reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

reklama
Agrafa- do pepka, mam spiryt 70% i taki wacik do ucha. spiryt troche z woda sie rozrabia, co by dzidzi skorki nie oparzyc przypadkiem, na kolki herbatke z kopru i sa roznego rodzaju kropelki, ale ja bym nie kupowala za wczasu, bo moga sie nie przydac, czopki na goraczke- panadol, vibrucol.

Wit K i D podaje sie jakos chyba po tygodniu jedna a druga jeszcze pozniej, przy sztucznym K sie nie podaje. Zamiast wit d polecam vigantol, to jest to samo tylko na recepte i kosztuje 5zl zamiast 20
 
Agrafa, ja mniej więcej będę bazowac na tym co my rodzicom zalecamy jak zabieraja malucha do domu.
Pepek - zazwyczaj od nas maluchy wychodza już bez kikuta ale różnie bywa więc zalecamy wtedy rodzicom:
- jałowe gaziki 5x5 cm - rodzice często boją się kikutem manewrować i używają patyczków ale kikut można spokojnie ruszać, malucha to nie boli i przetrzeć takim jałowym gazikiem, my tak preferujemy bo jałowy to idealnie czysty, patyczki do uszu takie juz nie są, ale na wszelki wypadek i tak mówimy żeby je kupili jakby się mieli stresować, więc dalej
- patyczki do uszu
- spirytus 70% ale czasami stosujemy wręcz 95% i pepki są perfect :) I pępek powinien być tym spirolkiem tak od serca "zalany", my najpierw gazikiem jałowym ze spirytusem przecieramy dokładnie żeby wszystkie bródki usunąć a potem zalewamy spirytusem nie żałując ilości ale trzeba uważać żeby skórki obok nie polać żeby nie odparzyć, jak nie spirytus to:
- spirytusowy roztwór fioletu gencjana 1% - to jest to słynne "fioletowe" którym zaopatruje sie kikuty w szpitalu - jest ok, wielu uważa że znacznie lepsze od spirytusu ale trzeba uważac bo farbuje więc jak ktoś sie decyduje to po toalecie pępka poczekać z ubraniem malucha aż fiolet wyschnie, lub:
- octenisept - czyli to co większość rodziców lubi najbardziej - trzeba oczyścić kikut i solidnie z każdej strony spryskać Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://apteka.mediweb.pl/img/21/73921.jpg
Kolka - ilość specyfików w tym temacie powalająca, podstawowy problem - na każde dziecko działa co innego więc ja bym specjalnie nie szalała poza herbatką z kopru z tym że wydaje mi się lepsza taka w saszetkach do zaparzania lub saszetki Plantex niż te granulaty dostepne w marketach, poza tym można mieć w domu krople Espumisan (zawsze możesz je wykorzystać potem ty żeby sie nie zmarnowały); z innymi lekami bym sie wstrzymała bo może nie być potrzeby i oby nie było...
Witaminy:
- witamina D krople VITA D 400 30kaps. - Apteka internetowa e-zikoapteka.pl
- witamina K krople jeśli dziecko karmione piersią VITA K 30kaps. - Apteka internetowa e-zikoapteka.pl
- lub ich połączenie VITA K+D 30kaps. - Apteka internetowa e-zikoapteka.pl
Ja będę podawać jeszcze Cebion CEBION krople 30ml - Apteka internetowa e-zikoapteka.pl i tran od 6 tygodnia http://www.aptekaslonik.pl/prod_info.php?c=&products_id=89
Poza tym:
- sól fizjologiczna do przemywania oczu
- woda morska do toalety noska
- termometr
- żelowy kompres który mozna stosować zimny/ciepły w zalezności od potrzeby
- jałowe gaziki, jałowe plasterki, Leko - zawsze warto przy dziecku mieć
 
Ostatnia edycja:
lolisza ja też dziękuję :-)
Kurcze, jak czytam Twoje posty to popadam w lekką deprechę, bo ja w przeciwieństwie do Ciebie jestem całkiem zielona, nieprzygotowana i nic nie wiem i trochę się boję jak ja sobie poradzę :zawstydzona/y:
Chyba sobie drukne te posty i będę pod ręką trzymać ;-)
 
a tak a propos takich mądrych postów dla zielonych: to gdzie się nasza Karen znowu podziała??????????????

juaska, zgadzam się w 100%, ze bez tego wątku nie wiedziałabym absolutnie co mam kupić:D:D:D
 
DZIEWCZYNY MIESZKAJACE W ANGLII
W dniach od 27.07 do 8.08 w markecie ASDA jest wiele promocji dla maluszkow

BABY & TODDLER EVENT


od ubranek, pieluch. sprzetow, wozkow i innych rzeczy.....

Ja poluje na odciagacz reczny TOMMEE TIPPEE bedzie w cenie 10 funtow (normalna cena 24.99 funtow)
Pieluchy
PAMPERS mega paka rozmiar 3 w cenie 12 za 144 pieluszki
PAMPERS NEW BABY rozmiar 2 i 3 w cenie 9 za 76 lub 96 pieluszek
HUGGIES NEWBORN rozmiar 1,2,3 w cenie 9 za 78 lub100 pieluszek
i wiele innych
 
Ostatnia edycja:
Dzisiaj siostra mojego P zaproponowala nam wozeczek po jej synku, Coneco Toledo.
1160337307.jpg1160337307_2.jpg
Wozek ogolnie ok, stan super, dobrze sie prowadzi, ma skretne blokowane kola, ona na niego nie narzekala, ale ma swoje minusy: nie ma regulowanego oparcia w gondoli oraz spacerowka montowana tylko w jedna strone. No i nie jest to moje wymarzone jedo: jedo2.jpgjedo.jpg (zdjecia znalezione w necie). Jestem teraz w kropce bo nie wiem co robic... Tak jak pisalam wczesniej wozek jest generalnie ok ale strasznie napalilam sie na to jedo, a ja jak juz sie na cos nastawie to potem jest mi ciezko przyzwyczaic sie do innej opcji:-). A z drugiej strony, to odpadnie nam spory wydatek, ponad 1300zl zostanie w kieszeni, a wiadomo ze skompletowanie wyprawki dla malenstwa to jednak spory koszt i kazdy grosz sie liczy. Tak wiec chcial nie chcial bedzie coneco toledo:-)
 
reklama
basienka ....wozek
ten temat to juz na wszystkie strony chyba oobmyslilam i nadal jestem w ......
Moj maz ostatnio mi otworzyl oczy hmmmmmmmm postanowilam kupic X-landera XQ ale pozniej kiedy odkrylam ze ma spacerowke kubelkowa to zaczely sie myslenice:((((((((((( ni i jeszcze jeden problem ja mieszkam w Anglii i moj maz mowi co bedzie jak sie cos zepsuje co co my zrobimy...
Ma racje akiej opcji wogole nie zakladalam ale moze sie cos takiego stac.

No i wstepnie cos wybralam....ale pewna nie jestem

Untitled Document
opcja LIME z czarnym stelazem

i tu wersja spacerowa...
Untitled Document

tez lime.
Jak najedziecie na kolor wozka to pokazuje sie w calej okazalosci.
Spacerowka sie rozklada do lezenia wiec super ale nie ma pmpowanych kol......:baffled::baffled::baffled:
Co sadzicie ????
 
Do góry