reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

Ja jeszcze muszę kupić jedne ciepłe spodenki i jeszcze jeden kombinezon dla małego. Chodzi też za mną mały cieńszy kocyk do fotelika samochodowego i nie wiem jaki termos wybrać, czy wystarczy taki zwykły czy lepiej wydać na jakiś super drogi?
No oczywiście cały czas jeszcze wózek przede mną i zakupy dla mnie (tantum rosa, majtki poporodowe, wkładki laktacyjne, podkłady poporodowe) oraz apteczka dla małego (wszystko do pępka itp.).
Oj będzie jeszcze kasy do wydania:/
 
reklama
Ja kupiłam dmuchany w Ikea za 19,90 bo jakoś watpie zebym jakoś bardzo czesto tego produktu uzywała, w zasadzie z myślą o organziacji pierwszych kąpieli go wzięłam bo bedzie nam łatwiej od A do Z wszystko zrobić w łazience a nie biegać z noworodkiem po całym mieszkaniu. Raczej nie będę z każdą zmiana pieluszki na przeijak pomykać, pewnie i w sypialni i w salonie i w łazience bedzie koszyk podręczny z pampkami i zmiana pieluszki na łózku, kanapie, fotelu... Ten Ikea jako jedyny sie nam na pralke mieści więc stanowisko kapielowe na początek będzie w sam raz :)
 
Lolisza ty kiedyś pisałaś o jakiś chusteczkach nawilżających które przetestowałas i pisałas że są super bo takie tłuste. Wydaje mi się że były to DADA z biedronki ale nie jestem pewna. Napisz proszę ich nazwę.
Drugie pytanko dla Ciebie czy rożek z usztywnieniem jest rzeczywiście zdrowszy dla kręgosłupa nowoodka od takiego miękkiego? Ciągle mnie dziadki mączyli przy Sebastianie że mu kręgosłup pokrzywię od takiego miękkiego, wtedy miałam taki z polaru a teraz nie wiem który kupić.

Co do moich zakupów to mam już prawie wszystko poza kosmetykami które mam zamiar dzisiaj zamówić w Czarodzieju bo jest tam super tanio a sobie mogę odebrać osobiście bo sklep jest w Nowej Hucie.
Jeszcze tylko złożyć łóżeczku i wszystko uprać i uprasować.
 
Karen chusteczki DADA biedronkowe zielone (bo sa chyba zielone, niebieskie i lila - e lila to wg beznadziejny zapach mają, niebieskie dopiero przetestuje a zielone wg mnie super i już mamy kilka paczek bo była promocja)

Co do rożków to ja nie kupuje wcale bo ja ich nienawidze a z tym że im bardziej sztywny tym bardziej zbawienny dla kręgosłupa to też przeginaja niektórzy, co ciekawe najwieksze zwolenniczki sztywnych rożków wożą swoje dzieci w foteliku samochodowym po galeriach handlowych kilka godzin i to im jakoś na kręgosłup malucha nie szkodzi...ale przyjście ma swiat dziecka dla wielu wciąż wiąże sie z koniecznościa zakupienia jak najbardziej sztywnego rożka.
W szpitalach sie je rodzicom zaleca bo sa zestresowani, czesto nie wiedza jak malucha trzymac i w takim rozku jest im po prostu łatwiej. Dla dziecka znaczenie ma to zeby było zawiniete bo noworodek lubi mieć ciasno, ja bede małego zawijać w miekki kocyk bawełniany lub polarkowy w zalezności od temperatury. Dla kregosłupa najwazniejszy jest dobry materac bo to na spaniu bedzie poczatkowo upływało szkrabowi najwiecej czasu, jeśli planujesz kłaść dziecko spać w rozku to miękki najzupełniej wystarczy, a sztywny to moze i sprawdza sie do noszenia jeśli ktos ma obawy żeby nosić maluszka bez niczego. Ja preferuje wolność i luz, dlatego u nas poza spaniem w powijakach bedzie wierzganie nogami i wietrzenie tyłeczka - bojkotujemy rożek :)

Jeszcze jedno - w rozku dziecko nie ma tak bliskiego kontaktu z matka jak bez niego, jest dość szczelnie oddzielone. Metoda przyspieszania powrotu wcześniaków i chorych noworodków do zdrowia nazywana kangurowaniem zakłada ze najlepszy dla dziecka jest kontakt z skóra rodzica bez przeszkód (bez rozków, kocyków, ciuszków), nawet bardzo chore dzieci podłączone do respiratora kładzie sie rodzicom na klatce piersiowej golusieńkie w samym pampku, jeszcze lepiej jak rodzic tez sie rozbierze tak zeby maluch czuł jego skóre, wiec te rozki to tak raczej "modny" odpowiednik słynnego polskiego betu.
 
