reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zakupki dla mamy i dla dzidziusia:-) + lista prezentów

reklama
Zebralam sie wkoncu na wieksze zakupki Tomiemu, jakies smoczki, oslony naroznikowe, troszke pierdółek no i 2 konkretniejsze:
Krzesełko+stolik drewniane DUŻE 3 wzory PROMOCJA (1172236889) - Aukcje internetowe Allegro
SUPER SZELKI do nauki chodzenia + GRATIS !!!!!! (1164635406) - Aukcje internetowe Allegro

Tomi ze stolka super zadowolony a mi nagle lzej sie zrobilo z karmieniem go, siedzi grzecznie w kuchni i zajada :)
Szelki oczywiscie na pozniej, mam nadzieje, ze odciaza nieco moj kregoslup, bo jak by zaczal chodzic a ja bym miala dreptac za nim pochylona to bym sie juz chyba nie wyprostowala :)
 
Zebralam sie wkoncu na wieksze zakupki Tomiemu, jakies smoczki, oslony naroznikowe, troszke pierdółek no i 2 konkretniejsze:
Krzesełko+stolik drewniane DUŻE 3 wzory PROMOCJA (1172236889) - Aukcje internetowe Allegro
SUPER SZELKI do nauki chodzenia + GRATIS !!!!!! (1164635406) - Aukcje internetowe Allegro

Tomi ze stolka super zadowolony a mi nagle lzej sie zrobilo z karmieniem go, siedzi grzecznie w kuchni i zajada :)
Szelki oczywiscie na pozniej, mam nadzieje, ze odciaza nieco moj kregoslup, bo jak by zaczal chodzic a ja bym miala dreptac za nim pochylona to bym sie juz chyba nie wyprostowala :)
hmmm pomysł fajny z tymi szelkami tylko trochę klejnotów rodzinnych szkoda, A.aż zasyczał jak to zobaczył :/
 
Do nauki chodzenia zdaniem "uczonych" ;P najlepszy jest ręcznik, szalik, położony na karczku dziecka i przeciągnięty pod paszkami a mama trzyma końcówki w dłoniach ;p słyszałyście tez o tym? Właśnie się zastanawiam, muszę zagłębić się w temat.
 
Do nauki chodzenia zdaniem "uczonych" ;P najlepszy jest ręcznik, szalik, położony na karczku dziecka i przeciągnięty pod paszkami a mama trzyma końcówki w dłoniach ;p słyszałyście tez o tym? Właśnie się zastanawiam, muszę zagłębić się w temat.
ja probowalam, ale lepiej jej idzie za raczki moze jeszcze nie jest tak stabilna na nozkach
 
ja probowalam, ale lepiej jej idzie za raczki moze jeszcze nie jest tak stabilna na nozkach
Ja za poradą jednej mądrej i doświadczonej kobitki, bede sie starać nie przyzwyczając małej do dreptania podrzymywaną przeze mnie za rączki lub inne czesci ciała. Po prostu nie można tego robic od samego początku. Małe nauczą sie chodzic same przy meblach, kanapach.... w każdym razie nauczą się i nie bedzie to miało żadnego wpływu na ich rozwój ruchowy czy emocjonalny. Zobaczymy czy sie uda !

[Iza - Pozdro :))))]
 
Ja od 1,5 miesiąca pozwalam chodzić przy meblach i nie prowadzam za rączki czy w inne sposoby. Nie wiem jak będzie później, ale na tą chwilę myślę że Marika nie jest jeszcze gotowa na chodzenie do przodu. Jak zacznie sama próbować robić kroczki bez tzymanki to może dam łapkę i pomogę. Teraz niech ćwiczy sama i czeka na swój moment
 
moja mala cwaniarka sama przychodzi i lapie mnie za palce jak siedze np na sofie i chce isc...jak nic nie robie to sie wkurza :-) ale tez nic na sile, czasem z nia pochodze tak bo ma z tego niesamowita frajde i cieszy sie jak szalona a szalika probowalam bo mam 174cm i strasznie mi wtedy niewygodne.... ale pewna jestem, ze tak czy inaczej dziecko sie nauczy chodzic czy z pomoca czy bez :-)
 
reklama
Do góry