mieście. Pokręciłam się trochę i powpadałam do ciucholandów. Poznajdowałam super rzeczy dla Łukasza i zakupiłam cztery- dwa pajace, bluzę i rampersa- wszystko na okres jesienno-zimowy. Za wszystko zapłaciłam tylko 11 zł. Trochę mi zajęło zanim wygrzebałam coś godnego,ładnego i w stanie jak nówka,ale opłacało się. Jeszcze trochę a uzależnię się od ciucholandów heh:rofl2:
Później tatuś kupił Łukaszowi w Smyku grzebyczek+ szczoteczkę do włosów, myjkę do mycia w kształcie "buki z Muminków" jak on to nazwał:-) i do tego jeszcze nożyczki do paznokietków. Chcieliśmy jeszcze kupić gruszkę do noska,ale zgłupieliśmy, bo były jakieś z twardymi albo miękkimi końcówkami a jak zapytaliśmy Panią w sklepie która lepsza to nie miała bladego pojęcia na temat gruszek. A może Wy mi coś powiecie, czym one się różnią?:-p
Potem udaliśmy się na małe zakupy spożywcze i natknęliśmy się na Huggiesy Newborn 2 (90sztuk) za 34zł z groszem, czyli wychodziło około 0,37gr na jednej pieluszce- tak więc wzięliśmy :)
Jutro nareszcie będzie komoda i będzie można poukładać rzeczy maluszkowi i nabierze to ładu i składu :-)
 
reklama
a jakiego odplamiacza wtedy używasz? i czy dodajesz olejków zapachowych do prania jeśli można spytac? bardzo mnie te orzechy intrygują, a znajomych mamy z daleka i nie moge pójśc do nich na osobista inspekcje po praniu :) im te orzechy polecono w szkole rodzenia i poczatkowo tez byli sceptyczni, a teraz tylko orzechy. w sumie trzeba wyprubowac co nie.

Normalnego, np. Vanisha, bezpośrednio na plamę. To jest tak, jak z proszkami - też nie spiorą wszystkich plam i wtedy trzeba im "pomóc". I normalnie używam płynu do płukania - lubię, jak pranie ma jakiś zapach, a same orzechy są bezzapachowe. Można też zamiast płynu do płukania wlać kilka kropel jakiegoś olejku eterycznego, np. lawendowego, pomarańczowego itp. Szczegółowe instrukcje jak prać znajdziesz na Allegro w opisach orzechów. Aha, i faktycznie to prawda, że są bardzo opłacalne - starczają na bardzo długo - za ok. 30 zł masz pranie dla 4-osobowej rodziny na cały rok. Najlepiej na początek kup sobie mały zestaw, np. taki Orzechy Piorące 250g! Pranie bez alergii GRATIS! (1164567552) - Aukcje internetowe Allegro, żeby sprawdzić, czy Ci pasują.
 
Monze diżekuje slicznie, w sumie już się zdecydowałam i nawet małżonka przekonałam, trzeba bedzie zamowic te orzechy a do tego przymajnmij jeszcze bede miala poczucie, ze to wszystko w trosce o srodowisko.
Ma któraś może fotel SAKO? Chcę sobie zamówić bo jak usiadłam na nim w szkole rodzenia to stwierdziłam, że MUSZĘ taki mieć na własność:-) nie dość, że teraz cudnie się na nim siedzi to potem przyda się do karmienia. Tylko właśnie nie orientuje się jaki rozmiar kupić taki, żeby był ok na allegro są różne i nie wiem który optymalny. Proszę o pomoc :)
miałam Ci odpisac i zapomniałam, my mamy worek sako od tygodnia :-) i zapadam się w niego az milo, poprostu bajka :happy:, minus taki ze nie chce ci się wstac,
my mamy xxl z podnozkiem i mniejszego raczej nie polecalabym
 
Concita temat był poruszany wielokrotnie. Proszę Was Mamy o zakładanie nowych wątków które mają szanse dłuższego istnienia. Póki co poczytaj: wątek Październikowe Mamy, 25 marzec wypowiedź Karen, wątek Rośniemy czyli waga nasza... z 11 czerwca (strona 15) wypowiedź Aniulek84. W razie pytań pisz na zakupowym albo głównym. Jutro przeklejam do Zakupowo-wyprawkowego. Udanych zakupów!
 
