reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

reklama
Muminka ja to jestem na maxa zaintrygowana tym karmieniem, mam taką zajawke że mój M sie ze mnie śmieje, ze teraz sie podniecam a potem mały raz mnie użre i oleje temat, ale mam postanowienie twardo sie trzymać. A butelki kupiłam 2 małe TT i od kumpeli dostałam 1 małą 1 dużą Avent - na herbatki będą :)
 
Ja mam laktator ręczny TT, ma ssanie ;-), no i super leży w dłoni- na dole butelka TT ta mała, w których się zakochałam- mam nadzieję, że bedą na herbatki itd i że będziemy się cyckowac. Kupiłam tu:

Laktator TOMMEE TIPPEE Akcesoria GRATIS okazja NEW (1157820880) - Aukcje internetowe Allegro

Dziś dostałam łóżeczko, pościel i leżaczek używany, za 70 zł.


BRIGHT STARTS ------------------ LEŻACZEK KREMOWY (1148918231) - Aukcje internetowe Allegro

Fajnie robić maluszkowe zakupy ;-).
 
ja nabylam wozek mamas&papas ...3 w jednym- jest swietny bo ma zamienne kolka..moze miec klasyczne lub skretne ;-)

rowniez kolyske, posciele i wanienke
mam tez ciuszki..raczej potrzeba mi

czapeczki
pampersy
kosmetyki
nozyczki
termometr
sterylizator
smoczki

zastanawiam sie co jeszcze potrzeba na pierwsze 3 miesiace?






Uploaded with ImageShack.us



 
Ostatnia edycja:
Monimoni, Coffee zakupy pierwsza klasa - taki kosz strasznie mi się podoba, widziałam takie u nas w mothercare ale nowego na bank nie kupie, jak mi sie uda na allegro upolować to może sie skusze, chociaż na s bardzo ogranicza metraż mieszkania a ostatnio zaczęłam sie zastanawiać nad hustawką, jak wyszperam używaną fajną i do 13 kg to pewnie zwycięży nad koszem.

A co mamy, hm...ciuszki - sporo głównie bieliźnianych i piżamek, wierzchnich mniej ale tych też chyba tak dużo nie potrzeba; czapeczek mam sporo bo ja jak wiadomo fanka ciucholandów i jak tam widze jakąś śliczną za 50 gr to nie moge sie oprzeć, dużo skarpetek bo to najczęściej znajomi przynoszą jako drobiazg dla Franka gdy do nas wpadają, kilka kocyków bo moja rodzina w pledach i kapkach sie kocha więc i mały w to porzadnie zaopatrzony; poza tym pojemniki do mrożenia mleka (czyli pomysł z jałowymi na mocz), butelki w sumie 3 małe i jedna duża, smoczki 0-3 TT 2 sztuki, podgrzewacz do butelek, sterylizator, laktator, płyn do prania, maść bepanthen, krem do twarzy, do pupy i 2w1 szampon i zel do mycia musteli, balsam emolium, nozyczki i cążki do paznokci, szczotke i grzebyczek, 2 reczniki z kapturkiem, przewijak dmuchany, 3 pokrowce na przewijak, śpiworek do spania, kołderke, 3 płaskie podusie dla niemowląt, ochraniacz na łóżeczko, 3 prześcieradełka, materacyk do łóżeczka, karuzela do łózeczka, fotelik samochodowy maxi cosi cabrio fix, wózek bebe confort, patyczki do uszu, chusteczki do pupy 4 opakowania, pampersy 2-5 kg 3 opakowania, waciki dla niemowląt 4 opakowania, sól fizjologiczna 20 amp., gaziki jałowe, leko, VitaK (wit. K w kapsułkach). Dla mnie: wkładki laktacyjne 2 opakowania, wkłady poporodowe bella mama 2 opakowania, szlafrok.

Część rzeczy dostaliśmy, część kupione - na promocjach większość :)

Brakuje: łóżeczko, leżaczek (mam dostac od kumpeli), podkłady jednorazowa, gruszka do nosa, pampersy 3-6 kg, termometr, plasterki jałowe, spirytus, cebion, paracetamol czopki 50mg, herbatki dla karmiących i z kopru, termometr do pokoju i termometr elektroniczny dla małego i dla mnie jeszcze majtki jednorazowe i koszule nocne.
 
Ostatnia edycja:
O ja cię Lolisza ale arsenał...... Ja dziś pranie zrobiłam narazie kolorowe ciuszki... pewnie pół tygodnia będę prasowac, ostatnio prasowanie jakichkolwiek rzeczy stało się jedną z najbardziej znienawidzonych czynności...:p
 
Noooo dziewczyny jestem pod wrazeniem zakupow!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja nadal nie wyruszylam na lowy.... zaczekam z tym do sierpnia moze wrzesnia. Mysle zeby moze juz kupic lozeczko bo chcialabym zeby troche postalo. Jakos wydaje mi sie ze jeszcze tyle mam czasu.

Muminka
przepraszam ze pytam co sie stalo jakie komplikacje mialac z Filipem? O ile moge zapytac. JA karmiac JAcka w 3 miesiacu jego zycie mialam kryzys laktacyjny. Dziecko krzyczalo a ja nie wiedzialam co jest grane. Poszlam do pediatry bo mylslalam ze cos mu jest. Lekarz zasugerowal zebym wrocila do domu i odciagnela pokarm i sprawdzila ile jego mam. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu z jednej pierci odciagnelam 10ml a z drugiej nic.....zupelna klapa.
Dostalam mleko w proszku dla Jacka i pamietam jak plakalam dajac mu je .....tak bardzo chcialam karmic piersia. Ale udalo sie co prawda kosztowalo mnie to tydzien walki :)))) Karmilismy sie do 8 miesiaca.
Muminaka nie poddawaj sie warto sprobowac a ja po swoich doswiadczeniach wiem ze sie uadje jak ktos bardzo chce:)))))
 
reklama
hej ciezaroweczki.ojjjj widze ze ja jestem daleko w polu z zakupami:(moja mama napiera aby nie kupowac za wczesnie bo przesady i tak po kryjomu kompletuje:)wozek narazie wybrany coletto mateo 3 funkcyjny i na tym wszystko:(ale chyba sie zbuntuje i zaczne zbierac juz wieksze ilosci:)
 
Do góry