Ostatnia edycja:
Co do chusteczek to mnie najbardziej przypadły do gustu DADA niebieskie, bo te zielone za bardzo mi już pachną.
Rożka przy pierwszym dziecku nie używałam tylko tak jak napisała lolisza zawijałam w kocyk i było ok.
 
Ja również podobnie do Ciebie małemu pozwalałam na leżenie na golasa, wietrzenie pupska a później gonitwy na golasa i bez pampa, nigdy szczelnie nie zawijałam go w rożek a jak widziałam jak w szpitalu zawijali go razem z rączkami w rożek a raczej w poszwę ;-) to mi się serce krajało że taki uwięziony w nim jest ale...do spania, do wózka i do karmienia lubiłam becik bo się w pierwszych przypadkach było dziecku ciepło i bezpiecznie, natomiast w trakcie karmienia lepiej mi się go trzymało. Poza tym rożek zastępował nam wszystko i matę do zabawy i kołderkę. Ale ja miałam taki fajny z grubego polaru, jak widzę ten kokos na plecach to mnie odpycha ale tak sobie pomyślałam że jeśli już miałabym dziecku zaszkodzić to mogę tym razem kupić twardy.
Co do fotelików to ja właśnie zakupiłam Mutsy tj Cansualplay właśnie rozkładany na płasko bo nie znoszę widoku takiego noworodka zwiniętego w kulkę.

Co do chusteczek dzięki, na pewno je zakupię, przynajmniej na próbę.

Acha jeszcze taka ciekawostka, babcia mojego męża osóbka 90-letnia opowiadała mi kiedyś że dawno temu dziecku dawano rączki za siebie i tak go wiązano w becik! Dla mnie niewyobrażalne.
 
Ostatnia edycja:
Ja dziś przeszczęśliwa. Kupiliśmy wózek. Jednak Jedo Alu Classic :) Jest przecudowny, właśnie go złożyliśmy i jeżdżę sobie po pokoju :)

Kupiłam oprócz wózka też przewijak na komodę, pościel w komplecie całym. Mnóstwo też duperelków i stojak do wanienki.

Lecę teraz do teściów pochwalić zakupami.
 
a ja nie wiem kiedy się za to wezmę... jeszcze dochodzi do tego to, że my nie mobilni,więc ciut trudniej... najchętniej to bym wszystko na allegro zamówiła...
 
Monimoni gratuluję zakupów :). I mam prośbe napisz albo podeślij stronę gdzie można zobaczyć Twój wózeczek. Bo szukam na necie ,ale nic mi nie znajduje :(.
 
reklama
Co do termometrów to ja zamówiłam właśnie taki:
NOWOCZESNY TERMOMETR AQUA THERM DLA DZIECI 11W1 (1168755681) - Aukcje internetowe Allegro
Na początku miałam opory co do ceny ale kwestia funkcjonalności zwyciężyła:))

Właśnie rozglądałam się na allegro i takie same termometry mi wpadły w oko, tyle że ja kompletnie nie wiem czy to taki będzie odpowiedni ?! Nie wiem jaki powinnam mieć,ale myślę że tak jak pisała Lolisza taki do uszka jest odpowiedni bo da się malcowi szybko zmierzyć temperaturę nie narażając go na stresy większe. A i czy ceny tego termometru na allegro są niższe niż np w sklepach albo aptekach?
Wiem też że maluszkom mierzy się temperaturę w pupce,ale to chyba jak są już troszkę starsze ?? Boże na ten temat to ja jestem kompletnie ZIELONA!! :-(
 
Do góry