Co do Coneco V4 to nie polecam.... moja bratowa ma takowy, stwierdziła że jak by miała więcej czasu na wybór to drugi raz by się nie zdecydowała ( zepsół się im używany od znajomych i potrzebowali coś na szybko) Plusem jest gondolka dość duża jak we wszystkich coneco-mały udodził się w połowie lutego do mikrusów nie należy a w gondoli sobie jeszcze jeździ, fajny kosz na zakupy, teleskopowa rączka i tu się korzyści kończą chyba. Mały ma już pół roku więc czas by było przesadzić do spacerówki tylko że spacerówka kubełkowa jest więc ani dziecka nie położysz na płasko ani na boczku sobie nie poleży, ani na półleżąco. Mały nie chce już leżeć jak naleśnik więc kombinuje a oni razem z nim... tylne koła są pompowane ale przednie nie i czasem trudno manewrować jak teren średniorówny no i w śniegu i błocku bardzo ciężko przejechać.. Wózek nie ma amortyzatorów więc jest sztywny, ale to kwestia indywidualnych upodobań malucha i rodziców.
 
Co do Coneco V4 to nie polecam.... moja bratowa ma takowy, stwierdziła że jak by miała więcej czasu na wybór to drugi raz by się nie zdecydowała ( zepsół się im używany od znajomych i potrzebowali coś na szybko) Plusem jest gondolka dość duża jak we wszystkich coneco-mały udodził się w połowie lutego do mikrusów nie należy a w gondoli sobie jeszcze jeździ, fajny kosz na zakupy, teleskopowa rączka i tu się korzyści kończą chyba. Mały ma już pół roku więc czas by było przesadzić do spacerówki tylko że spacerówka kubełkowa jest więc ani dziecka nie położysz na płasko ani na boczku sobie nie poleży, ani na półleżąco. Mały nie chce już leżeć jak naleśnik więc kombinuje a oni razem z nim... tylne koła są pompowane ale przednie nie i czasem trudno manewrować jak teren średniorówny no i w śniegu i błocku bardzo ciężko przejechać.. Wózek nie ma amortyzatorów więc jest sztywny, ale to kwestia indywidualnych upodobań malucha i rodziców.
witam:) dziekuje za taka rozwinieta wypowiedz..wlasnie tej tej spacerowki najbardziej sie obawialam...coz trzeba popatrzec na allegro i poczytac jakie sa lekkie i praktyczne
 
Tez chcialam Coneco V4 kupic, ale sprzedawca mi go skutecznie odradzil, ze wzgledu wlasnie na to siedzisko i kolka- ze si enadaja na wloskie rowne chodniki a nie polskie wertepy

ja sie musze jakos zebrac w sobie i zaczac cos kupowac do ubrania, bo masakra, nic nie mam, kupilam wczoraj dwie bluzeczki jeszcze i to wszytsko...tylko te kartony usune z domu i do roboty trzeba sie wziasc:tak:
 
Żaden z postów nie odpowiedział na moje pytanie, chodziło mi bardziej o podanie konkretnych sklepów, bo jak kupić dopasowany stanik to ja wiem, gorzej z takim którego wcześniej nie przymierzę, ale looz nieważne, nie wiedziałam że nie można zakładać osobnych wątków.
 
Dziewczyny na jakie wózki się decydujecie?
Jakie kupujecie? Ja już kompletnie nie wiem, co sobie coś wypatrzę to zaraz ktoś mi odradza:baffled:
 
reklama
juaska - bo nie ma idealnego wózka ;) zawsze sa jakies plusy i minusy. Mnie najbardziej podobał sie X - lander, Maxi cosi mura i bolder ecoline - niestety rzadnego nie miałam okazji obejrzeć na zywo ale wybrałam ten ostatni i moze nie jest on idealny ale mi najbardziej przypadł do gustu :)
 
Do góry